اشتراک گذاری

علت خاموش شدن ناگهانی آیپد و راه کارهای رفع آن

یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی آیپد، فلش مموری معیوب است. بد نیست بدانید هنگامی که حافظه iPad شما خراب است، آیپد برای محافظت از خود، هر بار که فریم ورک iOS تلاش می کند چیزی از حافظه دریافت کند، خود را خاموش می کند.

اپل راه اندازی مجدد را در دستگاه های خود برای چنین مواردی طراحی کرده است. پس اگر آیپد شما نیز به مشکل خاموش شدن  دچار شده است و مرتبا از خود می پرسید که  «چرا آی‌پد من همچنان خاموش می‌شود»، به جای درستی آمده‌اید.

ما در این بخش به شما چند نکته گام به گام را برای تعمیر آیپدی که به طور مداوم خاموش می شود، با شما به اشتراک می گذاریم. این ترفندها ساده، سریع، موثر هستند. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر برای انجام هریک از این مراحل می توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات اپل تماس بگیرید.

علت خاموش شدن آیپد

تعمیر آیپدی که مدام خاموش می شود

راه حل های زیادی وجود دارد که می توانید با کمک آنها مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد را مرتفع سازید. البته این روش ها فقط برای آیپد نیست و دارندگان آیفون نیز می توانند در صورت خاموش شدن ناگهانی گوشی شان از این روش ها استفاده کنند. 

به طور کلی در صورت مشاهده این اشکال بهتر است iOS  را در آیپد iPad به روز کنید. آیپد خود را راه اندازی مجدد کنید و تمامی برنامه های موجود بر روی آیپد را بروزرسانی کنید. برنامه های دردسر ساز و سنگین را از آیپد خود حذف کنید.

آیپد خود را شارژ کنید و آن را به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانید. در صورت نیاز تمامی مطالب و تنظیمات آیپد را حذف کنید. (بهتر است پیش از تمامی این موارد از اطلاعات و فایل های خود بکاپ بگیرید).

اینو بخون حتما به کارت میاد : دلایل به روز رسانی نشدن آیپد چیست؟

1. سیستم عامل iOS را در iPad به روز کنید

از آنجا که فلش مموری معیوب یکی از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی iPad است بهترین راه حل برای رفع این مشکل به روز رسانیiPad  به آخرین نسخه iOS است. ارتقاء به آخرین بسته نرم‌افزار تمام اشکالات و بدافزارهای سیستم را از بین می‌برد و به عنوان یک راه‌حل بالقوه عمل می‌کند.

برای بروزرسانی و رفع مشکل خاموش شدن آیپد با ضربه زدن بر روی نماد چرخ دنده (تنظیمات) و سپس انتخاب  عمومی General از گزینه های موجود، به ” Settings ” بروید. بر روی گزینه “Software Update” ضربه بزنید و هرگونه به روز رسانی موجود را بررسی کنید. در صورت نیاز، روی دکمه «دانلود و نصب» ضربه بزنید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات آیپد تماس بگیرید.

2. آی پد خود را ریستارت اجباری کنید (Force Restart Your iPad)

کارشناسان تعمیر آیپد بر این باورند که ری استارت اجباری آیپد، بصورت هفتگی (هفته ای یک بار) در رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد تأثیر دارد. حتما می دانید که راه‌اندازی مجدد اجباری آیپد، برخلاف بازنشانی کارخانه، بر روی داده‌های ذخیره‌شده در حافظه داخلی تأثیری ندارد.

بنابراین، نیازی به بازیابی iPad و بکاپ گیری از فایل ها نیست. برای ریستارت اجباری کافی است یکی از دکمه های صدا و دکمه پاور/بالا را به طور همزمان برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود و سپس اسلایدر را بکشید. حدود 30 ثانیه صبر کنید و آی پد خود را با فشار دادن دکمه پاور/بالا روشن کنید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

برای نسخه‌هایی از iPad که دارای دکمه هوم هستند، دکمه پاور / بالا را برای چند ثانیه فشار دهید تا نشان‌واره اپل ظاهر شود و سپس نوار لغزنده را بکشید. حدود 30 ثانیه صبر کنید و آی پد خود را با فشار دادن دکمه پاور/بالا روشن کنید تا لوگوی اپل ظاهر شود. اگر مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد ادامه داشت، راه حل های دیگر را امتحان کنید.

3. برنامه های آیپد را بروزرسانی کنید

راه حل بالقوه دیگر برای مقابله با مشکلات نرم افزاری و برنامه، بروزرسانی برنامه های نصب شده بر روی آیپد است. برای این کار کافی است دکمه Home را فشار دهید. به فروشگاه اپل Apple Store بروید. به پایین صفحه App Store  بروید و روی به‌روزرسانی‌ها ضربه بزنید.

با این کار برنامه هایی که نیاز به بروزرسانی دارند برای شما نمایش داده می شوند. برای به‌روزرسانی‌های جداگانه روی دکمه به‌روزرسانی واقع در کنار برنامه‌ها ضربه بزنید. همچنین می‌توانید روی دکمه به‌روزرسانی همه «Update All» در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا همه چیز به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود. 

پس از اتمام به‌روزرسانی برنامه‌ها، آی‌پد خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا تغییرات نرم‌افزاری اعمال شود و برنامه‌ها تازه‌سازی شوند. اگر مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد همچنان ادامه داشت راه حل های دیگر را امتحان کنید.

4. برنامه های مزاحم آیپد را حذف کنید

اپلیکیشن ها و برنامه های مزاحم می توانند باعث اختلال در عملکرد آیپد شما شوند. کل سیستم عامل iPad شما به هم پیوسته است. بنابراین، اگر مشکلی در یک جزء نرم افزاری وجود داشته باشد، احتمال اینکه کل سیستم تحت تأثیر قرار گیرد وجود دارد.

بنابراین اگر حس می کنید که یک برنامه در ححال آسیب زدن به آیپد شما است بهتر است ان را حذف کنید. برای مثال ممکن است مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد شما در زمان کار کردن با یک برنامه خاص اتفاق بیفتد. در این صورت حتما این برنامه را حذف کنید. برای حذف کردن روی برنامه مورد نظر خود به مدت طولانی فشار دهید و علامت منفی (-) را فشار دهید تا حذف شود.

5. روش های دیگر برای مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد

روش های دیگری هم هست که می توانید در صورت بی فایده بودن راهکارهای بالا آنها را امتحان کنید. شما می توانید باتری iPad خود و نرم افزار مربوط به آن را بررسی کنید. زمانی که آیپد شما شارژ کمی داشت، آی پد را به شارژر وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که از شارژر اصلی اپل استفاده می کنید. بررسی کنید که آیا iPad به طور معمول شارژ می شود یا خیر. اجازه دهید کاملا شارژ شود. اگر آنطور که باید شارژ نمی شود، ممکن است مشکلاتی در مورد کابل برق یا کابل شارژ وجود داشته باشد.

اگر با استفاده از درگاه USB رایانه شارژ می‌کنید، یک اسلات دیگر را امتحان کنید. پس از شارژ کامل آی‌پد، اتصال را قطع کنید و بررسی کنید که آیا همچنان به طور خودکار خاموش می‌شود. اگر مشکل ادامه داشت همه تنظیمات خود را بازنشانی کنید.

با ضربه زدن بر روی نماد چرخ دنده به “تنظیمات” بروید، سپس “عمومی” را از گزینه های موجود انتخاب کنید. روی گزینه Reset و سپس Reset All Settings کلیک کنید. رمز عبور خود را وارد کنید تا تأیید کنید که می خواهید فرآیند را آغاز کنید. پس از انجام این کار، اگر مشکل همچنان ادامه داشت، راه حل بعدی را امتحان کنید.

6. تنظیمات iPad خود را بازنشانی کنید

ممکن است ناخودآگاه تنظیماتی را تغییر داده باشید که باعث خاموش شدن iPad شما می شود. برای دیدن اینکه آیا این مورد است، باید تمام تنظیمات را در iPad خود بازنشانی کنید. با این کار هیچ یک از داده های شما حذف نمی شود، اما همه تنظیمات به پیش فرض های کارخانه بازنشانی می شوند.

برای بازنشانی همه تنظیمات در iPad خود، به Settings > General > Transfer or Reset iPad رفته و روی Reset All Settings ضربه بزنید. وقتی از شما خواسته شد رمز عبور خود را وارد کنید و تأیید کنید که می‌خواهید تنظیمات خود را بازنشانی کنید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی آیپد

سوالات متداول درباره خاموش شدن ناگهانی آیپد

چگونه مشکل خاموش شدن ناگهانی آی پد خود را رفع کنم؟

اگر آی‌پد یا آیفون شما مدام خراب می‌شود، خاموش می‌شود یا شارژ نمی‌شود، شاید زمان آن رسیده است که هارد را ریست کنید. فعالیت‌های وای‌فای و رادیوی سلولی، فرآیندهای آزاردهنده و تخلیه سریع باتری ممکن است باعث شود iOS  شما خود به خود خاموش شود. برای ریست هارد، کافی است دکمه هوم و دکمه پاور را به طور همزمان برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. منتظر بمانید تا آیپد خاموش شود و دوباره راه اندازی شود.

اگر آیپد مدام از کار بیفتد چه باید بکنم؟

آیپدiPad  و سایر دستگاههای iOS شما به فضای کافی برای اجرای صحیح نیاز دارند. حافظه کم ممکن است دلیل خرابی مداوم iPad شما باشد. فضای ذخیره‌سازی دستگاهتان را بررسی کنید تا بدانید چه چیزی بیشتر فضا را اشغال کرده است. با حذف عکس‌ها یا برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌کنید، فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در دسترس قرار دهید. با این کار فضای و حافظه بیشتری در iPad شما برای عملکرد بهینه آزاد می شود. با این کار احتمالا مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد شما رفع شود.

چرا iPad من بارها و بارها راه اندازی مجدد می شود؟

محرک هایی مانند حافظه کم دستگاه، اشکالات نرم افزار، بدافزارها و فایل های سیستمی خراب به راه اندازی مجدد iPad و سایر دستگاه های iOS مرتبط هستند. اگر این مشکلات ادامه پیدا کنند، ممکن است بر عملکرد iPad و سایر دستگاه های iOS شما تأثیر بگذارند. بنابراین برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیپد بهتر است این مشکلات را برطرف کنید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات اپل تماس بگیرید.

چگونه از خاموش شدن ناگهانی آی پد خود جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آی پد، قفل خودکار (Auto-Lock) را روی Never تنظیم کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات iPad > Display & Brightness > Auto-Lock بروید. قفل خودکار را روی “Never ” تنظیم کنید..

4.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *