اشتراک گذاری

ویبره گوشی اپل

ویبره یکی از فناوری های کاربردی دنیای گوشی های امروزی است. ویبره گوشی اپل یک موتور کوچک و در عین حال با کیفیت است که به ندرت دچار اختلال سخت افزاری می شود. عموما از کار افتادگی ویبره آیفون اپل، ریشه در تداخلات جزیی نرم افزاری دارد. اگر ویبره ی آیفون مورد استفاده ی شما هنگام دریافت تماس یا پیغام های مرتبط با سیم کارت و برنامه های پیام رسان نمی زند این مقاله را از دست ندهید.

ویبره گوشی اپل

چرا ویبره گوشی اپل فعال نیست؟

خرابی ویبره یا زنگ نخوردن گوشی اپل در اکثر مواقع یک اختلال کوچک نرم افزاری است. دقت کنید که ویبره در چه مواقعی کار نمی کند. گاهی ممکن است ویبره موبایل اپل به هنگام نمایش تماس ها و پیام های یک برنامه ی خاص زده نشود. این موضوع ناشی از باگ نرم افزاری در برنامه ی مورد نظر می باشد.

بنابراین آپدیت نرم افزارهای موجود در گوشی را فراموش نکنید. علاوه بر این بهتر است پیش از هر چیز وضعیت تنظیمات گوشی را چک کنید. به هر حال ویبره یک موتور ظریفت با 4 میلی متر عرض و 10 الی 15 میلی متر طول است که در اثر تکان خوردن جزیی خود، لرزش مورد نیاز گوشی را برای هشدارهای لازم ایجاد می کند. در نتیجه این ظرافت ممکن است خیلی ساده دچار خرابی شود

برای رفع مشکل از کار افتادن ویبره آیفون اپل چه کار کنیم؟

برطرف سازی مشکل از کار افتادن ویبره گوشی اپل دو راهکار ساده دارد:

1. گوشی موبایل را خاموش و روشن کنید.

ریستارت کردن گوشی موبایل اپل می تواند بسیاری از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی را برطرف سازد. با یک خاموش و روشن کردن چند ثانیه ای موجب هماهنگی بخش های دیجیتال ساختار درونی موبایل شوید و معضل کار نکردن ویبره را برطرف نمایید. متاسفانه بسیاری از کاربران، قدرت خاموش و روشن کردن موبایل را در ترمیم کارایی بخش های مختلف آن نادیده می گیرند.

رمزای عبور گوشیتو میخوای ذخیره کنی؟ پس مقاله ذخیره رمزهای عبور در آیفون از دست نده!

2. تنظیمات ویبره موبایل اپل را ریستارت کنید.

احتمال اینکه پس از به روز رسانی سیستم عامل ios مشکل نزدن ویبره گوشی اپل رخ دهد، بالاست. برای رویارویی با این مشکل بهترین کار ریستارت بخش تنظیمات دستگاه است. مسیر Settings > General > Reset > Reset All Settings  را طی کنید و تنظیمات موبایل را ریستارت نمایید. پس از انجام ریست کردن تنظیمات حتما در Settings تیک بخش Vibrate on Ring را هم بزنید.

3. تعویض ویبره موبایل اپل

اگر بر اساس راهکارهای نرم افزاری این مقاله همچنان مشکل کار نکردن ویبره گوشی اپل به قوت خود باقی است، لازم است به مرکز تعمیرات موبایل اپل مراجعه کنید. در این شرایط کارایی سخت افزاری ویبره از بین رفته است. از آنجا که ویبره ساختار ظریف و حساسی دارد، معمولا در صورت خرابی نیازمند تعویض خواهد بود. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی اپل پس از بررسی های تخصصی و اعمال مراحل دقیق و ریزبینانه ی عیب یابی با استفاده از نمونه ی اورجینال این پروسه ی تعویض را انجام می دهند. پس از تعمیرات گارانتی مرکز سخت افزار ایران به شما ارائه می شود.

4. تنظیمات دسترسی را در آیفون خود بررسی کنید

کار دیگری که باید انجام دهید برای رفع مشکل از کار افتادن ویبره آیفون این است که تنظیمات دسترسی را در آیفون خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که Vibration در آن قسمت غیر فعال نشده است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

  1. در آیفون وارد تنظیمات شده و به پایین بروید تا روی Accessibility ضربه بزنید.
  2. روی Touch کلیک کنید و کلید کنار Vibration را در منو فعال کنید.
3.2/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *