اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد آی مک

حتما برای شما هم پیش آمده که حین کار کردن با آی مک متوجه شوید کیبورد یا صفحه کلید آن کار نمی کند. این مشکل معمولا به صورت تایپ جابه جای کلمات ، کار نکردن بخشی از صفحه کلید یا کار نکردن همه دکمه های آن بروز می کند. این ایراد در کیبورد آل این وان ها می تواند به دلایل مختلفی از جمله ضربه خوردن ، مشکلات نرم افزاری به وجود آید که ما در مقاله “تعمیر کیبورد آی مک” سعی کرده ایم که همه دلایل احتمالی خراب شدن کیبورد و راه حل ها آن را بیان کنیم ، پس تا انتهای این مقاله از نمایندگی اپل با ما همراه باشید.

تعمیر کیبورد آی مک

دلایل و مراحل تعمیر صفحه کلید آی مک

1. کثیف شدن کیبورد

یکی از دلایل رایجی که می توان در مقاله” تعمیر کیبورد آی مک” و دیگر برندها به آن اشاره کرد کثیف شدن کیبورد است. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید آی مک را خاموش کرده و سپس آداپتور آن را از برق جدا کنید و پس از خاموش شدن کامل آی مک اقدام به تمیز کردن کیبورد آن کنید.

برای تمیز کردن صفحه کلید از ذرات خارجی و گرد و غبار ، از یک برس نرم و خشک استفاده کرده و به هیچ عنوان مواد شیمیایی سخت یا آب خالص را حین تمیز کردن به کار نبرید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعویض هارد آی مک

2. بررسی تنظیمات نرم افزاری کیبورد آی مک

از دلایل دیگری که می توان برای تعمیر صفحه کلید آی مک ارائه داد ، مشکلات نرم افزاری است.گاهی درایورهای نصب شده روی آی مک یا دیگر برندها که مخصوص کارکرد کیبورد هستند نیاز به آپدیت داشته و یا از ابتدا درست نصب نشده اند. برای بررسی این قسمت و تنظیم کردن آن باید وارد بخش تنظیمات سیستم خود شوید. حال در این قسمت می توانید از بخش درایورها به دنبال درایور کیبورد آی مک خود گشته و آن را بروزرسانی کنید.

 اگر نیاز بود که این درایور را مجدد دانلود و نصب کنید باید به سایت شرکت اپل رفته و در آنجا مدل آی مک خود را جستجو کنید و سپس از قسمت مربوطه درایور کیبورد آن را دانلود کنید. البته قبل از این کار حتما درایور قبلی را از روی سیستم خود حذف کنید.

نکته: حتما پس از بروزرسانی درایور کیبورد و یا نصب مجدد آن ، آی مک خود را ریستارت کنید.

  • کار نکردن قسمت ماشین حساب کیبورد
  • درست کار نکردن دکمه های مربوط به کارکترهای خاص
  • عمل نکردن کلیدهای میانبر
  • شنیده شدن صداهای غیر معمول هنگام کار با کیبورد آی مک

همه موارد ذکر شده در بالا جزو مشکلاتی هستند که باید حین تعمیر کیبورد آی مک بررسی شوند و با توجه به خرابی در هر یک از این قسمت ها تکنسین باید وارد عمل شده و صفحه کلید آی مک شما را تعمیر کند. بدیهی است که براساس مشکل موجود هم هزینه های تعمیرکیبورد آی مک متفاوت خواهد بود.

تعویض صفحه کلید آی مک

گاهی علی رغم تمام کارهای سخت افزاری و نرم افزاری که تکنسین ها برای تعمیر کیبورد آی مک انجام می دهند اما باز هم مشکل آن برطرف نشده و نیاز است برای خرید یه کیبورد جدید برای آی مک اقدام نمایید.

تست کلیدها

نکته مهمی که در تعمیر کیبورد آی مک و یا تعویض آن باید مورد توجه قرار بگیرد این است که حتما بعد از تعمیر و یا تعویض ، صفحه کلید را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه دکمه های آن به درستی کار می کنند.

 

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *