اشتراک گذاری

تعمیر شارژر آیفون

شارژر آیفون به سبکی طراحی شده است که پس از چندین سال استفاده به سمت فرسودگی می رود. البته این موضوع برای هر شارژری رخ می دهد. در طول روز اگر دوبار هم گوشی همراه را به برق بزنید، مدت زیادی را در طی چند سال از شارژر کار می کشید.

 اما به گفته ی کمپانی اپل کابل های شارژر آیفون به گونه ای ساخته می شوند که حالت فرسودگی نسبتا شدیدی به خود بگیرند. این فرسودگی برای حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی شده است. به هر حال اگر شما هم با مشکل از کار افتادگی شارژر گوشی اپل رو به رو هستید، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا تمامی جنبه های مرتبط با تعویض و تعمیر شارژر آیفون را با شما در میان بگذاریم.

تعمیر شارژر آیفون

چگونه می توان فرا رسیدن زمان تعمیر شارژر آیفون را پیش بینی کرد؟

همان طور که گفته شد اگر چند سالی می شود که تنها از شارژر اصلی گوشی آیفون برای تامین انرژی دستگاه استفاده می کنید، خرابی شارژر آیفون امری طبیعی است. زمان ناکارآمدی کامل شارژر را می توانید با خرابی ها و زدگی های بزرگ و کوچک روی کابل پیش بینی کنید. 

از طرفی گاهی ممکن است در حین استفاده از شارژر گوشی اپل مجبور شوید کمی جای گوشی را تغییر دهید یا آداپتور را به داخل پریز برق بفشارید. چنین مشکلاتی نیز مسلما نشانه ای برای خرابی شارژر آیفون و به انتها رسیدن عمر آن می باشند. فراموش نکنید که برای حفظ سلامت باتری گوشی باید هرچه سریع تر این نشانه ها را جدی بگیرید و نسبت به تعویض و یا تعمیر شارژر آیفون اقدام کنید.

برای جلوگیری از خرابی شارژر آیفون چه کار کنیم؟

اینکه هر سیم و کابلی یک عمر تمام شدنی داشته باشد، کاملا واضح است. اما نحوه ی استفاده ی کاربر از شارژر آیفون و یا هر گوشی دیگری نیز موضوع مهمی است که می تواند طول عمر شارژر را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. متاسفانه کاربران زیادی وجود دارند که به صورت مداوم شارژر گوشی اپل را در برق نگه داشته و کابل را بر روی زمین رها می سازند.

 این قضیه هم فشار زیادی به آداپتور وارد می کند هم باعث قطعی سیم کابل شارژر می شود. گرمای زیادی که احتمال دارد به علت عبور الکتریسیته ایجاد شود، باعث و بانی نابودی بردهای کوچک و حساس آداپتور است. از طرفی گره ها و شکستگی هایی که ممکن است در هر بار استفاده و جابه جایی کابل شارژر دیده شوند نیز به خرابی کابل ختم خواهند شد. بنابراین برای جلوگیری از خرابی شارژر آیفون در طریقه ی استفاده از شارژر دقت کنید.

کدام بخش از شارژر گوشی اپل قابل تعمیر است؟

هر شارژر آیفون از دو بخش کلی کابل و آداپتور تشکیل شده است. خرابی شارژر آیفون می تواند از هر یک از این دو بخش نشات بگیرید. به هر حال شما همواره می توانید پس از رویارویی با مشکل شارژ نشدن گوشی، صحت شارژر را با استفاده از یک شارژر دیگر تست کنید. اگر با استفاده از شارژر دوم مشکل پر نشدن باتری گوشی اپل برطرف شد، وقت آن رسیده است که به فکر تعمیر و یا تعویض شارژر اولی باشید. 

بین کابل و آداپتور شارژر گوشی اپل این آداپتور است که در برخی مواقع قابلیت تعمیر دارد. سیم های قطع شده ی کابل راهی به جز تعویض باقی نمی گذارند. اما کارشناسان تعمیر موبایل می توانند با بررسی ساختار داخلی آداپتور و مشاهده ی میزان آسیب وارد بر بردها و مدارهای داخلی در صورت امکان آداپتور را تعمیر نمایند.

 دقت داشته باشید که این پروسه ی تعمیر از عهده ی کاربران عادی خارج است و باید تحت نظر کارشناسان مجرب در حوزه تعمیر آیفون انجام شود. از طرفی به خاطر داشته باشید که حتما باید از کابل های اورجینال به عنوان جایگزین کابل شارژ گوشی استفاده کنید. کابل های غیر استاندارد عامل اصلی خرابی گوشی های اپل هستند. با حضور در فروشگاه های نمایندگی رسمی اپل می توانید در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی شارژرهای اورجینال را تهیه کنید.

هزینه تعمیر شارژر آیفون چقدر است؟

هزینه تعمیر شارژر آیفون بستگی به نوع خرابی و مدل آیفون دارد. در اکثر موارد، تعمیر شارژر آیفون شامل تعویض سوکت شارژ یا آی سی شارژ می‌شود. برای کسب اطلاعات از هزینه ی تعمیر شارژر آیفون خود، بهتر است با نمایندگی اپل تماس بگیرید.

تعمیر محصولات اپل

نمایندگی رسمی اپل واحد مجزایی را به تعمیر و بازیابی هر یک محصولات اپل اختصاص داده است. فرقی ندارد که شما قصد تعمیر چه مشکلی را دارید. نمایندگی اپل مجموعه ای فوق تخصصی است که کلیه ایرادات سخت افزاری و تداخلات نرم افزاری محصولات اپل را در بالاترین سطح کیفی ممکن تعمیر می نمایند. توجه به پارامترهای استاندارد کمپانی اپل و ارائه ی گارانتی های مدت دار دو مورد از اصلی ترین ویژگی های سیستم کاری نمایندگی اپل می باشند که در راستای رضایت شما عزیزان ارائه می گردند.

5/5 (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *