اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ اپل

تعمیر فلت لپ تاپ اپل یکی از خدمات تخصصی است که در مرکز سخت افزار ایران برای کاربران این دستگاه ها ارائه می شود. تعمیر فلت لپ تاپ اپل امری پیچیده و تخصصی بوده و لازم است حتما توسط تکنسین های آموزش دیده و مجرب انجام شود، از همین رو در مرکز سخت افزار ایران بخش تخصصی برای ارائه خدمات تعمیر فلت مک بوک در نظر گرفته شده است. تکنسین های حاضر در این بخش با استفاده از تجهیزات و لوازم به روز دنیا سعی در برطرف کردن انواع مشکلات مربوط به فلت مک بوک می نمایند. برای تعمیر فلت لپ تاپ لازم است در ابتدا خرابی و یا پارگی آن را تشخیص داده و سپس نسبت به رفع آن اقدام شود. در این مطلب به ارائه توضیحات بیشتر پیرامون تعمیر این قطعه حساس می پردازیم.

تعمیر فلت لپ تاپ اپل

چه موقع اقدام به تعمیر فلت لپ تاپ اپل کنیم؟

خرابی یا پارگی فلت ممکن است نشانه های زیاد داشته باشد که سیاه شدن صفحه ال سی دی و یا ال ای دی لپ تاپ شما عمده ترین آن هاست. این کابل نواری شکل با اتصال از دو سر به مادربرد و صفحه نمایش لپ تاپ وظیفه انتقال اطلاعات از برد اصلی به ال ای دی و یا ال سی دی را بر عهده دارد. در تمامی برند های لپ تاپ، سیاه بودن تصاویر یکی از این نشانه های ایراد در فلت لپ تاپ است. در بیشتر مواقع با جابجا کردن لپ تاپ و یا تکان دادن صفحه نمایش این مشکل به صورت موقتی و یا لحظه ای برطرف می شود. علامت دیگری که به شما نشان می دهد وقت تعویض یا تعمیر فلت مک بوک فرا رسیده، تاریک بودن صفحه نمایش ال سی دی و یا ال ای دی است. بدین صورت که لپ تاپ روشن شده برخی از تصاویر دارای مقدار کمی نور و یا رنگ هستند اما صفحه شدیدا تاریک است. گاهی نیز صفحه لپ تاپ چندین بار به طور ناگهانی چشمک زده و تیره می شود و با تکان دادن صفحه نمایش مجددا روشن شده یا صفحه نمایش خطوط راه راه عمودی یا افقی روی تصاویر نشان می دهد که به احتمال زیاد می توان آن را ناشی از آسیب دیدگی فلت دانست.

تعویض فلت مک بوک

در وهله اول در نظر داشته باشید تعمیر فلت لپ تاپ اپل یک امر کاملا تخصصی است و علاوه بر آن نیاز به ابزار خاصی نیز دارد همچنین به دلیل حساسیت بالای قطعات و امکان آسیب دیدن سایر قسمت ها به هنگام تعویض و یا تعمیر فلت مک بوک اکیدا توصیه می گردد که انجام این کار را به نمایندگی های رسمی و مجاز بسپارید. در مرکز سخت افزار ایران تلاش کارشناسان ابتدا بر تعمیر فلت لپ تاپ اپل متمرکز می شود اما در صورتی که این امر امکان پذیر نباشد در مرحله بعد نسبت به تعویض آن قطعه اقدام می شود. یکی از حساسیت های تعویض فلت جای گیری آن است. زیر قاب دور نمایشگر لپ تاپ و همچنین پشت قاب این نمایشگر محل اصلی قرار گرفتن کابل نواری فلت می باشد که اگر به درستی جای گذاری نشود و درون خارهای عبوری قرار نگیرد به زودی کابل جدید نیز دچار آسیب دیدگی و پارگی می شود. همچنین لازم است بدانیم تاب خوردن کابل فلت هنگام نصب و یا برخورد سیم های فلت به یکدیگر داخل دستگاه موجب آسیب رسیدن قطعی به مادربرد شده و باعث بروز اتصالی و ایجاد صدمات جبران ناپذیر می شود ( تعمیر مادربرد مک بوک).

تعویض فلت مک بوک-min

چگونه از تعمیر فلت مک بوک جلوگیری کنیم؟

حذف شدن آرام آرام کامپیوترهای رومیزی و جایگزین شدن لپ تاپ ها در طول زمان دلایل عمده ای دارد که مهم ترین آنها جابجایی آسان و قابلیت استفاده از لپ تاپ ها در تمامی مکان ها و زمان هاست. آسیب دیدن فلت و نیاز به تعمیر فلت لپ تاپ اپل یکی از اتفاقاتی است که ممکن است این جابجایی ها برای شما رقم بزند. در واقع ضربه خوردن به لپ تاپ، حرکت دادن بیش از حد دستگاه به صورت نادرست، باز و بسته کردن بیش از حد ال ای دی و یا ال سی دی لپ تاپ و همچنین تکان دادن نمایشگر لپ تاپ با شدت زیاد از جمله عواملی است که می تواند زمینه ساز تعویض و یا تعمیر فلت مک بوک گردد. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است تا حد امکان از کیف های مخصوص لپ تاپ استفاده کنید یا هنگام حمل از پرتاب کردن یا ایجاد فشار به مک بوک خود اکیدا خودداری نمایید. با این حال ممکن است در طول زمان عاملی مانند فرسودگی نیز زمینه ساز تعمیر فلت لپ تاپ اپل گردد، اما در هر صورت شما با رعایت نکات فوق می توانید عمر استفاده از این قطعه را افزایش دهید.

هزینه تعمیر فلت لپ تاپ apple چقدر است؟

هزینه تعمیر فلت مک بوک به عوامل زیادی بستگی دارد. این که نمایشگر لپ تاپ شما از نوع ال سی دی باشد و یا ال ای دی اولین عامل دسته بندی انواع فلت و تعیین هزینه تعمیرات آن است. فلت های استفاده شده در لپ تاپ هایی با نمایشگر LCD دارای یک سیم برای قسمت ولتاژ بالا می باشند که پین های آن در برابر پین های کابل فلت های مختص LED از سایز و ضخامت بیشتری برخوردارند. از این رو با توجه به نوع کابل و صفحه نمایش دسته بندی قیمتی این قطعه بسیار متفاوت می باشد که اگر هزینه برای شما بسیار حائز اهمیت است توصیه می کنیم قبل از انجام این کار حتما حدود قیمت فلت را از کارشناس تعمیرات سوال نمایید

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.