اشتراک گذاری

تعمیر آیفون 7 پلاس

پیدا کردن مرکزی برای تعمیر آیفون 7 پلاس همیشه یکی از دغدغه های اصلی دارندگان این گوشی های تلفن همراه بوده است. اگرچه این گوشی ها از کیفیت عملکردی بالایی برخوردارند، اما باز هم پس از گذشت مدت زمانی و به دلایل مختلف ممکن است دچار مشکلاتی شده و کاربر را ملزم به تعمیر گوشی آیفون 7 پلاس نمایند. 

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به تعمیر آیفون 7 پلاس است که به پشتوانه سال ها خدمات بی مثال، به نامی پر آوازه در این صنعت تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم به ارائه نکاتی پیرامون تعمیر گوشی iPhone 7 plus بپردازیم. 

تعمیر آیفون 7 پلاس

خدمات تعمیر آیفون 7 پلاس

خدماتی که در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شوند کاملا تخصصی بوده و با استفاده از به روز ترین ابزارها، نرم افزارها و دستگاه ها انجام می شوند. تمامی خدمات تعمیر آیفون 7 پلاس که در این مرکز ارائه می شوند دارای ضمانت نامه معتبر بوده و همین امر خیال کاربران را از کیفیت خدمات راحت می کند. 

کاربران می توانند برای انواع خدمات تعمیر گوشی آیفون 7 پلاس اعم از تعمیر باتری، تعمیر دوربین های سلفی و اصلی، تعمیر تاچ آیفون، تعویض گلس آیفون 7 پلاس، تعمیر سوکت شارژ، تعمیر و تعویض برد، تعمیر و تعویض ال سی دی و همچنین مشکلات نرم افزاری به این مرکز مراجعه کنند تا یکی از بالاترین سطوح ارائه خدمات در زمینه تعمیر گوشی iPhone 7 plus را تجربه کنند. قابل ذکر است که خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران صرفا به موارد گفته شده محدود نبوده و تمامی خدمات تعمیر گوشی آیفون 7 پلاس را شامل می شود.

تعویض گلس iPhone 7 plus

گلس ال سی دی قطعه محافظ ال سی دی است که در خانه بر روی گوشی نصب می شود تا بتواند از ال سی دی در مقابل شکستگی ها و ضربه های وارده تا حدودی محافظت کند. گاهی اوقات آسیب وارد شده به ال سی دی مربوط به گلس بوده و برای تعمیر آیفون 7 پلاس تنها کافی است که گلس صفحه نمایش آن تعویض شود. 

خوشبختانه گلس قطعه ای ساده بوده و هزینه تعویض آن نسبت به هزینه تعویض ال سی دی و تاچ بسیار کمتر است و از طرف دیگر نیز تاچ و ال سی دی فابریک گوشی تغییری نمی کند و نیازی به نگرانی درباره تغییر کیفیت آن ها وجود ندارد. 

اما سوال اصلی اینجاست که در چه صورت مشکل گوشی با تعویض گلس آیفون حل می شود؟ اگر در هنگام کار کردن با گوشی خود متوجه شدید که علی رغم ترک ها و شکستگی های روی صفحه نمایش عملکرد تاچ و نمایش تصاویر در ال سی دی با مشکل مواجه نشده به احتمال زیاد آسیب وارد شده تنها در قسمت گلس بوده و برای تعمیر گوشی iPhone 7 plus تنها کافی است که گلس ال سی دی آن تعویض شود.

تعمیر و تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس

افتادن گوشی و برخورد آن با زمین یکی از عوامل اصلی آسیب به گوشی است و روزانه چند صد گوشی به همین علت دچار آسیب شده و به مراکز تعمیر آیفون 7 پلاس تحویل داده می شوند. این ضربات و برخوردهای با زمین می توانند موجب بروز ترک خوردگی، شکستگی یا از کار افتادن تاچ گوشی شوند. 

پیشتر گفته شد که در برخی موارد ترک های مشاهده شده روی LCD مربوط به گلس محافظ ال سی دی بوده و ارتباطی به خود صفحه نمایش ندارند. اما در صورتی که تکنسین تعمیرات تشخیص دهد که آسیب به قسمت ال سی دی وارد شده، چه باید کرد؟ از آن جا که تاچ و LCD این گوشی ها به هم متصل هستند در صورت بروز خرابی در هر یک، مجموعه تاچ ال سی دی باید به طور کامل تعویض گردد. 

در اکثر مواردی که شکستگی روی صفحه نمایش مربوط به LCD باشد تاچ نیز از کار می افتد و این یکی از نشانه های خوب تشخیص آسیب به ال سی دی است. باید گفت که در 80 درصد موارد، ضربات وارد شده به گوشی منجر به آسیب به LCD شده و تنها راه تعمیر گوشی آیفون 7 پلاس در تعویض LCD آن است.

تعمیر و تعویض سوکت شارژ گوشی آیفون 7 پلاس

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران گوشی آیفون 7 پلاس ممکن است با آن مواجه شوند مشکلات شارژ شدن گوشی است. اگر از سالم بودن شارژر خود اطمینان دارید و در هنگام اتصال گوشی به شارژر متوجه اختلال در شارژ شدن گوشی می شوید احتمالا فلت شارژ یا سوکت شارژ دچار مشکل شده و باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آیفون 7 پلاس خود اقدام نمایید. 

مشکلات به وجود آمده در سوکت شارژ می توانند موجب توقف کامل فرآیند شارژ شوند یا این که موجب قطع و وصلی لحظه ای در آن شوند. سوکت شارژ به دلایل مختلفی اعم از استفاده نادرست کاربر یا نفوذ آب به درون آن می تواند دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. 

خوشبختانه تعمیر سوکت شارژ از جمله بخش های ساده در تعمیر گوشی iPhone 7 plus است که برای انجام آن مدت زمان زیادی لازم نیست و در عرض چند ساعت به راحتی تعویض یا تعمیر شده و ایراد به وجود آمده در گوشی حل می شود. علاوه بر آن در صورتی که اختلال به وجود آمده در این بخش مربوط به شل شدن بخش هایی از سوکت شارژ یا فلت باشد هزینه تعمیر آن بسیار جزئی خواهد بود.

تعمیر و تعویض باتری گوشی iPhone 7 plus

باتری این گوشی نیز مانند تمامی باتری های مکانیکی به کار رفته در دیگر گوشی های همراه هوشمند پس از مدت زمانی دچار افت ظرفیت شده و دیگر کارایی سابق را نخواهند داشت. در چنین مواردی ممکن است کاربر بخواهد نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نماید. علاوه بر آن این قطعات ممکن است به دلایل دیگری نیز دچار مشکل شوند و کاربر را مجبور به تعمیر یا تعویض آن نمایند. در این مورد باید توجه داشت که باتری ها عملا قطعات تعمیر ناپذیر بوده و برای تعمیر آیفون 7 پلاس تنها راه، تعویض باتری آن ها است. 

با توجه به اینکه این باتری ها در قسمت حساسی در پشت گوشی قرار گرفته اند پیشنهاد ما به شما این است که حتی در صورت آشنایی نسبی با نحوه تعویض باتری، این عمل را در منزل انجام نداده و تعویض باتری و تعمیر گوشی iPhone 7 plus خود را به متخصصین این امر بسپارید تا از بروز آسیب به دیگر قطعات پیشگیری شود. فراموش نکنید که فارغ از مهارت تکنسین، نکته دیگری که در هنگام تعویض باتری اهمیت فراوانی دارد اورجینال بودن باتری مورد استفاده است که موجب بالا رفتن کیفیت عملکردی آن می شود.

تعمیر و تعویض دوربین های گوشی آیفون 7 پلاس

معمولا تعمیر دوربین گوشی آیفون در دسته تعمیرات رایج این دستگاه ها قرار نمی گیرد که علت آن را شاید بتوان در کیفیت و مقاومت بالای این قطعات جست و جو کرد. با وجود آن که تعداد افرادی که جهت تعمیر دوربین گوشی به مراکز تعمیر آیفون 7 پلاس مراجعه می کنند زیاد نیست، اما این مورد نیز جزو خدماتی است که مراکزی مانند مرکز سخت افزار ایران آن را ارائه می دهند. 

از جمله عوامل آسیب رسان به دوربین آیفون 7 پلاس که منجر به از کار افتادن آن یا بروز اختلال در عملکرد آن می شود برخورد دوربین با زمین، وارد شدن فشار مستقیم به ماژول دوربین، آب خوردگی دوربین و ایجاد خط و خش یا شکستگی روی لنز دوربین است. 

هزینه تعمیر گوشی آیفون 7 پلاس در مواردی که مشکل ناشی از دوربین گوشی است متغیر بوده و به میزان آسیب وارد شده بستگی دارد. هرچند که در اکثر موارد تعمیر دوربین امکان پذیر نبوده و باید ماژول دوربین (سلفی یا اصلی) به طور کل تعویض شود. البته در این مورد نیز بهتر است بدانید که هزینه تعویض دوربین در مقایسه با مواردی مانند تعویض ال سی دی کمتر است.

تعمیر برد گوشی آیفون 7 پلاس

بر خلاف آسیب هایی که پیش تر توضیح داده شد، باید گفت که خرابی برد همیشه یک نشانه مشخص نداشته و بسته به این که آسیب به کدام بخش از برد وارد شده، نشانه های متفاوتی در عملکرد گوشی ظاهر می شود. از همین رو برای کاربر تشخیص خرابی برد کمی مشکل بوده و بهتر است پیش از هر گونه پیش داوری و حدس در مورد آسیب وارده، آن را برای رفع ایراد به مراکز تعمیر آیفون 7 پلاس تحویل دهید. 

هزینه تعمیر مادربرد بسته به اینکه آیا مادربرد کلا سوخته یا صرفا قطعات روی آن از کار افتاده اند می تواند متفاوت باشد، به نوعی که در صورت خرابی ( مانند آی سی یا سوکت) قطعات می توان به راحتی برد را تعمیر کرد اما در صورتی که برد به صورت کامل سوخته باشد برای تعمیر گوشی iPhone 7 plus نیاز به تعویض برد است که طبیعتا هزینه بالاتری نسبت به تعمیر برد آیفون در پی خواهد داشت.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *