اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض هارد گوشی اپل

هارد گوشی آیفون، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این گوشی است که از آن برای ذخیره‌سازی تمام اطلاعات شما از جمله عکس و فیلم، موسیقی و اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود. اما گاهی مشکلات سخت افزاری به وجود می‌آید که باعث خرابی هارد گوشی اپل می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به تمام ابعاد مبحث تعمیر و تعویض هارد گوشی اپل بپردازیم.

تعمیر و تعویض هارد گوشی اپل

اگر در هارد آیفون شما ایرادی به وجود آید، علائمی وجود دارد که می‌توانند نشان دهند این مشکل قطعاً از سمت هارد شما خواهد بود. اگر هر یک از علائم زیر باعث مختل شدن استفاده از آیفونتان شده است، همین حالا گوشی‌تان را به  تعمیرگاه مجاز اپل ببرید و برای تعمیر یا تعویض هارد گوشی اپل اقدام کنید.

عوامل خرابی و نیاز به تعمیر یا تعویض هارد گوشی اپل

همانطور که گفته شد، خرابی هارد می‌تواند نشانه‌هایی داشته باشد که به خودی خود این موضوع را روشن می‌کنند. اما چه می‌شود که یک هارد خراب می‌شود؟ عوامل خرابی هارد آیفون به صورت زیر است:

تعمیر و تعویض هارد گوشی اپل

تشخیص خرابی هارد آیفون

پیش از تعمیر یا تعویض هارد گوشی اپل باید از خرابی هارد آن اطمینان پیدا کنید. یکی از موارد تشخیص خرابی هارد می‌تواند خاموش شدن گوشی در هنگام کار باشد. مورد دوم می‌تواند روشن شدن و ماندن روی لوگوی اپل باشد. مورد دیگر این است که گوشی شما روشن می‌شود، ولی نمی‌توانید اطلاعات را روی آن بریزید یا از روی آن دریافت کنید. یا آنکه با ریستارت شدن و هنگ کردن بدون دلیل مواجه می‌شوید و یا پیغام “Could not Active” روی صفحه ظاهر می‌شود. اگر هارد آیفون شما نسوخته باشد، در مواردی امکان تعمیر آن وجود دارد. اما اگر هارد را از دست داده‌اید و آن سوخته است، نگران نباشید. باید یک هارد جدید جایگزین آن شود.

تعویض هارد گوشی اپل

اگر شما اقدام به تعویض هارد گوشی اپل خود کنید،‌ دیگر بعید به نظر می‌رسد هیچ مشکل دیگری برای آن به وجود آید. توصیه می‌کنیم با توجه به اهمیت بالایی که هارد گوشی آیفون دارد، تعویض آن را به دست کارشناسان ماهر نمایندگی تعمیر موبایل اپل بسپارید که از مدرن‌ترین تجهیزات تعمیرات موبایل برخوردارند. شما بدون دردسر مثل گذشته می‌توانید از آیفون خود استفاده کنید؛ مگر اینکه بار دیگر گوشی ضربه بخورد (مثلاً روی زمین بیافتد). یا آنکه به مراکزی مراجعه کنید که تعمیرکار در بازسازی و بستن پایه‌های هارد، به خوبی دقت نکند. و همچنین مورد بعدی این است که تعمیرکار موبایل اپل از هارد اورجینال اپل استفاده نکرده باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.