اشتراک گذاری

خراب شدن دکمه پاور آیفون

خراب شدن دکمه پاور آیفون از جمله مشکلاتی است که می تواند کاربران این گوشی های تلفن همراه را با دردسرهای فراوانی رو به رو کند. لازم است بدانیم مشکل از کار افتادن دکمه پاور آیفون صرفا مختص برند اپل و گوشی های ساخت این شرکت نبوده و ممکن است هر موبایلی خصوصا از نوع هوشمند با این موضوع رو به رو شود. در این مقاله ما سعی می کنیم به علل از کار افتادن دکمه پاور موبایل اپل و راه های رفع این معضل بپردازیم.

عمده مانعی که بر سر راه کاربران این برند وجود دارد در رابطه با مراکز خدمات رسانی معتبر است. این کمپانی به صورت متمرکز نماینده رسمی در ایران معرفی نکرده و فروشگاه های مختص این برند با نظر کارشناسی و تخصص خود اقدام به گارانتی یا انجام تعمیرات تخصصی می نمایند. کارشناسان مستقر در نمایندگی اپل واقع در مرکز سخت افزار ایران، ضمن گذراندن دوره های آموزشی لازم، آماده ارائه هرگونه خدمت به کاربران این برند محبوب هستند.

تعویض دکمه پاور آیفون

دلایل خرابی دکمه پاور آیفون

دلایل متعددی می‌توانند موجب خرابی دکمه پاور موبایل اپل شوند. زمانی که گزارش های رسیده از مراکز تعمیر گوشی آیفون را بررسی می کنیم، آب خوردگی یکی از رایج ترین دلایل است. در بیشتر مواقع کاربران با دست خیس گوشی خود را روشن و خاموش کرده و از این طریق موجب نفوذ آب از مجاری کنار دکمه پاور آیفون به گوشی خود می شوند. این رطوبت با رسیدن به فلت پاور باعث اتصالی این قطعه و از کار افتادن دکمه پاور می شود. در صورتی که گوشی شما آب خورده اما هنوز اتفاقی برای دکمه پاور گوشی شما نیفتاده توصیه می کنیم سریعا نسبت به خشک کردن آن اقدام نمایید.

دلیل دیگری که می تواند موجب از کار افتادن دکمه پاور گوشی تلفن همراه اپل شود ضربه خوردن آن است. در برخی موارد ضربه خوردن به گوشی خصوصا به دکمه پاور منجر به شکستن این قطعه از داخل یا بیرون شده و چاره ای جز تعویض دکمه پاور گوشی آیفون شما باقی نمی ماند. به طور کلی پیشنهاد می شود تعمیر این قطعه یا تعویض دکمه پاور موبایل اپل را به متخصصان این کار بسپارید اما با این وجود ما در ادامه به چگونگی روند انجام این امر می پردازیم.

بیشتر بخوانید: علت سوختن برد گوشی اپل

تعویض دکمه پاور موبایل اپل

تعویض دکمه پاور گوشی آیفون شامل مراحل زیادی است که به اختصار به آنها می پردازیم. در ابتدا باید پیچ های لبه زیرین را باز کرده و پس از حرارت دادن برای کاهش چسبندگی لاستیک کناری ساکشن کاپ را به نزدیک دکمه هوم بچسبانیم. با بالا کشیدن ساکشن، نوک اسپاتول را در شکاف فرو برده تا ال سی دی جدا شده و لاستیک آب بندی متلاشی شود. پس از متلاشی کردن لاستیک آب بندی در همه جهات، ال سی دی را مانند باز کردن یک کتاب بر می داریم.

سپس با نوک اسپاتول کانکتورهای باتری، سنسور و صفحه را جدا می کنیم. پس از آن نوبت به جداسازی کانکتور فلش، دوربین ها، کابل فوقانی و جداسازی وای فای گوشی می رسد. کانکتورهای کابل زیرین، آنتن و سپس برداشتن کلی پنل در مرحله بعدی قرار می گیرند. پیچ های پنل را باز کرده و لنزهای دوربین را جدا می کنیم. حال براکت، ماژول فلش و دکمه پاور را نیز برداشته و با نوک اسپاتول شروع به جداسازی کابل دکمه های پاور و صدا می کنیم. سپس با برداشتن کلیپس دکمه پاور، دکمه جدید را جایگزین نموده و با تکرار مراحل فوق از انتها به ابتدا فرآیند تعویض دکمه پاور آیفون را به پایان می رسانیم.

بیشتر بخوانید: دلایل زنگ نخوردن گوشی اپل

هزینه تعمیر دکمه پاور آیفون

امروزه با توجه به رشد روز افزون قیمت وسایل دیجیتالی و الکترونیکی خصوصا برند اپل، در صورت بروز آسیب اولین سوالی که ذهن کاربران این گوشی خوشنام را درگیر می کند میزان هزینه است. به طور کلی خوب است بدانیم تعمیر دکمه پاور گوشی آیفون در برابر هزینه تعمیرات دیگر مانند تعویض ال سی دی از هزینه بسیار پایین تری دارد. با این حال هزینه تعمیر دکمه پاور آیفون بسته به دو عامل می تواند بسیار متفاوت باشد.

عامل اول میزان آسیب دیدگی است که اگر صرفا در حد دکمه پاور باشد سریع و ارزان تعمیر می شود اما اگر فلت پاور نیز دچار آسیب دیدگی شده باشد این هزینه به مراتب افزایش می یابد. عامل دوم مدل گوشی اپل شما است که همان طور که حدس می زنید این هزینه هم از لحاظ تامین قطعه و هم دستمزد تکنسین در مدل های بالاتر گران تر می شود، اما همچنان نسبت به تعمیر سایر قطعات جزء تعمیرات ارزان قیمت این برند محسوب می شود.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.