اشتراک گذاری

همه چیز درباره تعمیر آیپاد

آیپاد یکی از گجت های ارائه شده توسط شرکت اپل است که اگرچه در شروع رونمایی با استقبال چندانی مواجه نشد اما پس از مدت زمانی به یکی از گجت های محبوب پخش صوتی دیجیتال در بازار تبدیل شد. از آن جا که این دستگاه ها همانند سایر دستگاه ها در فعالیت های روزانه بسیار پرکاربرد هستند ممکن است در اثر مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری دچار اختلال عملکرد شوند. در این مقاله به بررسی مشکلات و تعمیر آیپاد می پردازیم.

همان گونه که در مقاله آیپاد اپل چیست؟ توضیح داده شد، آیپاد یکی از محصولات شرکت محبوب اپل است که به رغم شباهت های زیاد ظاهری از لحاظ کاربرد تفاوت هایی با گوشی های هوشمند این شرکت دارد و تحت عنوان دستگاه پخش صوتی دیجیتال به فروش می رسد. شرکت اپل این محصول را برای اولین بار در سال 2001 معرفی کرد و پس از آن در سال های بعد این دستگاه را درمدل های مختلفی ارائه کرده است که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

تعمیر آیپاد

با وجود کیفیت بالای این گجت، آیپاد شرکت اپل نیز به دلایل مختلفی ممکن است دچار مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری شود و نیاز به تعمیرات پیدا کند. در صورت خرابی آیپاد خود می توانید با مراجعه به نزدیک ترین نمایندگی مجاز اپل در محل زندگی خود نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. انواع خدمات تخصصی تعمیر آیپاد در واحد تخصصی تعمیر مرکز نمایندگی اپل IHC با کیفیت بالا و به نحو احسن انجام می گیرد.

هزینه تعمیر آیپاد

با توجه به گستردگی قطعات به کار رفته در آیپاد و همچنین رنج وسیع مشکلات احتمالی هزینه تعمیر نیز می تواند مقادیر متفاوتی داشته باشد. گاهی مشکل آیپاد با تغییرات نرم افزاری حل می شود اما گاهی برای تعمیر آیپاد شما نیاز به تعویض قطعه یا قطعات سخت افزاری است، بنابراین تخمین دقیق هزینه قبل از بررسی آیپاد امکان پذیر نیست. برای اعلام دقیق هزینه تعمیر ابتدا آیپاد شما باید توسط تکنسین های مجرب بخش تعمیرات جهت عیب یابی بررسی شود و سپس با توجه به مشکل به وجود آمده و راهکار پیشنهاد شده هزینه تعمیرات مشخص و اعلام شود.

خدمات تعمیرات تخصصی آیپاد

  • تعویض صفحه نمایش آیپاد

از آن جا که صفحه نمایش آیپاد یکی از پرکابردترین قسمت های آن است، خراب شدن آن باعث از بین رفتن کارایی و خرابی آیپاد می شود. اگر صفحه نمایش آیپاد شما کار نمی کند یا بخش هایی از آن دچار مشکل یا شکستگی شده یا تاچ اسکرین آیپاد نسبت به لمس واکنشی نشان نمی دهد  یا واکنش آن با هرگونه اختلالی مواجه شده است نشان دهنده این است که باید با مراجعه به مراکز مجاز جهت بررسی، عیب یابی و تعمیر آیپاد خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید که اگر اختلال در عملکرد تاچ تنها در زمان اجرای یک برنامه خاص رخ می دهد مشکل خرابی آیپاد تنها یک مشکل نرم افزاری بوده و برای حل این اختلال کافی است آن نرم افزار خاص را از روی آیپاد خود حذف کنید. تعمیر صفحه نمایش آیپاد بسیار حساس بوده و باید آن را به مراکز مجاز و استاندارد سپرد. در مرکز نمایندگی اپل خدمات عیب یابی، تعمیر و تعویض صفحه نمایش آیپاد با به روز ترین امکانات انجام می پذیرد.

  • تعمیر میکروفون و اسپیکر آیپاد

با توجه به کارایی آیپاد و همچنین نام آن مشخص است که یکی از مهم ترین بخش های این گجت میکروفون و اسپیکرهای آن است. بلندگوهای این گجت نیز ممکن است مانند هر دستگاه دیگری دچار مشکل شود. اگر در هنگام پخش موسیقی متوجه شدید که هیچ صدایی از بلندگوی شما خارج نمی شود یا صداها مبهم به نظر می رسند مشکل خرابی آیپاد ناشی از ایراد در اسپیکر آن است.

دیافراگم بلندگوها در آیپاد ممکن است در طول زمان و در اثر استفاده پاره شود. گرد و غبار و مایعات نیز می تواند باعث برخی مشکلات به وجود آمده در اسپیکر شود. در اینگونه موارد نیاز به تعمیر اسپیکر آیپاد می باشد. انواع خدمات تعمیر و تعویض اسپیکر آیپاد در مرکز تعمیر آیپاد IHC با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.

  • تعمیر دوربین آیپاد تاچ

دوربین های آیپاد یکی از قسمت های آسیب پذیر آن است و ممکن است دچار مشکل شود. اگر دوربین آیپاد شما کار نمی کند اولین اقدام جهت تعمیر دوربین آیپاد ریست کردن آن است. اگر پس از ریست کردن آیپاد نیز مشکل دوربین آن برطرف نشد نگران نباشید. تمامی خدمات تخصصی تعمیر دوربین آیپاد در مرکز نمایندگی اپل انجام می شود و شما می توانید با خیال راحت تعمیر آیپاد خود را به ما بسپارید.

  • تعمیر سوکت های آیپاد

پورت های آیپاد از جمله مواردی هستند که بیش از سایر قطعات در معرض احتمال خرابی هستند. در صورت اعمال فشار هنگام وارد کردن شارژر یا هر وسیله جانبی دیگر به درون سوکت ها پورت شارژر یا هندزفری دچار مشکل می شود. این مشکل می تواند ناشی از شکستگی پایه های پورت یا قطع اتصال آن با برد اصلی باشد. علاوه بر آن ورود گرد و غبار و مایعات نیز می تواند باعث اختلال در عملکرد سوکت های آیپاد شود. برای برطرف کردن انواع مشکلات پورت و تعمیرات آیپاد تاچ به مراکز مجاز مراجعه کنید.

برطرف کردن مشکلات مربوط به صدا، خاموشی، آب خوردگی، چیپ و آی سی در آیپاد

درون آیپاد قطعات سخت افزاری زیادی وجود دارند که عملکرد صحیح تمام آن ها برای کارکرد صحیح آیپاد ضروری است. همانند آیفون یا کامپیوترهای دیگر، هارد درایو آیپاد نیز ممکن است خراب شود، قفل شود یا فریز شود. اگر مشکلات به وجود آمده با ریست معمولی حل نشد زمان تعمیر آیپاد فرا رسیده است. برای تعمیر قطعات داخلی آیپاد حتما به مراکز مجاز و قابل اعتماد مراجعه کنید.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.