اشتراک گذاری

آنلاک کردن آیفون چیست و شامل چه روش هایی می شود؟

همانطور که می دانید کمپانی اپل یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا بوده که محصولات پر طرفداری را روانه بازار می کند. گوشی های آیفون این شرکت نیز یکی از همین محصولات بوده که از امنیت بالایی هم برخوردار هستند ؛ اما یکی از موضوعاتی که ممکن است هر کاربری را دچار مشکل کند ، موضوع آنلاک کردن آیفون است.

حال اولین سوالی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود این است که آنلاک کردن چیست؟ در ادامه و برای بدست آوردن پاسخ ، سوال خود با ما همراه باشید.

آنلاک کردن آیفون

آنلاک کردن آیفون به چه معناست؟

شرکت اپل با عقد قرارداد با برخی از اپراتورها و دریافت هزینه هایی از آنها ، گوشی های خود را تحت سرویس این اپراتورهای خاص قرار می دهد ؛ در این شرایط آیفون مورد نظر تنها قادر به استفاده از خدمات و سرویس های اپراتور تحت قرارداد ، خواهد بود. به عبارت دیگر ، گوشی آیفون فقط با آن اپراتور خاص کار می کند و در صورت استفاده از اپراتورهای دیگر ، گوشی قفل یا همان لاک می شود.

به طور مثال اگر این موبایل در ایران توسط شما خریداری شود ف چون شرکت های ایرانسل و یا همراه اول با کمپانی اپل قراردادی ندارند ، در نتیجه شما نمی توانید سیم کارت های خود را بر روی آیفون فعال کنید. در چنین شرایطی سوال دیگری که ممکن است برای شما به وجود آید این است که آیا روش هایی برای آنلاک کردن آیفون وجود دارد؟ ؛ در پاسخ باید گفت بله این امکان وجود دارد و برای اطلاع از این روش ها کافیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

روش های آنلاک کردن آیفون

 • آنلاک سخت افزاری

یکی از روش های رایج آنلاک کردن آیفون که در کشور ما نیز استفاده می شود ، آنلاک سخت افزاری است. در این روش باید موبایل اپل شما باز شود و یک یک قطعه سخت افزاری اختصاصی به نام ” گیوی ” به آن اضافه شود. بدین صورت محدودیت پیش فرض اپراتورهای تحت قرار داد با اپل از بین می رود و شما می توانید از گوشی آیفون خود تحت اپراتور مورد نظر ف استفاده کنید.

 • آنلاک نرم افزاری

یکی دیگر از راه های آنلاک کردن آیفون ، استفاده از نرم افزارهای مخصوصی است که برای این کار طراحی شده اند. این نرم افزارها در واقع برنامه های بسیار قدرتمندی هستند که از آنها جهت هک کردن دستگاه های مختلف استفاده می شود ؛ اما باید بدانید آنلاک کردن آیفون توسط نرم افزارهای خاص ، روش قابل اعتمادی نبوده چرا که ممکن است با هر نوع به روز رسانی از طریق آیتونز ، دستگاه شما به حالت اول خود بازگردد و شما مجددا نتوانید از اپراتورهای داخلی در گوشی خود استفاده کنید.

همچنین باید بدانید که آنلاک کردن گوشی آیفون از طریق نرم افزار ، به هیچ وجه راه قانونی نبوده و در صورت استفاده از ان موبایل اپل شما از گارانتی خارج می شود. با این حال باز کردن قفل آیفون از طریق نرم افزار ، روش بسیار محبوبی در بین کاربران بوده زیرا برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هزینه نیست.

 • آنلاک فکتوری یا آنلاک رسمی

یکی از راهکارهای رسمی برای باز کردن قفل گوشی آیفون ، استفاده از روش آنلاک فکتوری است. برای انجام روش آنلاک فکتوری در موبایل اپل خود باید از طریق یک واسط( مثلا یک وب سایت ) با اپراتور تحت قرارداد شرکت اپل ، ارتباط برقرار کنید و سپس در قبال پرداخت مبلغی خاص به طور رسمی آیفون مورد نظر را آنلاک کنید.

به عبارتی دیگر در این روش ، قفل موبایل اپل شما به طور رسمی توسط خود شرکت تحت قرارداد و اپراتور مربوطه ، باز شده و دستگاه شما دیگر محدودیتی برای برقراری ارتباط نخواهد داشت.

 • آنلاک کردن آیفون توسط وب سایت net

یکی از سایت هایی که به صورت بین المللی در زمینه آنلاک کردن گوشی آیفون فعالیت می کند ، سایت doctorunlock.net است. برای استفاده از این سایت باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • وارد وب سایت net شده و بر روی گزینه Unlock iPhone که در صفحه اول نمایش داده شده است ، کلیک کنید.
 • حال در صفحه باز شده برای شما انواع مدل های موبایل اپل نمایش داده می شود ، که باید مدل گوشی مد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در این مرحله از آنلاک کردن آیفون توسط سایت net ، باید نام کشور مورد نظر خود یعنی ایران و اپراتور مورد نظر خود را استفاده کنید. ( در این مرحله می توانید لیست تمامی اپراتورهای ایرانی مانند: ایرانسل ، همراه اول و تالیا را مشاهده کنید.)
 • اکنون باید در قسمت Your IMEI number ، کد چهارده رقمی منحصر به فرد گوشی آیفون خود را وارد کنید.

نرم افزارهای آنلاک کردن آیفون 

 • Black Snow
 • Red Snow
 • Ultra Snow
امتیاز دهید

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *