اشتراک گذاری

آب خوردگی آیفون

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است طی استفاده ی چند ساله از موبایل های اپل یا هر برند دیگری رخ دهد، آب خوردگی می باشد. این موضوع، اتفاق دور از تصوری نیست. اگرچه کاملا به نحوه ی برخورد کاربر با گوشی بستگی دارد، اما احتمال دارد به طور کاملا ناگهانی برای هر شخصی رخ دهد. آب خوردگی آیفون متاسفانه مسبب دردسرهای فراوانی است. در این بین مراجعه به مراکز تعمیراتی نامعتبر نیز می تواند بر شدت خرابی های مرتبط با خیس شدن آیفون اپل بیافزاید. تعمیر ناشیانه و نادرست چنین مراکزی شما را مجبور به تهیه ی گوشی جدیدی خواهد کرد. اگر از کاربران یکی از آیفون های اپل هستید، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا بتوانید بحران آب خوردگی گوشی خود را در صورت وقوع برطرف سازید.

آیا آب خوردگی آیفون باعث مرگ آن می شود؟

متاسفانه پاسخ این سوال طبق عقیده ی بسیاری از کارشناسان، مثبت است. گوشی های آیفون مانند هر موبایل دیگری از بردها، مدارها، آی سی ها و قطعات الکترونیکی ریز و درشتی ساخته شده اند که به شدت نسبت به ذرات آب حساس هستند. چند قطره آب می تواند باعث سوختگی بسیاری از اجزای تشکیل دهنده ی آیفون شود. اما این موضوع دلیل بر این نیست که هنگام بروز مشکل آب خوردگی آیفون کاملا از بازگشت کارایی دستگاه ناامید شوید. نمایندگی موبایل با استفاده از تجهیزات پیشرفته و دانش به روز کارشناسان خود کلیه ی ایراداتی که ناشی از خیس شدن آیفون اپل باشد را در بالاترین سطح کیفی ممکن برطرف می سازد. کافی است به یکی از شعبه های این مجموعه مراجعه کنید یا با استفاده از سرویس های پذیرش در محل نسبت به ترمیم و بازیابی گوشی اپل اقدام کنید.

رفع آب خوردگی آیفون

برای مبارزه با مشکل خیس شدن آیفون اپل چه کار کنیم؟

دقیقه های اولی که مشکل آب خوردگی آیفون رخ می دهد از اهمیت بالایی برخوردار است. این لحظه ها می تواند تعیین کننده ی سرنوشت و سلامت گوشی شما باشد. بنابراین مقابله با معضل خیس شدن آیفون را جدی بگیرید و مراحل زیر را طی کنید.

مرحله ی اول: اگر گوشی همچنان پس از آبخوردگی روشن است، آن را به سرعت خاموش کنید و تمامی کابل های متصل شده به دستگاه را جدا کند.

مرحله ی دوم: سیم کارت را بیرون بکشید.

نکته: از تکان دادن یا ضربه زدن به گوشی طی دو مرحله قبلی بپرهیزید.

مرحله ی سوم: بدنه ی گوشی را به طور کامل با پنبه ی خشکی پاک کنید. دقت داشته باشید که نباید این خشک کردن را با سشوار انجام دهید. حرارت بالا می تواند باعث تشدید خرابی قطعات گوشی گردد.

تعمیر تخصصی گوشی اپل را فراموش نکنید.

مراحلی که برای مبارزه با مشکل آب خوردگی آیفون عنوان شد، جایگزینی برای اقدامات تعمیراتی نمی باشند. این حرکات تنها از شدت آسیب وارده بر گوشی می کاهد. گاهی گوشی روشن می شود و به فعالیت خود ادامه می دهد. در چنین شرایطی مسلما کاربر خوشنود شده و تصور می کند که به راحتی معضل خیس شدن آیفون اپل را برطرف ساخته است. اما ممکن است پس از مدتی به مرور زمان شاهد ناکارآمدی گوشی باشید. در نتیجه باید پس از اقدامات مراقبتی نسبت به تعمیرات تخصصی گوشی اپل اقدام کنید تا اگر قطره ای آب درون دستگاه وجود دارد، از بین برود. نمایندگی رسمی اپل مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای این منظور است.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.