اشتراک گذاری

تعویض گلس آیفون

تصور شما از تعویض گلس آیفون چیست؟ اگر تصور می کنید که منظور ما تعویض گلس محافظی است که خودتان برای گوشی می خرید و روی نمایشگر نصب می کنید، در اشتباه هستید! احتمالا می دانید که نمایشگر گوشی های هوشمند، یک لایه محافظ دارد که در مقابل ضربه های شدید از آن محافظت می کند. لایه ای عموما شیشه ای که توسط شرکت سازنده روی ال سی دی چسبانده می شود و امکان شکستن آن بالاست. تعویض گلس گوشی اپل زمانی انجام می شود که این لایه محافظ بر اثر ضربه بشکند.

یعنی نمایشگر در این شرایط سالم است و گلس، جلوی آسیب دیدگی آن را گرفته است. اما تعویض گلس آیفون چگونه و در چه مواقعی انجام می شود؟ در ادامه شما را با نکات جالبی در این خصوص آشنا می کنیم. برای تعویض گلس به شکل حرفه ای و اطمینان از استفاده از گلس اورجینال هم می توانید از تیم تعمیرات موبایل در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعویض گلس آیفون

منظور از تعویض گلس آیفون چیست؟

گلس یا گلس ال سی دی، یک لایه محافظ است که در خط تولید گوشی های هوشمند روی نمایشگر چسبانده می شود. زمانی که گوشی زمین افتاده و یا ضربه می خورد، این لایه محافظ مانع از آن می شود که ال سی دی آسیب ببیند. در این شرایط دیگر نیازی به تعویض صفحه نمایش گوشی نیست و می توان با تعویض گلس آیفون، مشکل را برطرف کرد.

تعویض گلس در مقایسه با تعویض ال سی دی بسیار کم هزینه تر است و البته ریسک کمتری هم دارد. اما گاهی تعویض گلس گوشی اپل با تعویض محافظ نمایشگر اشتباه گرفته می شود. نوع دیگری از گلس وجود دارد که خود کاربر آن را خریداری و روی ال سی دی نصب می کند. تعویض این نوع گلس بسیار ساده بوده و معمولا نیاز به ابزار خاصی ندارد. بنابراین منظور ما از تعویض گلس موبایل اپل، نوع اولی است که توسط شرکت سازنده روی سطح نمایشگر چسبانده شده است.

چه موقع باید اقدام به تعویض گلس گوشی اپل کرد؟

تعویض گلس آیفون زمانی انجام می شود که تکنسین مطمئن شود نمایشگر آسیب ندیده و تنها گلس شکسته است. اما چطور می توان متوجه این موضوع شد؟ اگر گوشی ضربه خورده و صفحه آن تکه تکه شده است، خیلی زود تاچ را امتحان کنید. اگر تاچ کار می کند و فرمان های لمسی به درستی اجرا می شوند، یعنی خوش شانس هستید و ال سی دی گوشی تان سالم است.

در چنین شرایطی بهترین کار، تعویض گلس آیفون است و نیازی به تعویض نمایشگر نیست. اما اگر تاچ هم کار نمی کند، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بسیار بالایی جهت تعویض ال سی دی گوشی اپل آماده کنید.

تعویض گلس آیفون اپل چگونه انجام می شود؟

برای تعویض گلس آیفون باید از دستگاه ها و ابزار ویژه استفاده کرد. روال کار به این ترتیب است که اول گلس آسیب دیده از روی صفحه نمایش کنده می شود. جداسازی گلس باید به گونه ای انجام شود که آسیبی به خود نمایشگر نرسد. نکته مهم دیگر این است که فرایند تعویض گلس گوشی apple یا هر برند دیگری، باید در یک محیط کاملا تمیز و بدون آلودگی انجام شد.

اگر گرد و خاک و ذرات آلودگی زیر گلس جدید باشند، هم عملکرد تاچ به مرور مختل می شود و هم امکان خط افتادن روی نمایشگر بیشتر می شود. تیم تعمیرات آیفون اپل، با استفاده از ابزار مخصوص، گلس آسیب دیده را جدا کرده و سطح نمایشگر را کاملا تمیز می کنند. پس از آن گلس جدید را با دستگاه لمینت روی ال سی دی نصب می کنند تا حباب هوا باقی نماند. گلس مورد استفاده هم اورجینال است و کاملا متناسب با مدل گوشی انتخاب می شود.

هزینه تعویض گلس ال سی دی آیفون

قیمت تعویض گلس آیفون در مقایسه با هزینه تعویض ال سی دی این دستگاه بسیار ناچیز است. برای تعویض نمایشگر، باید گوشی و تمام اتصالات مرتبط با ال سی دی باز شوند. از طرفی، lcd  قطعه گران قیمتی است و همین هزینه تعویض را بیشتر می کند.

این در حالی است که اگر کمی خوش شانس باشید و نمایشگر آسیب ندیده باشد، لازم نیست هزینه زیادی صرف تعمیر گوشی خود کنید. البته باید بدانید که هزینه تعویض گلس آیفون اپل، بیشتر به قطعات مورد استفاده بستگی دارد. در صورت استفاده از گلس اصل و با کیفیت، مبلغ بیشتری پرداخت کرده و در مقابل مطمئن خواهید بود که گلس جدید بهترین عملکرد را در گوشی شما خواهد داشت.

2/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.