اشتراک گذاری

تعمیر سی پی یو آیفون اپل

سی پی یو آیفون اپل بخش مهمی از آن است. اما متاسفانه هیچ گاه از سوی کاربران عادی به سی پی یو دقت نشده است. معمولا بسیاری از خرابی های سی پی یو با اختلالات باتری و حتی مشکلات نرم افزاری اشتباه گرفته می شود. اما نباید فراموش کنید که موبایل های هوشمند امروزی بسیاری از خرابی های خود را با یک نشانه ی واحد نمایان می سازند. تنها با اعمال عیب یابی های تخصصی است که تعمیرکار می تواند وضعیت گوشی را شناسایی کند. در ادامه شما را با تمامی نکات کلیدی تعمیر سی پی یو آیفون آشنا می سازیم.

تعمیر سی پی پو آیفون اپل

جایگاه سی پی یو در iphone

از نظر بسیاری از تعمیرکاران و کارشناسان تعمیر سی پی یو آیفون اپل مساوی است با تعمیر کلی موبایل. زیرا تمامی قابلیت های موبایل در گرو ساختار سازنده ی CPU می باشد. هر چیزی که در نمایشگر گوشی قابل رویت باشد؛ ناشی از فعالیت صحیح سی پی یو است. لازم به ذکر است که اصلی ترین دلیل خرابی سی پی یو، استفاده ی نادرست کاربر از ساختار فنی می باشد. هیچ گاه بیشتر از ظرفیت گوشی از آن استفاده نکنید. با تداوم استفاده از موبایل در حال شارژ باعث خرابی سی پی یو و یا باتری گوشی خواهید شد. در ادامه به بررسی تمامی ابعاد سازنده ی تعمیرات سی پی یو می پردازیم.

نشانه های خرابی سی پی یو آیفون اپل

  • گوشی شما مرتبا داغ می کند.
  • موبایل اپل به صورت پی در پی ریستارت می شود.
  • گوشی اپل هنگ می کند.
  • گوشی اپل روی لگو گیر می کند، بالا نمی آید

حفظ سلامت CPU گوشی اپل

جلوگیری از خرابی سی پی یو آیفون اپل پروسه ی ساده ای است. دقت داشته باشید که سی پی یو یکی از قطعات گران قیمت هر دستگاه می باشد. پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارید و به نکات کلیدی این بخش توجه کنید تا حتی الامکان روند تعمیر سی پی یو به تاخیر بیفتد.

  • عدم استفاده از نرم افزارهای سنگین زمان شارژ شدن موبایل

برای استفاده از نرم افزارهای سنگین، میزان حافظه ی خالی موجود در دستگاه حائز اهمیت است. اگر حافظه ی چندانی در گوشی اپل دیده نمی شود، نباید برنامه های مختلف را روی ساختار نرم افزاری موبایل اجرا کرد.

این مقاله برای شما مفید است : تعمیر و تعویض دکمه هوم آیفون

  • بستن مرتب نرم افزارهای پس زمینه

یکی دیگر از نشانه های خرابی مین برد ایفون اپل، توجه به نرم افزارهای فعال پس زمینه ی گوشی است. این نرم افزارها فشار زیادی به سی پی یو موبایل وارد می کنند. سعی کنید برای حفظ کارایی گوشی های مختلف، نرم افزارهای سنگین را به طور جداگانه باز کنید.

  • عدم استفاده از شارژرهای تقلبی و نامرغوب اپل

شارژرهای تقلبی باعث و بانی انتقال ولتاژهای غیر استاندارد به درون گوشی هستند. متاسفانه قیمت شارژرهای تقلبی آیفون به شدت پایین می باشد. این موضوع منجر به افزایش تمایل کاربر نسبت به خرید شارژرهای بی هویت و تقلبی شده است. اما گفتنی است که خرید شارژر اورجینال به مراتب کم هزینه تر از تعمیر موبایل خواهد شد.

  • استفاده از قاب های محافظ استاندارد و سبک برای جلوگیری از داغ شدن گوشی

داغ شدن گوشی های اپل در اثر کیس های فانتزی عظیم الجثه امری طبیعی است. اما اگر میزان داغی گوشی در حدی باشد که نتوان آن را لمس کرد، تعمیر تخصصی سی پی یو آیفون با بررسی وضعیت سی پی یو الزامی است.

هزینه تعمیر سی پی یو گوشی اپل

هزینه ی تعمیر سی پی یو آیفون اپل به نسبت شدت خرابی آن دریافت می شود. گاهی اوقات حضور ویروس های مخرب و درددسرساز نیز کارایی سی پی یو را از بین می برد. تعمیر سی پی یو در چنین شرایطی با ویروس کشی و فلش کردن موبایل به اتمام می رسد.

این در حالی است که گاهی هیچ راهی جز تعویض برای ترمیم و بازیابی کیفیت اولیه ی موبایل وجود ندارد. به هرحال مشکل آیفون هر چه باشد، جای نگرانی وجود ندارد. نمایندگی رسمی اپل ، گوشی های اپل را به بهترین شکل ممکن در مناسب ترین تعرفه ی قمیتی تعمیر می نماید.

هزینه تعمیر سی پی یو آیفون اپل

تعویض سی پی یو آیفون

برای تعمیر سی پی یو آیفون باید ابتدا CPU گوشی اپل توسط تکنسین متخصص بررسی شود. در عیب یابی اولیه مشخص می شود که سی پی یو آیفون چه مقدار آسیب دیده و به تعمیر و یا تعویض نیاز دارد. اگر میزان آسیب دیدی سی پی یو بالا بوده و یا کامل سوخته باشد، آخرین راه رفع مشکل تعویض سی پی یو آیفون است. هزینه تعویض سی پی یو آیفون از تعمیر آن بیشتر است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *