اشتراک گذاری

آیکلود (iCloud) چیست؟

یکی از قابلیت های آیفون و دستگاه های دیگر اپل وجود همین آیکلود است. که همه کاربران این شرکت می توانند از آن برای دستگاه های خود استفاده کنند. در واقع آیکلود (iCloud) یکی فضای ابری بوده کا شما می توانید از طریق آن مخاطبین ، عکس ها ، ویدیوها ، ایمیل ها و یادداشت هایتان را بکاپ گیری کنید و عبارتی دیگر از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

همچنین اگر شما دستگاه اپل یا آیفون خود را عوض کنید می توانید از طریق همین آیکلود (iCloud ) به تمامی فایل های خود که از قبل در این فضای ابری ذخیره کرده اید ، دسترسی داشته باشید.

آیکلود (iCloud)

امکانات آیکلود (iCloud)

Find My

یکی از امکانات آیکلود(iCloud) ویژگی Find My است. که به شما امکان می دهد در صورت گم یا دزدیده شدن دستگاه خود موقعیت مکانی آن را پیدا کنید. اگر دستگاه شما به اینترنت متصل باشد با استفاده از این ویژگی شما به real-time tracking دسترسی داشته و می توانید به صورت لحظه ای موقعیت دستگاه را شناسایی کنید. همچنین اگر وسیله شما آفلاین هم باشد آخرین موقعیت مکانی آن را می توانید با استفاده از این قابلیت پیدا کنید.

البته با استفاده از Find My شما می توانید تمامی اطلاعات داخل آیفون یا دیگر دستگاه های مربوط به شرکت اپل خود را از راه دور و بدون دسترسی به آنها ، پاک کنید.

iCloud Drive

یکی دیگر از ویژگی ها و مواردی که می توان در پاسخ به سوال ” آیکلود (iCloud) چیست؟ “به آن اشاره کرد، iCloud Drive است. عملکرد این مورد شبیه به دراپ باکس و گوگل درایو است و به شما اجازه می دهد که داده های خود را در فضای ابری ذخیره کرده و بتوانید از طریق چندین دستگاه به آنها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از iCloud Drive شما می توانید بدون توجه به دستگاهی که از آن استفاده می کنید همیشه به آخرین نسخه فایل هایتان دسترسی داشته باشید زیرا به محض ایجاد هر گونه تغییر ، این قابلیت اسناد شما را در فضای ابری سینک می کنند.

به iCloud Drive می توانید در آیفون خود از طریق برنامه Files و در مک از طریق Finder دسترسی داشته باشید همچنین در سیستم عامل ویندوز نیز از طریق وب سایت iCloud می توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.

iCloud Photos

از دیگر امکانات آیکلود (iCloud) می توان به iCloud Photos نیز اشاره کرد. این ویژگی برای شما این امکان را فراهم می کند که عکس هایتان را در آیکلود آپلود کنید تا با همه ی دستگاه های اپلی که دارید به آنها دسترسی داشته باشید.

همچنین با کمک این ویژگی شما می توانید یک نسخه کپی با رزولوشن کامل از عکس هایتان نگه دارید که این کار از پر شدن فضای ذخیره سازی آیفونتان نیز جلوگیری خواهد کرد به طوری که قادر خواهید بود فقط یک نسخه کم حجم به صورت thumbnail یا بند انگشتی روی آیفون خود ذخیره کنید.

در این صورت وقتی بخواهید یک عکس را به صورت کامل مشاهده کنید سریعا یک نسخه با وضوح کامل در پس زمینه برای شما دانلود می شود.

Keychain

از قابلیت های دیگری که می توان در مقاله”  آیکلود (iCloud) چیست؟ ” به آن اشاره کرد ، Keychain است. با کمک این قابلیت در شما می توانید تمامی اطلاعات ورود به برنامه ها و وب سایت های مختلف را به طور کاملا ایمن در آیکلود خود ذخیره کرد و همچنین با سایر دستگاه های اپل خود نیز به آنها سینک شوید.

App Sync

App Sync نیز یکی دیگر از امکانات آیکلود (iCloud) بوده که باعث می شود برنامه های مختلفی مانند:Mail  ، Reminders ، Calendar ، Notes بتوانند اطلاعاتشان را از طریق آیکلود اپل همگام سازی کنند تا همه دستگاه های اپل شما داده های یکسانی را نشان دهند. در نتیجه جای نگرانی در مورد کپی اطلاعات تکراری نیست و می توانید از همه دستگاه های اپل خود به صورت یکپارچه استفاده کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : اضافه کردن ویجت ها به صفحه اصلی آیفون

Hide My Email

ویژگی دیگری که که می توان در مقاله”  آیکلود (iCloud) چیست؟ ” بدان اشاره کرد Hide My Email است. که برای دسترسی به آن باید هزینه جدایی را در آیکلود خود پرداخت کنید. این مورد به شما امکان می دهد تا هنگام ثبت نام در سرویس های آنلاین مختلف از یک ایمیل خصوصی که به صورت سفارش شده ساخته شده است ، استفاده کنید. در واقع این ایمیل به جای ایمیل واقعی شما استفاده می شود.

با استفاده از Hide My Email شما می توانید تعدادی آدرس ایمیل ناشناس برای خود ایجاد کرده و از دستگاه خود در مقابل بسیاری از هرزنامه ها و نقض داده ها محافظت کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *