اشتراک گذاری

علت بهم ریختگی رنگ در آی مک

بهم ریختگی رنگ در آی مک مشکلی است که به دلایل مختلف مانند ایرادات سخت افزاری و… ایجاد می شود. صفحه نمایش آی مک ها که از نوع LED یا LCD هستند، حساسیت بالایی دارند، لذا بر اثر عوامل گوناگون ممکن است که دچار ایراداتی مثل قاطی شدن رنگ شوند. در این مقاله قصد داریم به علل بهم ریختگی رنگ در IMAC بپردازیم و راه هایی را نیز برای برطرف کردن این مشکل بیان کنیم.  

بهم ریختگی رنگ در آی مک

دلایل بهم ریختگی رنگ در آی مک چیست؟

بهم ریختگی رنگ در آی مک ممکن است که منشأ سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد. در این حالت رنگ های مانیتور قاطی شده و اغلب تلاش کاربر برای برطرف کردن آن بی نتیجه می ماند. به طور کلی عوامل گوناگونی باعث به هم ریختن رنگ صفحه نمایش می شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش دمای آی مک
  • وجود میدان مغناطیسی پیرامون رایانه
  • عدم اتصال صحیح کابل صفحه نمایش
  • خراب شدن نمایشگر و بروز اختلالات سخت افزاری در آن
  • خرابی صفحه نمایش آی مک
  • یک آپدیت ناقص

تعمیر مادربرد آی مک یکی از مهم ترین خدمات نمایندگی رسمی اپل است. شما در قبال دریافت خدمات از این مرکز ضمانتامه دریافت خواهید کرد.

چگونه مشکل قاطی شدن رنگ در کامپیوتر آی مک را برطرف کنید؟

قاطی شدن رنگ در کامپیوتر آی مک می تواند شما را بسیار کلافه کند، اما نگران نباشید؛ کافی است راه کارهای گفته شده در زیر را به ترتیب انجام دهید تا نمایشگر به حالت عادی برگردد. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی با کارشناسان تعمیر آی مک تماس بگیرید.

1. چک کردن کابل مانیتور آی مک

قبل از هر کاری نخست کابل های نمایشگر را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی به دستگاه متصل شده اند. همچنین وضعیت کابل ها را نیز از نظر سالم بودن چک نمایید و در صورت مشاهده هرگونه خرابی آن ها را با کابل جدید جایگزین کنید.

این مقاله را از دست ندهید : علت نصب نشدن برنامه در آی مک چیست؟

2. کم کردن دمای آی مک

اگر با تعویض کابل ها مشکل بهم ریختگی رنگ در آی مک حل نشد، باید دمای کامپیوتر را کاهش دهید؛ زیرا گرمای بیش از حد می تواند در عملکرد قطعات دستگاه اختلال به وجود آورد. در این حالت کدهای رنگی به درستی از مادربرد به نمایشگر انتقال نمی یابند، در نتیجه رنگ ها قاطی می شوند.

 افزایش غیر طبیعی دمای آی مک معمولا به دلیل خرابی سیستم خنک کننده آن اتفاق می افتد. پس باید این قطعه بررسی شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض گردد.

قاطی شدن رنگ در آی مک

3. از بین بردن هر گونه مغناطیسی در اطراف رایانه

همان طور که پیش تر گفته شد، یکی از دلایل بهم ریختن رنگ در مانیتور وجود میدان مغناطیسی در اطراف کامپیوتر است. به طور کلی هر نوع دستگاهی که دارای میدان مغناطیسی باشد، از اسکنر و مایکروفر گرفته تا مودم، آهنربا و… می تواند موجب بروز بهم ریختگی رنگ در آی مک شود.

 پس بررسی های لازم را برای پیدا کردن دستگاه دارای میدان مغناطیسی انجام دهید تا با حذف کردن آن رنگ های نمایشگر به حالت طبیعی بازگردند.

تعمیر مشکل بهم ریختگی رنگ در IMAC

اگر تمام اقدامات فوق را انجام دادید اما باز هم موفق نشدید ایراد بهم ریختگی رنگ در IMAC را برطرف کنید، باید رایانه را برای عیب یابی و تعمیر به یک متخصص بسپارید. کارشناسان نمایندگی اپل در این زمینه تجربه و دانش کافی دارند، لذا می توانند قطعه معیوب را به سرعت شناسایی کنند و آن را تعمیر یا تعویض نمایند.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *