اشتراک گذاری

نحوه تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل

تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل یکی از دغدغه‌های کاربرانی است که از این دستگاه استفاده می‌کنند. گوشی‌های آیفون گران‌قیمت هستند و هر گونه صدمه به این تجهیزات اغلب هزینه زیادی را به فرد تحمیل می‌کند.

ال سی دی آیفون‌های اپل در برابر ضربات مکانیکی بسیار حساس هستند، از این رو خیلی زود دچار صدماتی نظیر شکستگی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم که شما را با روش‌های تعمیر و تعویض این قطعه گران قیمت آشنا کنیم، پس ما را تا انتهای بحث همراهی کنید.

تاچ ال سی دی موبایل اپل

راه‌کارهای تعمیر ال سی دی موبایل اپل

به طور کلی برای تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل از دو روش استفاده می‌شود که عبارتند از:

  1. تعویض کامل تاچ ال سی دی
  2. تعویض گلس روی ال سی دی

هر کدام از این روش‌ها در مواقع خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این راه‌کارها به طور کامل شرح داده شده‌اند.

تعویض کامل تاچ ال سی دی موبایل اپل

هنگامی که میزان شکستگی ال سی دی گوشی در حدی باشد که دستگاه روشن نشود، در این حالت برای تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل، ناگزیر هستید که تاچ ال سی دی را به طور کامل عوض کنید. تعویض تاچ ال سی دی آیفون معمولا هزینه زیادی را به کاربر تحمیل می‌کند؛ زیرا قیمت این قطعه اغلب گران است.

تعویض گلس روی ال سی دی گوشی اپل

اگر شدت ضربه به گوشی اپل در حدی باشد که تنها گلس روی آن دچار صدمه شود، می‌توانید برای تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل، شیشه را تعویض کنید. از این روش زمانی استفاده می‌شود که تاچ و فریم ال سی دی کاملا سالم بوده و آسیب ندیده باشند.

مزیت تعمیر تاچ ال سی دی آیفون این است که تعویض گلس نیاز به بودجه کمی دارد، ازاین‌رو از نظر مالی فشار کم‌تری به کاربر وارد می‌کند.

هزینه تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل

تاچ و ال سی دی موبایل اپل یکی از قطعات گران قیمت این دستگاه است، بنابراین تعمیر و یا تعویض آن‌ها مستلزم صرف بودجه زیاد است. تعویض گلس گوشی برای کاربر ارزان‌تر تمام می‌شود، در صورتی که تاچ ال سی دی به طور کامل عوض شود، مطمئنا هزینه بیشتری را به دنبال دارد.

 لازم به ذکر است که هزینه تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل، با توجه به مدل گوشی متفاوت است. گوشی‌های جدیدتر دارای تاچ ال سی دی با سایز بزرگ‌تری هستند که به نوبه خود هزینه تعویض را بالا می‌برد.

ال سی دی اورجینال یا ال سی دی کپی؟

به هنگام تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل ممکن است با گزینه‌هایی نظیر ال سی دی اورجینال و ال سی دی کپی روبرو شوید و ندانید که کدام یک را انتخاب کنید. ال سی دی اورجینال یا اصل همان طور که از نامش پیداست، اصل بوده و توسط خود کمپانی اپل ساخته شده است. کیفیت این نوع از محصولات بسیار بالاست و از نظر سطح کیفی با نمونه ال سی دی فابریک برابری می‌کند. قیمت ال سی دی اورجینال گران بوده که با توجه به مرغوبیت آن توجیه پذیر است.

دسته دیگر ال سی دی کپی است که در بین مصرف کنندگان به نام ال سی دی گرید A نیز شناخته می‌شود. این محصول اغلب توسط شرکت‌های چینی ساخته و روانه بازار می‌گردد و مانند سایر اجناس چینی کیفیت پائین‌تری دارد. ال سی دی کپی از نظر قیمت مناسب‌تر است.

آیا یک فرد عادی می‌تواند ال سی دی آیفون خود را تعمیر کند؟

در مواردی که فقط گلس گوشی اپل صدمه دیده باشد، اما تاچ و ال سی دی گوشی بدون مشکل کار کند، لازم است که شیشه دستگاه عوض شود. این کار نیاز به یک‌سری تجهیزات ویژه و مخصوص دارد، بنابراین یک فرد عادی در منزل خود نمی‌تواند، نسبت به تعویض گلس اقدام کند. تعویض گلس ال سی دی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و مدت زمان تعمیر اغلب طولانی است.

در صورتی که ال سی دی گوشی کاملا شکسته باشد، باید آن را تعویض کنید. این کار نیاز به ابزار مخصوص دارد و حتما باید توسط متخصص انجام شود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.