اشتراک گذاری

فیس آیدی با ماسک چطور کار می کند؟

کار کردن فیس آیدی با ماسک یکی از مواردی است که امروز تبدیل به یکی از مشکلات کاربران این گوشی های تلفن همراه شده است. در دو سال اخیر و با شیوع ویروس کرونا که تمامی مردم را مجبور به استفاده از ماسک های پزشکی در محیط بیرون کرده است، باز کردن فیس آیدی با ماسک برای بسیاری از کاربران به یک معضل تبدیل شده است. اما خبر خوش این است که امکان استفاده از فیس آی دی با ماسک نیز برای کاربران وجود دارد.

به عبارتی کاربران این مدل گوشی های می توانند با انجام تنظیمات خاصی، فیس آی دی گوشی خود را به نوعی آموزش دهند که امکان باز کردن فیس آیدی آیفون با ماسک نیز برای آن ها فراهم شود. در این مقاله قصد داریم نحوه آموزش تنظیم Face ID آیفون با ماسک را برای کاربرانی که با این معضل دست و پنجه نرم می کنند به صورت کامل ارائه دهیم. در صورتی که در انجام آموزش زیر با مشکل مواجه شدید می توانید با مراجعه به نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های خبره این مرکز کمک بگیرید.

فیس آیدی با ماسک

تنظیم فیس آیدی با ماسک

برای تنظیم باز شدن فیس آی دی با ماسک به طور کلی لازم است دو مرحله تنظیمات انجام شود. بخش اول ضروری بوده و لازم است که کاربر حتما آن را اجرا کند. بخش دوم تنظیمات فیس آیدی با ماسک اما اختیاری بوده و با وجود آن که توصیه می شود کاربر این مراحل را نیز انجام دهد اما اجرای آن ضرورتی ندارد.

توجه داشته باشید که کارایی این روش صد در صد نبوده و پس از انجام این تنظیمات باز هم ممکن است در مواردی امکان تشخیص چهره شما با ماسک برای گوشی امکان پذیر نباشد. در صورتی که در حین اجرای این مراحل با خطایی مواجه شدید می توانید به مقاله راهنمای جامع و کامل برای تعمیر فیس آیدی آیفون که در این خصوص تهیه شده است مراجعه نمایید.

مرحله اول تنظیم Face ID آیفون با ماسک

 1. در اولین مرحله از تنظیم فیس آیدی با ماسک لازم است از بخش تنظیمات یا همان settings گوشی خود گزینه Face ID & Passcode را پیدا کرده و آن را باز کنید.
 2. به عنوان مسیر جایگزین مورد 1 نیز می توانید به بخش alternate appearance بروید یا حتی گزینه reset Face ID را انتخاب نمایید.
 3. در این مرحله از تنظیم فیس آی دی با ماسک لازم است ماسک را به صورت نصفه جلوی صورت خود بگیرید. منظور از نصفه این است که ماسک را از وسط تا کرده و آن را جلوی صورت خود بگیرید به طوری که یک نیمه از دهان و بینی شما مشخص بوده و نیمه دیگر با ماسک پوشیده شده باشد.
 4. در این مرحله عموما پیغام face obstructed برای شما نمایش داده می شود.
 5. حال باید به آرامی ماسک خود را کنار بزنید.
 6. این کار را تا زمانی ادامه دهید که چهره شما شناسایی شده و پیغام move your head slowly to complete the circle بر روی صفحه نمایش گوشی شما نقش ببندد.
 7. برای کسب نتیجه بهتر توصیه می شود که ماسک را به طوری روی صورت خود قرار دهید که تنها نوک بینیتان پوشانده شود زیرا در غیر این صورت Face ID قادر به شناسایی چهره شما نخواهد بود.
 8. به گوشی زمان دهید تا مراحل اسکن به صورت کامل انجام شود.
 9. نمایش پیغام Face ID is now set up به معنی شناسایی شدن چهره و ثبت موفقیت آمیز آن است.
 • حال لازم است که ماسک خود را بپوشید و یک مرتبه فیس آیدی با ماسک را امتحان کنید.
Face ID آیفون با ماسک
بیشتر بخوانید: راهکارهای حذف ویروس آیفون

بخش اختیاری تنظیم Face ID آیفون با ماسک

 1. در صورتی که فیس آیدی با ماسک بعد از اتمام مراحل بالا به درستی کار نکرد لازم است به بخش تنظیمات گوشی آیفون خود بازگردید.
 2. گزینه Face ID & passcode را انتخاب کرده و آن را باز کنید.
 3. در این مرحله از تنظیم فیس آی دی با ماسک باید روی گزینه set up alternate appearance کلیک کنید. نکته ای که در این مرحله از تنظیم فیس آیدی آیفون با ماسک لازم است مد نظر داشته باشید این است که در صورتی که در مرحله اول بخش قبلی گزینه alternate را انتخاب کرده باشید در این مرحله باید ابتدا از مسیر reset Face ID فیس آی دی را ریست کرده و تمامی موارد مربوط به مرحله اول را به صورت کامل و بدون ماسک طی کنید. پس از آن بخش دوم را با گزینه alternate appearance ادامه دهید.
 4. مانند بخش قبلی در این مرحله از تنظیم Face ID آیفون با ماسک نیز لازم است ماسک خود را از وسط تا کرده و آن را مقابل نیمی از صورت خود بگیرید. در این قسمت باید توجه داشته باشید که این کار را با نیمه ای انجام دهید که در مرحله اول انجام نداده اید. به عنوان مثال در صورتی که در بخش اول نیمه سمت چپ صورت خود را با ماسک پوشانده بودید در اینجا لازم است نیمه سمت راست صورت خود را با ماسک بپوشانید.
 5. در اینجا برای اتمام تنظیمات فیس آیدی آیفون با ماسک لازم است مراحل اسکن را برای Face ID به صورت کامل انجام دهید.
 6. حال لازم است که یک مرتبه ماسک را به صورت کامل پوشیده و قابلیت فیس آیدی با ماسک را امتحان کنید.
 7. نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که این تنظیمات باید به صورتی انجام شوند که در صورت نپوشیدن ماسک نیز Face ID قادر به شناسایی چهره شما باشد.
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *