اشتراک گذاری

تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6

مشکلاتی نظیر کار نکردن تاچ گوشی، شکستن ال سی دی، ترک خوردن ال سی دی، تغییر رنگ صفحه نمایش، سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون 6 و سوختن پیکسل های آن ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. در صورتی که با هر  یک از این موارد مواجه شدید به احتمالا زیاد باید نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 اقدام نمایید.

در این مقاله روش تعویض تاچ و LCD آیفون 6 به صورت مرحله به مرحله آورده شده است. توجه داشته باشید که اگر در زمینه فنی و تعمیر گوشی موبایل تخصص و تجربه کافی ندارید به هیچ عنوان خودتان در منزل نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی گوشی آیفون خود اقدام نکنید در غیر اینصورت ممکن است باعث ضربه و آسیب به دیگر قسمت ها و ایجاد هزینه های بیشتر شود. قطعات داخلی گوشی آیفون از جمله برد بسیار حساس بوده و همانطور که در مقاله علت سوختن برد موبایل اپل چیست؟ عنوان شد وارد شدن ضربه می تواند منجر به سوختن این قطعه حساس بشود.

تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6

مراحل تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6

برای اینکه تاچ و ال سی دی گوشی اپل خود را تعویض کنید باید ابتدا لوازم مورد نیاز جهت این کار را حاضر کنید. برای این کار شما به پیچ گوشتی مخصوص، iSclackon، سوزن مخصوص خارج کردن خشاب سیم کارت، پنس، اسپاتول و تاچ و ال سی دی جدید نیاز دارید. پس از فراهم کردن ابزارآلات لازم حال طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

 

1.در اولین مرحله و برای حفظ ایمنی بیشتر خودتان لازم است حتما قبل از هر اقدامی گوشی اپل مورد نظر­ را خاموش کنید.

 

2.حال با استفاده از سوزن مخصوص محل قرار دادن سیم کارت را بیرون آورده و آن را در محلی امن قرار دهید.

 

3.در گوشی های اپل دو پیچ مخصوص برای نگهداری بخش پایینی صفحه نمایش روی شاسی تعبیه شده اند که در این مرحله باید با پیچ گوشتی مناسب آن ها را باز نمایید.

 

4.با استفاده از isclackon صفحه نمایش را از شاسی جدا کنید. برای راحتی کار بهتر است آن را با دست به سمت بالا بکشید به طوری که با شاسی گوشی در زاویه نود درجه بایستد.

 

5.در این مرحله از تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 باید پیچ های متصل کننده صفحه محافظ کانکتور و بقیه اجزا را باز کرده و صفحه محافظ را جدا کنید.

 

6.در این مرحله لازم است به کمک اسپاتول کانکتورها را باز کنید. این کانکتورها مربوط به دوربین جلو، سنسور نور، سنسور مجاورت، دکمه هوم، مکالمه و غیره هستند.

 

7.پس از جداسازی اجزای نام برده شده حال می توانید صفحه نمایش را به راحتی از بقیه قطعات دستگاه موبایل خود جدا کنید.

 

8.در این مرحله از تعویض تاچ و LCD آیفون 6 باید با ابزارهای مناسب دوربین جلو و اسپیکر مکالمه را از صفحه نمایش جدا کنید. توجه داشته باشید که برای جدا کردن دوربین لازم است سنسورهای مجاورت و نور پیش از آن جدا شوند.

 

9.در مرحله بعد با استفاده از پیچ گوشتی چهارسوی مناسب شیلد LCD را نیز جدا کنید. برای این کار باید پیچ های محافظ دکمه هوم را نیز باز کنید.

 

10.آخرین مرحله در این آموزش جایگذاری تاچ و ال سی دی مناسب گوشی اپل است و سپس باید با دقت هرچه تمام تر اجزای جدا شده را از آخر به اول در جای خود متصل کنید.

فیلم آموزش تعویض تاچ و LCD گوشی آیفون 6

با توجه به تعداد بالای مراحل تعویض تاچ و ال سی دی گوشی آیفون و حساسیت بالای این کار، در این قسمت فیلم مراحل این کار قرار داده شده تا کاربران عزیز بتوانند با مشاهده دقیق تر مراحل تعویض ال سی دی، دقت خود را در هنگام انجام آن بالا ببرند.

در این فیلم تمامی مراحل تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 را می بینید. اما تعویض نمایشگر به ویژه در مورد گوشی های اپل، یک کار تخصصی است و نیاز به ابزار و تجهیزات ویژه دارد. بنابراین حتما برای این منظور از تیم تعمیرات موبایل نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید تا هم مراحل به درستی انجام شوند و هم از اصل بودن ال سی دی جدید اطمینان داشته باشید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.