اشتراک گذاری

5 مورد از مشکلات رایج آیفون 13 و راهکارهای رفع آن

سری آیفون 13 شرکت اپل با چهار مدل به دنیای فناوری پا گذاشت و مورد توجه علاقه مندان به گوشی های این شرکت قرار گرفت. در این سری چهار مدل آیفون 13، آیفون مینی 13، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس قرار دارند. این گوشی ها مثل همیشه بهترین های شرکت اپل را نشان می دهند و با کارایی و ویژگی های جدید، در بازار گوشی های هوشمند مورد استقبال کاربران قرار گرفته اند. با این حال در این سری نیز یکسری مشکلات و ایرادات مشاهده شده است.

 مشکلات رایج آیفون 13 را می توان در چندین مورد بررسی کرد. با این حال در بین معایب آیفون 13، چند مورد آن برجسته ترند و اکثر کاربران با آن به مشکل برخورده اند. در این مقاله می خواهیم پنج مورد از مشکلات رایج آیفون 13 را بررسی کنیم و در ادامه نیز راه حلی که برای رفع هر یک از این مشکلات وجود دارد را ارائه دهیم.

مشکلات رایج آیفون 13

5 مورد از مشکلات رایج آیفون 13

اکثر کاربرانی که از هر یک از گوشی های سری 13 آیفون استفاده کرده اند، با یکسری مشکلات مشترک در این دستگاه ها مواجه شده اند. در خصوص گوشی های آیفون 13 می توان به مشکلات و معایب زیر اشاره کرد:

 • مشکلات مربوط به باتری، شارژ شدن گوشی و نگهداری شارژ در آیفون 13
 • مشکلات مربوط به اتصال دستگاه به بلوتوث و فعال شدن این قابلیت در آن
 • مشکلات مربوط به اتصال آیفون 13 به وای فای
 • مشکلات بلندگوی آیفون 13
 • مشکل فیس آیدی در آیفون 13

این پنج مورد از مهم ترین مشکلات رایج آیفون 13 است که می توان گفت تقریبا اکثر کاربران با حداقل یکی از آنها درگیر بوده اند. در ادامه راهکارهای مناسب برای رفع هر یک از این مشکلات را بررسی می کنیم.

رفع مشکلات آیفون سری 13 

نحوه رفع مشکلات باتری و شارژ گوشی های آیفون 13

یکی از مهمترین موارد در بین مشکلات رایج آیفون 13، مشکلاتی است که در خصوص سلامت باتری، کارکرد آن، شارژ شدن دستگاه و نگهداری شارژ آن وجود دارد. بسیاری از کاربران معتقدند که گوشی های آیفون 13 به سرعت شارژشان تمام می شود و باتری بسیار زود خالی می شود. از طرفی نیز یکی از معایب آیفون 13 مربوط به شارژ بی سیم این دستگاه است که در مواردی مشکلاتی را در خصوص شارژ شدن گوشی به وجود می آورد. در بسیاری از مواقع این خالی شدن سریع شارژ مربوط به برنامه های پر مصرف است و گاهی نیز به دلیل یکسری ایرادات نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه به مشکل می خورد. 

برای رفع مشکل بهتر است تا جای ممکن گزینه هایی که موجب مصرف شارژ می شوند را کاهش داد. برای مثال برنامه های باز بدون استفاده را ببندید، نور صفحه را کم کنید، دستگاه را روی حالت کم مصرف قرار دهید و برنامه های سنگین و بدون استفاده را حذف کنید. اگر مشکل دستگاه به شارژ بی سیم آن مربوط باشد نیز بهتر است یکبار گوشی را ریست کرده و مجددا عملکرد شارژ معمولی آن را بررسی کنید.

 رفع مشکل اتصال به بلوتوث در آیفون 13

یکی از مشکلات رایج آیفون 13، مشکلاتی است که در خصوص اتصال این دستگاه به بلوتوث و فعال شدن این قابلیت در آن وجود دارد. در صورتی که این مشکل در دستگاه مشاهده شود، برای رفع آن می توان ابتدا وارد قسمت تنظیمات دستگاه شد و در آنجا گزینه بلوتوث را انتخاب کرد. در ادامه در بین گزینه های موجود، گزینه فراموش کردن دستگاه را انتخاب کنید. حال دوباره سعی کنید به دستگاه های دیگر از طریق بلوتوث وصل شوید. در صورتی که این راه حل نتواند مشکل را برطرف کند، باید تنظیمات شبکه را بازنشانی کرد. برای این کار باز هم باید در قسمت تنظیمات گوشی وارد قسمت General شد. 

در این قسمت در بین گزینه های موجود، گزینه Transfer or Reset iPhone را انتخاب کرده و در ادامه روی گزینه ریست کلیک کنید. حالا گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید تا به این ترتیب تنظیمات شبکه بازنشانی شوند. در نهایت اگر با این راه حل نیز مشکل فعال شدن بلوتوث برطرف نشد، باید دستگاه را ریست فکتوری کرد تا با بازگشت به تنظیمات پیش فرض کارخانه، مشکل آن برطرف شود.

رفع مشکلات اتصال به وای فای در موبایل آیفون سری 13

اتصال به وای فای را می توان یکی دیگر از مشکلات رایج آیفون 13 در نظر گرفت که قطعا برای کاربران این دستگاه ها بسیار مشکل ساز و مایوس کننده است. گاهی اوقات بروز این مشکل جزو معایب آیفون 13 نیست و تنها مشکلات خود شبکه یا مودم دلیل عدم اتصال است. با این حال اگر مشکل عدم اتصال به وای فای مربوط به گوشی آیفون 13 مورد نظر باشد، برای رفع مشکل می توان گزینه های زیر را در نظر گرفت:

 • ریست کردن روتر یا مودم وای فای
 • حذف تنظیمات شبکه وای فای و اتصال مجدد به مودم
 • ریست کردن تنظیمات شبکه آیفون 13 از طریق بازنشانی تنظیمات

نحوه رفع مشکلات بلندگو و صدای گوشی های آیفون 13

ایراد بعدی در لیست پنج مورد از مشکلات رایج آیفون 13، مشکلات مربوط به قسمت صوتی دستگاه و بلندگوهای آن  است. در این خصوص معمولا کاربران گزارش داده اند که در زمان برقراری تماس با دستگاه و در حین مکالمه، صدا قطع می شود و صدای مخاطب شنیده نمی شود. از دیگر معایب آیفون 13 در این خصوص می توان به مشکل قطع شدن صدای بلندگوها و همچنین فعال بودن هدفون اشاره کرد.

 این در حالی است که به صورت نرمال صدای پخش شده از بلندگوهای آیفون 13 باید با کیفیتی بالا و با وضوح کامل شنیده شود.صدا نداشتن یا خش خش صدای پخش شده از بلندگوها یک ایراد است که برای رفع آن می توان یک بار گوشی را ریستارت کرد. از طرفی نیز باید مطمئن شد که سیم کارت به درستی در دستگاه قرار گرفته است. گاهی نیز یک مانع یا پوشش بلندگو یا پورت لایتنینگ گوشی را مسدود کرده که باید آن را برداشت.

 در صورتی که مشکلات صدا و بلندگوی گوشی ادامه دار باشد، این احتمال وجود دارد که یک مشکل سخت افزاری دلیل بروز این مشکل باشد و قطعا برای رفع آن باید به یک مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه کرد. در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران می توانید مشکلات مختلف گوشی آیفون را عیب یابی و برطرف کنید.

5 مورد از مشکلات مهم آیفون 13

راه حل رفع مشکل فیس آیدی در آیفون 13

از دیگر مشکلات رایج آیفون 13، مشکلات فیس آیدی است. بسیاری از کاربران با عملکرد فیس آیدی به مشکل بر می خورند و این قابلیت در مواقعی درست کار نمی کند و نمی تواند چهره کاربر را شناسایی کند. برخی مواقع دلیل بروز این مشکل، قدیمی بودن نسخه سیستم عامل است. باید حتما از جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS روی گوشی استفاده کرد. در صورتی که مشکل همچنان ادامه داشته باشد، باید برای رفع مشکل فیس آیدی در بخش تنظیمات این قابلیت را بررسی کرد. 

در درجه اول مطمئن شوید که این قابلیت به همراه تمامی گزینه های مرتبط با آن روی حالت فعال باشد. در مواردی نیز توصیه می شود برای رفع این مشکل، یک بار تنظیمات فیس آیدی را ریست کرده و مجددا آن را تنظیم کنید. تمیز کردن دوربین گوشی و سنسور فیس آیدی و قرار داشتن در یک محیط با نور مناسب نیز موثر است.

سایر مشکلات رایج گوشی آیفون 13

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، پنج مورد از رایج ترین معایب آیفون 13 بودند. با این حال در این گوشی ها یکسری موارد دیگر نیز به عنوان ایراد تایید شده است. دیگر مشکلات رایج آیفون 13 شامل موارد زیر می شود:

 • مشکلاتی که در خصوص فعال سازی گوشی های آیفون 13 وجود دارد.
 • برخی از گوشی های آیفون 13 بیش از حد داغ می شوند.
 • در برخی دستگاه ها کاربران مشکلاتی در خصوص قابلیت لمسی یا تاچ دستگاه را گزارش داده اند.
 • مشکلاتی که گوشی های آیفون 13 در اتصال به داده تلفن همراه دارند.
 • مشکل پرش آنتن در گوشی های آیفون 13

هریک از این موارد به دلایل مختلفی اتفاق می افتند و می توان از یکسری راه حل ها برای برطرف کردن آنها استفاده کرد. در صورت نیاز به یک عیب یابی تخصصی و تعمیر دستگاه نیز بهتر است حتما به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیرات اپل و گوشی های آیفون مراجعه کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *