اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت پرش آنتن آیفون

در اینجا قصد داریم تا به یکی از مشکلات رایج در گوشی های آیفون یعنی «پرش آنتن» بپردازیم. افرادی که گوشی آیفون دارند اغلب به موارد No Service ، No sim و Searching برخورده اند. در این حالت وقتی سیم کارت را داخل گوشی می گذارید، گوشی آن را نشناخته و همچنان علامت No sim را در بالای صفحه نشان می دهد. 

پرش آنتن در گوشی آیفون اپل

گاهی نیز پیام Searching داده و نمی تواند همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتور را پیدا کند. برخی اوقات هم ممکن است با کلمه No Service مواجه شوید. در این حالت وقتی سیم کارت را می اندازید گوشی عکس العملی را نشان نداده و حتی ریست هم بکنید نتیجه ای در برندارد. در ادامه این مطلب به روش هایی اشاره می‌کنیم که برای رفع مشکل پرش آنتن آیفون کاربردی هستند.

عبارات فوق، نشان دهنده این موضوع هستند که مدار آنتن گوشی شما به مشکل برخورده است. پرش آنتن دلیل اصلی مشکلات فوق به شمار می آید. در این حالت در مکان هایی که آنتن ضعیف است گوشی شما اصلا آنتن ندارد و یا آنتن پر و ضعیف می شود. ممکن است گوشی اپراتور را بشناسد؛ ولی آنتن بسیار ضعیف باشد. همه این مشکلات مربوط به مدار آنتن است ، برای رفع مشکل با نمایندگی تعمیر موبایل اپل همراه شوید.

رفع مشکل پرش آنتن آیفون

بهترین شیوه های حل مشکل پرش آنتن آیفون شامل مواردی می‌شوند که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم. لطفا روش های نام برده شده را به ترتیب انجام دهید و در صورت ناموفق بودن هر یک از آن ها سراغ روش های بعدی بروید.

علت پرش آنتن آیفون

روش اول- ریستارت آیفون

ریستارت کردن آیفون ها همیشه اولین راه حل برای رفع مشکلات نرم افزاری محسوب می شود. برای ریستارت مدل های جدید آیفون به شیوه زیر عمل کنید.

دکمه افزایش صدا را فشرده و رها کنید.

دکمه کاهش صدا را فشرده و رها کنید.

دکمه پاور (لبه سمت راست) را فشرده و تا زمانی که لوگوی اپل نمایان شود نگه دارید.

برای ریستارت آیفون 7 و 7 پلاس مراحل زیر را طی کنید:

دو دکمه کاهش صدا و پاور گوشی را به طور همزمان فشرده و تا زمان نشان دادن لوگوی اپل نگه دارید.

در آیفون های قدیمی تر اپل هم برای فورس ریستارت باید به شرح زیر عمل کنید:

دو دکمه هوم و پاور را به طور همزمان فشرده و تا نمایان شدن لوگوی اپل نگه دارید

پس از اینکه آیفون فورس ریستارت شد، صبر کنید تا مراحل شناسایی شبکه سیم کارت توسط آن صورت گیرد. با این روش به احتمال زیاد مشکل پرش آنتن آیفون رفع شده و شبکه سیم کارت توسط گوشی شناسایی می‌شود.

روش دوم- خارج کردن سیم کارت و نصب مجدد

روش ساده بعدی این است که یک مرتبه سیم کارت را از داخل دستگاه آیفون خارج کرده و بعد از تمیز کردن کامل، دوباره آن را در داخل دستگاه قرار دهید. با این روش در بسیاری از مواقع مشکل پرش آنتن آیفون رفع می‌شود.

روش سوم- تست سلامت سیم کارت

برای اطمینان از سالم بودن سیم کارت کافیست سیم کارت خود را از آیفون خارج کرده و آن را در یک گوشی دیگر امتحان کنید. چنانچه سیم کارت در گوشی دیگر هم درست کار نکرد، ایراد از سیم کارت بوده و باید آن را تعویض کنید.

روش چهارم- بررسی رجیستری آیفون

وقتی یک گوشی آیفون را به طور قانونی خریداری می کنید باید دستگاه رجیستر شده باشد و یک کد فعالسازی به همراه آن در اختیارتان قرار گیرد. از این کد می توانید برای فعالسازی گوشی موبایلتان استفاده کرده و به طور قانونی آن را رجیستر کنید. اگر با مشکل پرش آنتن آیفون و گیر کردن بر روی Searching یا No Service رو به رو شده‌اید، ممکن است که گوشی با مشکلات رجیستری رو به رو باشد. لذا از فعال بودن قانونی گوشی مطمئن شوید.

روش پنجم- به روزرسانی سیستم عامل آیفون

آپدیت نبودن سیستم عامل iOS آیفون شما می‌تواند موجب پرش آنتن شود. بنابراین بهتر است جدیدترین آپدیت های آی او اس را روی آیفون خود نصب کنید. برای انجام آپدیت آیفون به مسیر زیر بروید:

وارد بخش Settings شوید.

گزینه General را انتخاب نمایید.

اگر گزینه Software Update قابل انتخاب است آن را انتخاب کنید.

گزینه Download را زده تا دستور دانلود آپدیت صادر شود.

سپس گزینه Install Update را انتخاب کنید.

در این روش، از اینترنت موبایل یا وای فای برای دانلود آپدیت iOS استفاده می شود.

روش ششم- بهینه سازی تنظیمات شبکه سیم کارت

تنظیمات شبکه سیم کارت باید همیشه بهینه شده باشند تا اختلالی در آنتن دهی گوشی به وجود نیاید. در ابتدا مطمئن شوید منطقه‌ای که در آن حضور دارید سیم کارت شما را پوشش شبکه ای می دهد. سپس از مسیر Settings > Cellular گزینه Cellular Data را روشن و خاموش کنید. با طی کردن مسیر Settings > Cellular > Data Roaming و انتخاب گزینه Data Roaming یک مرتبه قابلیت رومینگ سیم کارت خود را هم فعال و غیر فعال نمایید.

در مرحله بعد، از طریق مسیر Settings > Carriers گزینه Automatic را غیر فعال نمایید. با این کار، آیفون شما شروع به جست و جو برای یافتن شبکه های اپراتوری می‌کند که در نزدیکی دستگاه وجود دارند. سپس از فهرست شبکه های در دسترس سیم کارت خود را پیدا کنید. با این روش، شبکه سیم کارت به طور دستی انتخاب می‌شود. حال بعد از اتصال به شبکه سیم کارت خود گزینه Automatic را فعال نمایید. با این روش، پرش آنتن آیفون شما رفع خواهد شد.

روش هفتم- حالت پرواز

فعالسازی و غیر فعال کردن حالت پرواز می‌تواند منجر به رفع مشکلات اتصال آیفون ها و نمایش عباراتی مثل No Service یا گیر کردن روی حالت Searching شود. با قطع و وصل حالت هواپیما به احتمال زیاد مشکل اتصال شبکه آیفون و پرش آنتن رفع شده و می‌توانید به شبکه سیم کارت مورد نظر متصل گردید.

روش هشتم- ریست تنظیمات آیفون

در این شیوه از گزینه Reset All Settings برای رفع مشکل پرش آنتن آیفون استفاده کنید. لازم به ذکر است که با این روش تمام تنظیمات گوشی شما و تنظیمات مربوط به شبکه سیم کارت و غیره ریست می‌شوند. در این شیوه مراحل زیر را انجام دهید.

وارد بخش Settings شوید.

گزینه General را انتخاب کنید.

گزینه Reset را لمس نمایید.

گزینه Reset All Settings را بزنید.

پسورد آیفون خود را وارد کرده و با ریست تمام تنظیمات گوشی موافقت نمایید.

روش نهم- ریست تنظیمات شبکه

ریست کردن تنظیمات شبکه آیفون نیز می‌تواند موجب رفع مشکل پرش آنتن شود. برای استفاده از این گزینه مراحل زیر را انجام دهید.

بخش Settings را انتخاب نمایید.

گزینه General را بزنید.

گزینه Reset را انتخاب نکنید.

وارد گزینه Reset Network Settings بشوید.

در صورت نیاز پسورد آیفون خود را وارد و انجام ریست شبکه را تایید نمایید.

با این کار احتمالا مشکل پرش آنتن آیفون و گیر کردن روی حالت Searching یا نمایش No Service برطرف می‌شود.

روش دهم- ریستور بکاپ قدیمی

گاهی ریستور یک فایل بکاپ قدیمی در آیفون می تواند منجر به رفع مشکلات آنتن دهی آن و پرش آنتن آیفون ‌شود. بنابراین بهتر است یک فایل بکاپ قدیمی تر را ریستور کنید.

روش یازدهم- ریست همه تنظیمات دستگاه

آخرین روش برای رفع مشکل پرش آنتن آیفون و نمایش No Service ریست کردن کامل تنظیمات دستگاه و اطلاعات آن بوده که اصطلاحا آن را فکتوری ریست (Factory Reset) می گویند. لازم به توضیح است که با انجام این روش تمام اطلاعات گوشی از بین رفته و دستگاه مثل روز اول و با تنظیمات پیش فرض کارخانه راه اندازی خواهد شد. برای فکتوری ریست آیفون مراحل زیر را انجام دهید.

وارد بخش Settings شوید.

گزینه General را لمس نمایید.

گزینه Reset را انتخاب کنید.

گزینه Erase All Content and Settings را بزنید.

در صورت نیاز پسورد خود را وارد کرده و با انجام فکوری ریست موافقت نمایید.

چند دقیقه منتظر باشید تا حذف اطلاعات گوشی و فکتوری ریست آن انجام شود. پس از فکتوری ریست، آیفون راه اندازی مجدد شده و صفحه تنظیمات اولیه نمایان می شود. با این روش، مشکل پرش آنتن آیفون برطرف می‌ گردد.

تعمیر مشکل پرش آنتن موبایل اپل

چنانچه هیچ یک از روش های نرم افزاری فوق نتوانست مشکل پرش آنتن گوشی اپل را رفع کند، با یک مشکل سخت افزاری مواجه هستید. بنابراین کاری از شما برنمی آید و بهتر است آیفون خود را به تیم مجرب تعمیرکاران نمایندگی اپل IHC ما بسپارید تا پس از تعمیر موبایل اپل، با خیالی آسوده صاحب یک آیفون سالم همانند روز اول باشید.

5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *