اشتراک گذاری

علت سوختن برد موبایل اپل چیست؟

برد گوشی های اپل ممکن است در مواردی مانند حرارت بالا، آب خوردگی دستگاه، ضربه و … آسیب ببیند و در نهایت اگر به موقع برای رفع مشکلات ایجاد شده در برد اقدام نشود، شاهد سوختن برد موبایل اپل باشیم. به همین دلیل بهتر است در صورت مشاهده هر یک از نشانه های خرابی برد دستگاه، سریعا برای تعمیر و رفع مشکل ایجاد شده در آن اقدام کرد.

سوختن برد موبایل اپل

برد موبایل در تمامی دستگاه ها و برند ها کارایی مشابهی دارد و از یک عملکرد بسیار مرکزی و مهم برخوردار است. در برند اپل، تلاش توسعه دهندگان گوشی های این برند همیشه بر این بوده که با کیفیت ترین برد ها را در دستگاه های خود به کار ببرند. اما با این حال، خرابی برد امری غیر قابل پیش بینی بوده و در بسیاری از گوشی های این برند مشاهده می شود. اما گاهی برد تنها دچار مشکلاتی جزئی می شود و قابل برطرف شدن است. این در حالی است که در برخی مواقع، شاهد سوختن برد موبایل اپل هستیم که به موجب آن معمولا باید برد دستگاه را تعویض کرد.

اما دلیل این سطح از آسیب و خرابی چیست و چرا برد برخی از گوشی های آیفون می سوزد؟ آیا راه حلی برای پیشگیری از این مشکل وجود دارد یا می توان آن را برطرف کرد؟ در ادامه با بررسی دلایل سوختن برد گوشی آیفون، برخی نکات و توصیه های پیشنهادی در این زمینه را نیز بررسی خواهیم کرد.

با مقاله رفع مشکلات نصب برنامه از اپ استور هر برنامه ای که میخوای رو میتونی از AppStore دانلود و نصب کنی!

نشانه های خرابی برد موبایل اپل

اول از همه، پیش از این که به بررسی دلایل سوختن برد موبایل اپل بپردازیم، بهتر است به برخی نشانه ها اشاره کنیم که بروز آن ها می تواند به ما بگوید، احتمال بسیار زیاد برد دستگاه دچار مشکل شده و باید به دنبال رفع مشکل ایجاد شده در این قطعه باشیم. البته که همیشه این نشانه ها نمی تواند دلیل قطعی خرابی برد باشند، اما با این وجود در بیشتر مواقع، این نشانه ها حاکی از بروز یک مشکل در برد دستگاه است. اگر بسیاری از آن ها نادیده گرفته شوند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بعد از مدتی شاهد سوختن برد گوشی آیفون مورد نظر باشیم. در نتیجه آشنایی با این علائم می تواند به شما سرنخی از خرابی برد و احتمال سوختن برد موبایل اپل را بدهد. در ادامه به بررسی برخی از این نشانه ها می پردازیم.

بررسی علائم خرابی برد موبایل اپل

همان طور که در بالا گفته شد، برخی نشانه ها حاکی از خرابی برد و حتی احتمال سوختن برد موبایل اپل هستند. در این میان برخی از رایج ترین نشانه ها شامل موارد زیر می شود:

  • روشن نشدن گوشی آیفون مورد نظر؛ یکی از شایع ترین نشانه ها که در بیشتر مواقع به خرابی و بروز مشکل در برد دستگاه مربوط می شود. در این حالت معمولا دستگاه روشن نمی شود. البته که گزینه های دیگری نیز می تواند دلیل بروز این مشکل باشد.
  • گاهی اوقات دستگاه به صورت ناگهانی خاموش و روشن می شود. این خاموش و روشن شدن های مداوم و ناگهانی می تواند نشانه ای دال بر خرابی برد دستگاه باشد
  • اگر گوشی مورد نظر مدام هنگ می کند و روی لوگو گیر می کند، این حالت نیز می تواند نشانه ای باشد که به کاربر در خصوص خرابی برد و احتمال سوختن برد گوشی آیفون مورد نظر هشدار دهد
  • ممکن است خرابی برد دستگاه با نشانه هایی از جمله کار نکردن دیگر اجزای گوشی مانند اسپیکر یا دوربین ظاهر شود
  • شارژ نشدن دستگاه یا خالی شدن سریع باتری گوشی نیز می تواند خرابی برد را اعلام کند
  • نمایش برخی ارور ها و پیغام ها بعد از روشن شدن دستگاه خصوصا در ارتباط با بروز اختلال در حافظه داخلی دستگاه
  • بالا نیامدن صفحه نمایش گوشی و سیاه ماندن آن در حالی که دستگاه روشن است و …

این موارد از مهم ترین و رایج ترین نشانه های خرابی برد هستند. در صورت مشاهده هر یک از آن ها باید سریعا به مراکز معتبر تعمیرات گوشی اپل مانند مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده تا اقدامات لازم برای تعمیر برد آیفون برای دستگاه شما انجام شود. در بسیاری از موارد بی توجهی به این نشانه ها و تاخیر در تعمیر دستگاه، می تواند سوختن برد موبایل اپل را به دنبال داشته باشد.

دلیل سوختن برد موبایل اپل چیست؟

حال که نشانه های خرابی برد را بررسی کردیم، باید به مواردی اشاره کنیم که وجود آن ها و عدم رعایت شان می تواند خرابی برد و به دنبال آن سوختن برد گوشی آیفون را به دنبال داشته باشند. موارد زیر را می توان به عنوان مهم ترین عوامل مخرب برد در نظر گرفت:

1. دمای بالای گوشی

حرارت و گرمای زیاد؛ این عامل به عنوان مهم ترین دلیل سوختن برد موبایل اپل در نظر گرفته می شود. بالا رفتن حرارت در دستگاه به هر دلیلی که باشد ( مانند قرار گرفتن دستگاه در معرض گرمای شدید خورشید ) می تواند به شدت به برد گوشی آسیب برساند. این اسیب در نهایت می تواند موجب سوختن بخش های مختلف برد دستگاه شده و در صورت ادامه دار بودن، کلا برد را از کار بیاندازد.

پیام های آیفونت رو به کمک مقاله بازیابی پیام های حذف شده در آیفون با چند ترفند برگردون!

2. ضربه و آسیب به موبایل

ضربه های شدید و زمین خوردن گوشی؛ این مورد نیز یک عامل بسیار مخرب و آسیب رسان به بخش های مختلف دستگاه، اعم از برد آن است. در نتیجه بهتر است از کاور های مقاوم برای دستگاه استفاده کرد.

3. اختلالات جریان برق

نوسانات جریان برق؛ در صورت بروز هر گونه اختلال در جریان ورودی، برد آسیب می بیند. این امر خصوصا با توجه به نقش و عملکرد برد اهمیت می یابد. چرا که برد گوشی باید میزان ولتاژ وارد شده به بخش های مختلف را کنترل کند تا از آسیب به بخش های مهم سخت افزاری دستگاه جلوگیری کند. استفاده از باتری یا شارژر های تقلبی و ناسازگار می تواند موجب بروز برخی مشکلات برقی شود.

4. آب خوردگی موبایل اپل

ورود آب به درون گوشی اپل مورد نظر؛ این عامل نیز در هر زمینه ای می تواند آسیب رسان باشد. خصوصا در ارتباط با برد دستگاه، آب خوردگی می تواند یک عامل مهم در سوختن برد موبایل اپل در نظر گرفته شود.

چگونه از سوختن برد موبایل اپل جلوگیری کنیم؟

پاسخ این سوال ساده است، با جلوگیری از وارد شدن آسیب هایی که در بالا توسط نمایندگی اپل به آن اشاره شد، می توان از سوختن برد گوشی آیفون مورد نظر جلوگیری کرد. برای مثال از قرار دادن دستگاه در معرض حرارت زیاد خودداری کنید. علاوه بر این در صورت خرابی هر قطعه ای و تعویض آن، حتما از قطعات اورجینال و با کیفیت متناسب با مدل دستگاه استفاده کنید.

استفاده از باتری اورجینال و با کیفیت و آداپتور شارژر اصلی که ولتاژی متناسب با گوشی دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در نهایت نکته ای که پیش از این نیز به آن اشاره شد، اهمیت زیادی دارد. در صورت مشاهده هر یک از علائم خرابی برد، باید هر چه سریع تر با مراجعه به یک مرکز تعمیراتی معتبر، برد دستگاه را تعمیر کنید تا مانع از گسترش آسیب به دیگر قسمت های برد شده و جلوی سوختن برد موبایل اپل مورد نظر را بگیرید. خصوصا که بسیاری از مشکلات ایجاد شده در برد گوشی در صورت اقدام به موقع و مهارت کافی، قابل برطرف شدن و تعمیر است.

3.5/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *