اشتراک گذاری

تعمیر برد آیفون

تعمیر برد آیفون ، سخت‌ترین بخش از تعمیرات گوشی آیفون است که نمی‌توان آن را به هر کسی سپرد چراکه برد آیفون از مدارهای الکترونیکی متعددی تشکیل شده است که شخص تعمیرکار برای تعمیر آن باید با تمامی مدارهای الکترونیکی برد آیفون آشنا باشد؛ به همین دلیل است که اکثر تعمیرکاران موبایل، ترجیح می‌دهند که به جای تعمیر برد موبایل اپل آن را تعویض کنند؛ البته تعویض برد آیفون نسبت به تعمیر آن هزینه بیشتری را روی دست کاربر می گذارد.

خوشبختانه نمایندگی رسمی اپل از نیروهای متخصص و تکنسین‌های زبده‌ای برخوردار است که به دلیل آشنایی کامل با هر یک از مدارهای برد موبایل اپل، تمام سعی خود را می‌کنند که آن تعمیر کرده و خرج اضافی روی دست کاربر نگذارند؛ با این وجود به شما پیشنهاد می‌کنیم که درصورت بروز هرگونه مشکلی برای آیفون خود به ویژه خرابی برد آن به نمایندگی تعمیر موبایل اپل، مراجعه کنید تا تکنسین‌های این مرکز پس از عیب‌یابی دقیق به تعویض یا تعمیر برد آیفون بپردازند.

تعمیر برد آیفون

اگر برد آیفون شما سوخته و نیاز به بازیابی اطلاعات دارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی بازیابی اطلاعات آیفون است

عوامل خرابی برد آیفون

برد گوشی آیفون، به عنوان یکی از اجزای حیاتی این دستگاه، ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود و نیاز به تعمیر برد آیفون داشته باشید. یکی از عوامل اصلی خرابی برد آیفون، آب و رطوبت است. در صورتی که آیفون در معرض آب یا رطوبت  قرار گیرد، برد آن ممکن است خراب شود. همچنین، ضربه و سقوط آیفون نیز می‌تواند باعث خرابی برد آن شود. عوامل دیگری نظیر افزایش دمای دستگاه، استفاده از شارژرهای نامناسب و یا نصب نرم‌افزارهای ناشناخته و مخرب نیز می‌توانند باعث خرابی برد آیفون شوند. در صورتی که برد آیفون خراب شود، ممکن است دستگاه به طور کامل قطع شده و نیاز به تعمیرات جزئی یا حتی تعویض برد آیفون باشد.

از کجا بفهمیم برد آیفون خراب شده است؟

علائم مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد، برد آیفون با مشکل روبه‌رو شده است و به تعمیرات تخصصی یا حتی تعویض نیاز دارد. در ادامه به چند مورد از مشکلات دست و پاگیر هنگام خرابی برد آیفون اشاره خواهیم کرد؛ البته لازم است بدانید که بروز هر یک از این مشکلات، به طور صد درصد نشان‌دهنده خرابی برد آیفون نیست بلکه می‌تواند به دلیل برخی مشکلات نرم‌افزاری یا خرابی سایر قطعات آیفون نیز باشد؛ بنابراین در هر یک از این موارد نیاز به عیب یابی و تعمیر برد موبایل اپل می باشد و باید به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران نمایندگی تعمیر موبایل اپل مورد عیب‌یابی دقیق قرار بگیرند. مشکلاتی که ممکن است درصورت خرابی برد آیفون رخ دهد، شامل موارد زیر می‌باشند:

این مقاله را از قلم نیندازید : تعویض گلس موبایل اپل

هزینه تعمیر برد آیفون چه قدر است؟

هزینه تعمیر برد آیفون متناسب با مدل آن و البته مشکلی که برای آن به وجود آمده است، برآورد می‌شود؛ بنابراین نمی‌توان قبل از عیب‌یابی دقیق برد آیفون، هزینه دقیق تعمیر آن را تخمین زد. تکنسین‌های نمایندگی تعمیر موبایل اپل پس از عیب‌یابی دقیق برد آیفون، مشکل اصلی آن را پیدا کرده، هزینه تعمیر یا تعویض برد را برآورده کرده و به کاربر اطلاع می‌دهند؛ درصورت تمایل کاربر، پروسه تعمیر برد موبایل اپل را آغاز می کنند و درصورتی که امکان تعمیر برد وجود نداشته باشد، آن را به صورت حرفه‌ای تعویض می‌کنند.

هزینه تعمیر برد آیفون

رایج‌ترین دلایلی که موجب تعمیر برد آیفون می‌شود چیست؟

همانطور که اشاره کردیم برد آیفون از مدارهای الکترونیکی متعدد و آی سی‌های مختلفی تشکیل شده است از این‌رو مهم‌ترین قطعه آیفون به حساب می‌آید که خرابی آن می‌تواند بر روی عملکرد و بازدهی کل گوشی تاثیر بگذارد. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایلی که موجب خرابی و درنهایت تعمیر برد آیفون می‌شود، وارد شدن ضربه به گوشی می‌باشد؛ درواقع وارد شدن ضربه به گوشی قاتل برد آن است. یکی دیگر از دلایلی که موجب آسیب دیدن برد آیفون می‌شود، آبخوردگی آیفون است؛ البته در برخی شرایط محدود هم، خرابی سایر قطعات سخت‌افزاری آیفون بر روی برد آن تاثیر گذاشته و موجب خرابی آن می‌شود.

با کمک مقاله علت سوختن برد موبایل اپل چیست برد موبایل اپلتو عیب یابی کن!

فیلم آموزش تعمیر و تعویض برد آیفون

در این فیلم نحوه ی تعمیر و تعویض برد آیفون را با جزییات به شما آموزش میدهیم؛ این فیلم صرفا برای آشنایی کاربران با نحوه ی تعویض برد گوشی اپل است و اگر تجربه ای در این زمینه ندارید به هیچ عنوان نباید خودتان امتحان کنید.

عملکرد و کاربرد برد گوشی آیفون

برد گوشی آیفون یکی از اجزای مهم و حیاتی این دستگاه است که وظیفه ارتباط بین قطعات داخلی آیفون را بر عهده دارد. این برد شامل چندین قطعه الکترونیکی است که با هم تعامل دارند و وظیفه‌های مختلفی را بر عهده دارند. به عنوان مثال، برد آیفون وظیفه مدیریت تماس‌ها، پیام‌ها، ایمیل‌ها، اطلاعات کاربری، تصاویر و ویدئوها، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های نصب شده را دارد. همچنین، این برد مسئول مدیریت ارتباطات بین آیفون و دیگر دستگاه‌ها نظیر لپ تاپ، تبلت، هدست و دستگاه‌های دیگر است. به طور کلی، برد گوشی آیفون به عنوان یکی از اجزای اصلی این دستگاه، نقش بسیار مهمی در عملکرد و کاربرد آیفون دارد.

نمایندگی تعمیر موبایل اپل؛ تنها نمایندگی رسمی اپل ihc

رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گوشی‌های اپل به تخصص بالایی نیاز دارد از این‌رو نمی‌توان تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آیفون را به هر کسی سپرد. خوشبختانه نمایندگی رسمی موبایل اپل به عنوان تنها نمایندگی رسمی تعمیر موبایل اپل از کارشناسان و تکنسین‌های خبره‌ای برخوردار است که با عیب‌یابی دقیق گوشی اپل، تمامی مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن را با دقت و سرعت بالایی برطرف می‌کنند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که درصورت بروز هرگونه مشکلی برای آیفون خود به یکی از شعبه‌های متعدد نمایندگی رسمی موبایل اپل مراجعه کنید تا از خدمات تعمیر موبایل اپل بهره‌مند شوید.

3.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *