اشتراک گذاری

شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون

مشکل شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون منجر به قطع اتصال گوشی با شبکه های تلفن همراه و در نتیجه عدم توانایی آن در برقراری تماس خواهد بود. شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. در این مقاله قصد داریم روش های مختلف حل ایراد شناسایی نشدن سیمکارت در موبایل اپل را بررسی کنیم.

چرا سیمکارت در گوشی آیفون شناسایی نمی شود؟-min

دلایل شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون

در این بخش قصد داریم به بررسی علل شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون بپردازیم. گاهی مواقع نمایش خطای no sim در گوشی آیفون ناشی از وجود برخی ایرادات در خود سیم کارت است. به عنوان مثال استفاده طولانی مدت از یک سیمکارت و جا به جایی آن در گوشی های مختلف می تواند منجر به فرسوده شدن سیم کارت و در نتیجه شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون شود. اشتباه جا زدن سیم کارت در گوشی نیز می تواند باعث عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون شود. گاهی مواقع نیز ممکن است سیم کارت به طور صحیح و قانونی ثبت و رجیستری نشده باشد و در نتیجه گوشی آیفون در شناسایی آن با ایراد مواجه شود. پانچ غیراصولی سیم کارت نیز از دیگر مواردی است که می تواند منجر به از کار افتادن سیم کارت و شناسایی نشدن آن در گوشی شود. اما خطای no sim تنها به همین موارد محدود نمی شود، بلکه وجود مشکلات سخت افزاری در خود گوشی، تنظیم نبودن شبکه های ارتباطی، ویروسی شدن گوشی (ویروسی شدن آیفون) یا حتی استفاده از اپلیکیشن های مسدود کننده می تواند جزو دیگر دلایل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون شود.

خطای no sim در گوشی آیفون به دلیل مشکلات سیم کارت

در اولین مرحله برای رفع مشکل شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون باید به سراغ سیم کارت رفته و ایرادات احتمالی آن را برطرف نمایید. به این منظور لازم است که ابتدا سیم کارت را در یک گوشی دیگر چک کنید تا از صحیح بودن رجیستری و همچنین عملکرد کلی آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که سیم کارت در گوشی های دیگر بدون مشکل خوانده شد در مرحله بعدی رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون باید به سراغ اسلات سیم کارت گوشی آیفون خود رفته و آن را با دقت از گرد و غبار پاک کنید. اما در صورتی که سیم کارت در دیگر گوشی ها نیز شناسایی نمی شد باید به نمایندگی های اپراتور سیم کارت خود مراجعه کرده و تقاضای صدور یک سیم کارت جدید بکنید.

رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون با ریبوت کردن

در صورتی که متوجه شدید سیم کارت به طور صحیح درون گوشی جا گذاشته شده و خود سیم کارت نیز از بابت سخت افزاری و یا رجیستر شدن مشکلی ندارد، یکی از روش هایی که به وسیله آن می توانید خطای no sim در گوشی آیفون را رفع کنید ریبوت کردن گوشی است. برای ریبوت کردن گوشی لازم است دکمه sleep/wake را فشار داده و به مدت چند ثانیه نگه دارید. پس از نمایش آیکون پاور گوشی آن را به یک سمت بکشید تا گوشی خاموش شود. پس از آن لازم است چند دقیقه صبر کنید و مجددا گوشی را روشن نمایید. حال باید عملکرد سیم کارت را بررسی کنید که آیا مشکل شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون برطرف شده است یا خیر. در صورتی که این ایراد کماکان برقرار بود برای رفع آن به سراغ دیگر راه حل هایی که در ادامه گفته شده است بروید.

رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون با ریب

ریست کردن تنظیمات شبکه و رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون

یکی دیگر از راهکارهایی که در صورت نمایش خطای no sim و شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون پیشنهاد می شود ریست کردن تنظیمات مربوط به شبکه است. پیش از انجام این روش لازم است بدانید که در این روش تمامی اطلاعات مربوط به شبکه های وای  فای، بلوتوث و همچنین اینترنت همراه پاک می شوند. بنابراین لازم است اطلاعات مورد نیاز خود را در محلی یادداشت کرده و آن ها را حفظ کنید. برای رفع اختلال عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون باید به قسمت تنظیمات یا settings رفته و پس از آن از منوی general گزینه reset را باز کنید. حال در این مرحله کافی است گزینه reset network settings که به رنگ آبی نمایش داده شده است را انتخاب کرده و اندکی صبر کنید تا مراحل ریست کردن تنظیمات شبکه پایان یابد. پس از آن برای رفع ایراد شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون لازم است گوشی را ری استارت کنید و سپس عملکرد سیم کارت را بررسی نمایید.

به روز رسانی سیستم عامل

شرکت اپل به طور مرتب نسخه های جدید و به روزی از سیستم عامل IOS را به بازار ارائه می کند که نسبت به نسخه های قبلی عملکرد بهتری داشته و باگ های مختلف سیستم عامل در آن ها رفع شده است. همین باگ های نرم افزاری سیستم عامل گاها موجب شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون شده و کاربر را با مشکل مواجه می کند. از همین رو یکی از روش های کاربردی که می تواند موجب رفع خطای no sim در گوشی آیفون شود آپدیت سیستم عامل به آخرین نسخه موجود است. این عمل نه تنها موجب رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون می شود، بلکه عملکرد کلی گوشی را نیز بهبود می بخشد. برای آپدیت سیستم عامل لازم است ابتدا اطمینان حاصل کنید که میزان شارژ گوشی کافی بوده و اتصال به شبکه وای فای نیز به صورت صحیح و با کیفیت برقرار است. پس از آن از مسیر زیر به آپدیت سیستم عامل گوشی آیفون خود بپردازید:

Settings >> General >> software Update >> install now/ Download and Install

به روز رسانی carrier setting و برطرف شدن خطای no sim در گوشی آیفون

این روش نیز یک روش ساده بوده که در برخی مواقع می تواند باعث رفع اختلال شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون شود. برای رفع این مساله و به روز رسانی carrier settings می توانید از قسمت تنظیمات یا settings گوشی خود به بخش general رفته و روی گزینه about کلیک کنید. در چنین شرایطی در صورتی که آپدیتی برای carrier settings ارائه شده باشد در یک پنجره به شما اطلاع داده می شود. در صورت وجود آپدیت کافی است روی گزینه update که در صفحه نمایش نشان داده شده است کلیک کنید و اندکی صبر کنید تا مراحل به روز رسانی carrier settings برطرف شده و شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون نیز برطرف شود.

راهکار نهایی شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون

در موارد معدودی ممکن است هیچ از روش های گفته شده در این مقاله موجب رفع شناسایی نشدن سیمکارت در گوشی آیفون نشود. در چنین مواردی برای رفع ایراد عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آیفون، ریست فکتوری گوشی اپل پیشنهاد می شود اما به دلیل پاک شدن تمامی اطلاعات روی گوشی در صورت ریست فکتوری، پیشنهاد ما استفاده از راه های جایگزین است. در چنین مواردی خطای no sim در گوشی آیفون می تواند به دلیل وجود برخی مشکلات سخت افزاری در گوشی بوده و نیاز به تعمیرات حرفه ای داشته باشد. از همین رو در این مرحله لازم است که به مراکز معتبر تعمیر گوشی آیفون مراجعه کرده و درخواست تعمیر گوشی خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که مراجعه به مراکز غیر معتبر و تعمیر موبایل اپل توسط افراد غیر حرفه ای می تواند منجر به وارد شدن خسارت های بیشتر به گوشی و هزینه های بیشتر تعمیرات شود.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.