اشتراک گذاری

زنگ نخوردن گوشی اپل

چرا آیفون هنگام دریافت تماس زنگ نمی‌خورد؟ این سوال ممکن است برای هر یک از کاربران گوشی های اپل به وجود آید. در چنین شرایطی عموما کاربر تصور می کند که زنگ نخوردن گوشی اپل ریشه در ساختار سخت افزاری آن داشته و نیازمند تعمیر است.

اما گاهی تنها با چند راهکار ساده می توان معضل زنگ نخوردن گوشی آیفون را برطرف ساخت. در این مقاله قصد داریم شما را با این راهکارهای کاربردی آشنا سازیم. اگر از دارندگان یکی از گوشی های کمپانی محبوب اپل هستید، مطالعه ی این مطلب را به شما توصیه می نماییم.

زنگ نخوردن گوشی آیفون

دلایل پیدایش مشکل زنگ نخوردن گوشی اپل

مشکل زنگ نخوردن گوشی اپل می تواند براساس دلایل متعددی گریبانگیر کاربر شود.

برخی از این دلایل عبارتند از:

فعال شدن ناخودآگاه حالت سایلنت گوشی

ساده ترین علت بروز چنین مشکلی، سایلنت بودن تلفن همراه مورد بحث می باشد. بهتر است به عنوان قدم نخست برای رفع مشکل زنگ گوشی حالت سایلنت آن را بررسی کنید. فشردن دکمه  Ringer/Silent می تواند موجب زنگ نخوردن گوشی آیفون شود.

این دکمه منحصرا در گوشی های اپل تعبیه شده و گوشی را در حالت بی صدا قرار می دهد. وقتی این دکمه فعال می شود، گوشی شما از لرزش بسیار کمی برای اعلان ها استفاده می کند. از طرفی امکان دارد با رفتن به Setting > Sounds و غیرفعال کردن ویبره ی گوشی با گزینه ی Vibrate on Silent  آن را هم از کار انداخته باشید. در این صورت به طورکلی متوجه زنگ خوردن گوشی نخواهید شد.

فعال سازی قابلیت Do Not Disturb آیفون اپل

گزینه ی Do Not Disturb قابلیتی است که به راحتی با کشیدن منوی پایین صفحه ی نمایشگر آیفون به سمت بالا فعال می شود. از این رو فعال سازی این ویژگی می تواند به صورت ناخودآگاه شکل گیرد. بسیاری از کاربران متوجه فعال شدن این ویژگی نمی شوند و وقتی گوشی زنگ نمی خورد، نگران می شوند. این آپشن که با آیکون ماه نمایان می گردد؛ به منزله ی جلوگیری از مزاحمت مخاطبین گوشی شما می باشد. هنگام روشن بودن قابلیت Do Not Disturb تنها آلارم ها یا زنگ های هشداری که به ‌صورت دستی برای زمان خاصی فعال کرده ‌اید، به صدا در می آیند.

دکمه Ringer/Silent


دلیل دیگر زنگ نخوردن گوشی اپل، فشردن دکمه Ringer/Silent است. این دکمه منحصرا در گوشی های برند اپل تعبیه شده و گوشی را در حالت بی صدا قرار می دهد. وقتی این دکمه فعال می شود، گوشی شما از لرزش بسیار کمی برای اعلان ها استفاده می کند. ممکن است با رفتن به Setting > Sounds و غیرفعال کردن Vibrate on Silent این لرزش را هم از کار انداخته باشید؛ طبعا در این صورت، متوجه زنگ خوردن گوشی و ویبره آن نیز نخواهید شد.

علت زنگ نخوردن گوشی اپل و راه کارهای رفع آن

پایین بودن صدای زنگ گوشی

گاهی اوقات زنگ نخوردن گوشی اپل ناشی از پایین بودن میزان ولوم گوشی است. امکان دارد بدون اینکه حواستان باشد، کلید کاهش ولوم را فشار داده باشید. در این صورت صدای زنگ کم شده یا قطع می شود و زمان دریافت تماس گوشی زنگ نمی خورد.

فعالیت گزینه ی Ringer Switch آیفون

Ringer Switch هم ویژگی دیگری است که اگر فعال باشد، صدای زنگ را قطع خواهد شد. اگر این گزینه فعال بوده و ویبره هم خاموش باشد، آیفون زنگ نخورده و صدای آن به گوش کاربر نخواهد رسید.

استفاده از حالت پرواز گوشی

فعال بودن Airplane Mode یکی دیگر از علل زنگ نخوردن گوشی اپل است. چنانچه آیفون به صورت ناخودآگاه در حالت Airplane Mode قرار بگیرد، کلیه ی امواج مرتبط با آنتن دهی سیستم قطع شده و نمی توانید تماسی را دریافت کنید که صدای آن را بشنوید. در واقع در این حالت آنتنی به دستگاه نفوذ نمی کند تا تماس های دریافتی شما باعث ایجاد صدای زنگ در آیفون شوند. برای بررسی وجود این حالت می‌توانید از کنترل سنتر آیفون استفاده کنید یا اینکه در بخش Setting فعالیت حالت پرواز را بررسی کنید.

زنگ نخوردن موبایل اپل

تعمیر تخصصی مشکل زنگ نخوردن گوشی اپل

ساختار گوشی های اپل از پیچیدگی های خاصی برخوردارند که مصون از خرابی نبوده و احتمال دارد پس از استفاده ی چند ساله در اثر بی احتیاطی های کاربر و عواملی چون استهلاک دچار خرابی شوند. در این میان مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی وجود دارند که می توانند باعث شکل گیری معضل زنگ نخوردن گوشی اپل شوند.

چنانچه با راهکارهای ساده ی بالا همچنان مشکل قطع شدن صدای زنگ آیفون اپل ادامه یافت، نیازمند تعمیرات اپل و بررسی های تخصصی کارشناسان مجرب این حوزه جهت بازیابی کارکرد اصلی گوشی خواهید بود. در این راستا نمایندگی رسمی اپل مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. این مجموعه طی شکل گیری مراحل عیب یابی تخصصی تحت نظر کارشناسان ماهر کلیه ی عیوب آیفون های اپل را در مدت زمان کوتاهی برطرف می سازد.

دلایل زنگ نخوردن گوشی آیفون

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل مجموعه ای فوق تخصصی است که در راستای ارائه ی با کیفیت ترین سرویس های تعمیراتی ویژه در دو حوزه ی سخت افزار و نرم افزار آیفون های اپل فعالیت دارد. این مجموعه با استفاده از سطح بالای دانش کارشناسان و تکنسین های مجرب خود و به کارگیری تجهیزات پیشرفته ی کارگاه های مجهز گوشی های اپل را بازیابی می نماید. در کارگاه های مجهز نمایندگی رسمی آیفون اپل پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می شوند. لازم به ذکر است که ترفند ها و تکنیک های نوین این مرکز باعث شکل گیری فرایند تعمیرات در حداقل زمان و با کمترین خطای ممکن می گردد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.