اشتراک گذاری

نکاتی درباره تفاوت پارت نامبرهای آیفون

پارت نامبر (Part Number) یکی از مسائل مهم مشتریان اپل در ایران است که باعث شده برخی از پارت نامبرها از قیمت بالاتری برخوردار شوند. اما برای اینکه بدانیم تفاوت پارت نامبرهای آیفون با یکدیگر چیست، لازم است اطلاعاتی را کسب کنیم که در این مطلب به آن می پردازیم.

تفاوت پارت نامبرهای آیفون

مفهوم پارت نامبر

به منظور پرداختن به تفاوت پارت نامبرهای آیفون، لازم است کمی بیشتر راجع به مفهوم پارت نامبر بدانیم. پارت نامبر به کدی مخصوص و منحصر به فرد می گویند که کلیه محصولات الکترونیکی به آن مجهز شده اند. با پارت نامبر می توانید متوجه شوید که کشور عرضه کننده و یا بازار مقصد فروش این محصول کجاست.

این کد ها که روی اجزا و جعبه کالا درج می شوند، نشان می دهند محصول مورد نظر در چه سالی، توسط کدام کمپانی و چگونه تولید شده است. در واقع تعمیرکاران با کمک پارت نامبرها قادر به انجام آپدیت های نرم افزاری بوده و می توانند قطعات و اجزای معیوب را با استفاده از آن تعویض نمایند.

در محصولات اپل پارت نامبر مشخص می کند کشور عرضه کننده یا بازار مقصد دستگاه کدام است. این گزینه نشان می دهد دفترچه راهنما و شارژری که برای محصول طراحی شده، برای کشور مقصد است.

نمایندگی رسمی اپل ارائه دهنده خدمات بازیابی اطلاعات محصولات اپل هستش. همین الان گوشی تلفن و بردار و با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیر تا مشاورای ما اطلاعات لازم در این زمینه رو بهت بدن 😍

تفاوت پارت نامبرهای آیفون

همانطور که اشاره کردیم، تفاوت پارت نامبرهای آیفون در سری شارژر و دفترچه راهنما یا در مک بوک ها به زبان دکمه های کیبورد خلاصه می شود. به این ترتیب نمی توان این موضوع را تایید کرد که یک پارت نامبر مشخص از کیفیت بالاتری برخوردار است. بلکه تمام محصولات آیفون دارای کیفیت ساخت مشابهی هستند.

لازم است اشاره کنیم که برخی از پارت نامبرهای آیفون دارای سیستم متفاوتی هستند و برخی دیگر برای خرید انتخاب مناسب تری به شمار می روند. به طور مثال در بین کاربران متداول است که در ایران تهیه پارت نامبر سنگاپور از آمریکا بهتر است. این مسئله دو دلیل مهم دارد.

با توجه به اینکه ایران از جمله کشورهایی است که در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد، محصولات آیفون که متناسب با هدف بازار ایران باشد، تولید نمی گردد. بنابراین باید از پارت نامبرهای دیگر استفاده کرد. از طرف دیگر در بسیاری از کشورها سیم کارت الکترونیکی یا همان eSIM وجود داشته و دیگر جایگاه فیزیکی برای آن در نظر گرفته نمی شود.

این مقاله حتما به کارت میاد : چرا سیم کارت در گوشی آیفون کار نمی کند؟

کمپانی بزرگ اپل اغلب پارت نامبرهای خود را به یک سیم کارت الکترونیکی و یک سیم کارت فیزیکی تجهیز کرده و با توجه به عدم پشتیبانی از eSIM در ایران، محصولات به تک سیم کارت تبدیل می گردند. به طور مثال در پارت نامبر آیفون سری 14، دو سیم کارت الکترونیکی استفاده شده و بنابراین در ایران امکان استفاده از آن وجود ندارد.

عدم پشتیبانی از eSIM علاوه بر ایران، در برخی از کشورها از قبیل چین و سنگاپور نیز مشاهده می شود. به این ترتیب اپل برای این کشورها محصولاتی با دو سیم کارت فیزیکی تولید و به بازار عرضه می کند. همچنین علت دیگر اهمیت پارت نامبر آیفون مربوط به محدودیت های نرم افزاری است که در برخی از کشورها امکان استفاده از برخی از آن ها وجود ندارد. در صورت بروز هر گونه مشکل در محصولات اپل با نمایندگی تعمیرات آیفون تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *