اشتراک گذاری

رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن

اگر ال سی دی آیفون خود را عوض کرده باشید احتمالا بعد از آن با مشکلاتی در عملکرد گوشی مواجه شده اید. مثلا ممکن است که تاچ گوشی درست کار نکند و یا بر روی صفحه ی آن سایه بیفتد و یا خطوط اضافه ای در نمایشگر شما ظاهر شوند. باید بدانید که موبایل دارای پیچ و اتصالات زیادی است و ال سی دی آن نیز جزئی از قطعات مهم موبایل است بنابراین بروز چنین مشکلاتی بعد از تعویض ال سی دی در گوشی آیفون و دیگر برندها خیلی هم نگران کننده نیست. در ادامه و با مطالعه ی مقاله نمایندگی اپل در رابطه با رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن ، بیشتر آشنا می شوید و هنگام بروز چنین مشکلاتی آمادگی بیشتری برای رفع آنها خواهید داشت.

رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی

انواع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی

1. از کار افتادن قابلیت True Tone از مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی

برای شناخت بیشتر این مشکل باید ابتدا به تعریف قابلیت True Tune در ادامه توجه کنید:

این قابلیت ابتدا در سال 2016 بر روی آیپد پرو و سپس بر روی گوشی های سری 8 آیفون رونمایی شد. در واقع ویژگی True Tune همان Night Shift بوده و به منظور راحتی چشم کاربر حین کار با گوشی در آن تعبیه شده است.

این ویژگی باعث می شود تا هنگامی که شدت نور در محیط اطراف تغییر می کند ، میزان شدت رنگ سفید و رنگ های دیگر بهینه شده و در نتیجه کاربر بهترین حالت ارائه تصویر را مشاهده کند.

حال که با یکی از قابلیت های گوشی آیفون آشنا شدید در ادامه راحت تر می توانید به سراغ یکی از موارد رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن بروید. برای رفع این مشکل باید طی فرآیندی که به آن پروگرام کردن ال سی دی گفته می شود ، اطلاعات ال سی دی قبلی خود را به ال سی دی جدید منتقل کنید.

برای انجام این کار باید از دستگاهی به نام پروگرامر استفاده کنید و ال سی دی قبلی خود را به آن وصل کرده و اطلاعات را به آن منتقل کنید. سپس ال سی دی جدید را به دستگاه پروگرامر وصل کرده و اطلاعات را از دستگاه به ال سی دی جدید منتقل کنید.

رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی

2. از کار افتادن تاچ ال سی دی یکی از مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی

کار نکردن تاچ ال سی دی یکی دیگر از مواردی است که هنگام رفع ایرادهای آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن ، باید بررسی شود. گاهی اوقات این مشکل به صورت مقطعی بوده و خبر خوب این است که دلیل اصلی این مشکل وجود باگ های نرم افزاری است.

بنابراین برای رفع این مشکل ابتدا باید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و سپس گوشی خود را ریست فکتوری کنید. اگر که باز هم این مشکل برطرف نشد باید بدانید که علت اصلی آن در ال سی دی جدید است و مجدد باید آن را بررسی و یا تعویض کنید.

اگر با مشکل ارور 53 در آیفون برخوردید و نیاز به ریکاوری دارید پیشنهاد می کنیم مقاله بازیابی اطلاعات آیفون را مطالعه کنید.

3. نمایش ارور 53 بر روی صفحه آیفون

یکی دیگر از ارورهایی که برای رفع مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن باید مورد توجه قرار گیرد ، نمایش کد خطای53  Error است. این خطا معمولا زمانی نمایش داده می شود که بعد از تعویض ال سی دی بخواهید گوشی خود را ریکاوری کنید.

در صورت بروز این ارور در گوشی ، قبل از اینکه بخواهید اطلاعات آیفون خود را بازیابی کنید صفحه ی نمایش گوشی شما فریز شده و کاملا از کار می افتد. برای رفع اینگونه از مشکلات آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن باید مطمئن شوید که گوشی به درستی شارژر وصل شده و سوکت شارژر سالم است.

گاهی ممکن است که برای رفع این ارور نیاز به تعمیر یا تعویض سوکت و فلت آیفون خود شوید. و یا ممکن است که در حین تعویض ال سی دی ، کابل تاچ آی دی ضربه دیده باشد و مجبور شوید تا این کابل را تعویض کنید.

ارور 53 بعد از تعویض ال سی دی آیفون

4. نمایش خطوط عجیب بر روی صفحه آیفون

نمایش خطوط عجیب بر روی صفحه گوشی از دیگر مواردی است که باید برای رفع ایرادهای آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن ، به سراغش برویم. این مشکل ممکن است باعث شود که گوشی هنگ کند و شما مجبور شوید  عملیات فورس ریست را انجام دهید.

معمولا این مشکل زمانی به وجود می آید که کانکتور ال سی دی و تاچ را به درستی جا نزده باشید.یعنی یا کانکتور باز شده و یا شل شده که در هر دو صورت نیاز به بررسی و ترمیم دارد.

5. به وجود آمدن سایه در صفحه گوشی اپل

یکی از رایج ترین مشکلات بعد از تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل ، نمایش عجیب تصاویر و سایه زدن آنها در گوشی است که گاهی با سوسو زدن همراه می شود.

برای رفع این مشکل آیفون بعد از تعویض ال سی دی آن باید مطمئن شوید که کانکتورهای تاچ و ال سی دی روی سوکتشان محکم و درست نصب شده اند. بعد از بررسی مورد فوق باید مواردی مانند: مدار نور پس زمینه ، عملکرد خازن ، عملکرد دیودها را هم مورد بررسی قرار دهید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *