اشتراک گذاری

هارد لپ تاپ اپل

یکی از مواردی که هنگام خرید لپ‌تاپ اپل باید به آن توجه کرد، هارد لپ تاپ اپل است. هارد یکی از قطعات مهم در همه لپ‌تاپ‌ها است که می‌تواند بر عملکرد و کارایی آن‌ها تاثیر زیادی بگذارد. نوع هارد و ظرفیت آن یکی از موارد مهم است که در انتخاب و خرید لپ‌تاپ اپل باید مورد توجه قرار گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری از این مبحث بپردازیم. مهم‌ترین مشخصه‌ای که هارد لپ تاپ اپل دارد، ابعاد کوچک، وزن سبک و سرعت بالای آن است. ابعاد کوچک هارد در لپ‌تاپ اپل به دلیل جای گرفتن راحت آن در کنار قطعات دیگر دستگاه است. سرعت بالای این هارد نیز به منظور اجرای پردازش‌های سنگین و حجم بالای انتقال داده‌ها طراحی شده است. در ادامه به انواع هاردهای لپ‌تاپ اپل اشاره می‌کنیم.

نکات مهم در انتخاب مناسب‌ترین هارد مک بوک

ضرورت استفاده از هارد لپ تاپ اپل

بهترین هارد لپ تاپ اپل  به هاردی می‌گویند که همراه با سرعت و کارایی بالا، از ظرفیت مناسبی نیز برخوردار باشد. از آنجا که لپ‌تاپ‌های اپل همانند دیگر لپ‌تاپ‌ها قابلیت حمل و جابجایی دارند، غالبا در آن‌ها از سخت‌افزار متوسطی استفاده می‌کنند. از این‌رو لازم است دارای هارد مناسب باشند تا بتوانند پاسخگوی نیاز کاربران باشند.

هاردهایی که توسط کمپانی‌ اپل روی لپ‌تاپ‌ها به کار می‌روند، اغلب برای انجام کارهای عمومی مناسب هستند. اما زمانی که برنامه‌های سنگین اجرا می‌شود، این فرآیند کند می‌شود. به همین منظور از هارد با ظرفیت بالا استفاده می‌کنند تا سرعت پردازش و اجرای برنامه‌ها را بهبود ببخشند.

انواع هارد مک بوک

هارد لپ تاپ اپل  غالبا به دو صورت HDD و SSD وجود دارد که در ادامه به توصیف آن‌ها می‌پردازیم:

 هارد دیسک لپ‌تاپ اپل (Hard Drive Disk)  

هارد دیسک لپ‌تاپ اپل یا هارد HDD یکی از ضروری‌ترین قطعات به کار رفته در لپ‌تاپ اپل است که به عنوان حافظه‌ای غیرفرار شناخته می‌شود. این هارد می‌تواند به صورت دائمی اطلاعات را در خود ذخیره کند و تا زمان آسیب ندیدن هارد، از حفظ آن‌ها مطمئن باشید.روند کار هارد HDD به این صورت است که کنترل‌کننده دیسک دستورها را به همراه داده‌های ارسال‌شده یا دریافت‌شده از هارد HDD تفسیر می‌کند. پس از آن کنترل‌کننده مرکزی با هدایت بازوی مکانیکی هد به بخش‌های دیگر دیسک و خواندن و اجرای دستورها توسط هد، باعث انجام کار هارد دیسک می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر مک بوک اپل

هارد SSD لپ‌تاپ اپل

هارد لپ تاپ اپل  از نوع SSD یکی از بهترین انواع هارد است که می‌توان روی لپ‌تاپ اپل نصب کرد. این هارد در مقایسه با هارد HDD از سرعت قابل توجهی برخوردار است. با استفاده از هارد SSD پردازش و اجرای برنامه‌ها با سرعت فوق‌العاده‌ای انجام می‌شود و سرعت کار بهبود می‌یابد.

نکات مهم در انتخاب مناسب‌ترین هارد مک بوک 

هنگام انتخاب هارد لپ تاپ اپل  لازم است به نکات مهمی توجه کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نکات مهم در انتخاب مناسب‌ترین هارد مک بوک

ظرفیت هارد لپ تاپ اپل

ظرفیت هارد مناسب لپ‌تاپ اپل بهتر است بیش از 128 گیگابایت باشد. چرا که در صورت استفاده از هارد SDD باید ظرفیت هارد حداقل 128 گیگابایت باشد. غالبا هاردهای تعبیه شده روی لپ‌تاپ‌ها در کمپانی‌ اپل، از ظرفیت حداقل 500 گیگابایت برخوردار هستند. این ظرفیت برای نصب ویندوز و اجرای برنامه‌ها مناسب است.

پورت اتصال هارد لپ تاپ اپل

به منظور خرید هارد لپ تاپ اپل  باید به داشتن پورت مناسب sata توجه کرد. پورت ساتا نسل سوم یکی از بهترین و پرسرعت‌ترین‌ها است. تکنولوژی‌های sata براساس مقدارهای زیر از سرعت انتقال اطلاعات متفاوتی برخوردار هستند.

  • Sata 1 : سرعت انتقال اطلاعات 1 گیگابایت در ثانیه است.
  • Sata 2 : سرعت انتقال اطلاعات 3 گیگابایت در ثانیه است.
  • Sata 3 : سرعت انتقال اطلاعات 6 گیگابایت در ثانیه است.

به این ترتیب لازم است هنگام خرید و نصب هارد روی مک بوک ‌نسبت به تکنولوژی پورت ساتا در آن اطلاعات کافی کسب کرد و بر همین اساس مناسب‌ترین مدل را تهیه کرد.

سرعت انتقال اطلاعات در لپ ‌تاپ اپل

در حال حاضر استفاده از هارد اپل  از نوع SSD بسیار متداول شده است. اما نکته‌ای که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد، سرعت آن است. هر چه سرعت هارد بالاتر باشد، عملکرد و کارایی بهتری دارد و بالطبع قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

نکات مهم در نصب هارد مک بوک

نکات مهم در نصب هارد مک بوک

هنگام نصب هارد SSD روی لپ ‌تاپ اپل باید به نکاتی مهم توجه کرد. هنگام نصب هرگز نباید هارد SSD را پارتیشن‌بندی کنید. بلکه همه فضای هارد را به عنوان درایو C در لپ‌تاپ قرار دهید. دلیل این کار این است که در هارد SSD با یکپارچه شدن محل ذخیره اطلاعات، کارایی و سرعت هارد بیشتر می‌شود و رضایت بیشتری برای خریداران به دنبال دارد.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.