اشتراک گذاری

شخصی‌سازی اکولایزر صدا در آیفون

گوشی های اپل دارای قدرت بی نظیری در پخش موسیقی هستند. مهم نیست که از هدفون های بی سیم این گوشی ها استفاده کنید یا از هدفون های سیم دار. آیفون های اپل در سه جهت پخش موسیقی یعنی هدفون بدون سیم، سیمی و اسپیکرهای اصلی عملکرد خوبی دارند. اگر اهل موسیقی باشید و سلیقه ی خاصی در نوع پخش آهنگ های مورد علاقه ی خود داشته باشید هم می توانید از قابلیت شخصی سازی اکولایزر صدا در آیفون استفاده کنید. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا شما را با نحوه ی شخصی سازی اکولایزر صدا در گوشی اپل آشنا سازیم.

منظور از اکولایزر صدا در آیفون چیست؟

یکی از بهترین ابزارهای میکس ساده ی موسیقی، اکولایزر است که به کمک آن می توانید دامنه خاصی از فرکانس های تولید شده و رکورد شده در یک آهنگ خاص را نسبت به بقیه دامنه های فرکانسیِ همان صدا یا صداهای دیگر بالا و پایین کنید. شخصی سازی اکولایزر صدا در آیفون نوعی دستکاری در راستای پخش آهنگ است.

در محیط ios خیلی ساده می توان بخش زیر و بم صدای پخش شده را تغییر داد. از این طریق حتی کیفیت خروجی صدا از آیفون هم افزایش می یابد. البته نباید فراموش کرد که تنظیمات صدای پخش شده از اپل موزیک به صورت پیش ‌فرض نیز برای گوش کردن به موسیقی‌های مختلف جذابیت خاصی دارد.

شخصی‌سازی اکولایزر صدا در آیفون

مزیت شخصی سازی اکولایزر صدا در گوشی اپل

مزیت اصلی شخصی سازی اکولایزر صدا در آیفون، کسب رضایت سلیقه های مختلف از بخش صوتی آیفون های اپل است. اکولایزرهای دیجیتال محیطی را برای تعادل دوباره میان فرکانس های آهنگ ایجاد می کند. با استفاده از این قابلیت شما می توانید یک نسخه ی جدید مطابق با سلیقه ی خود از موسیقی پخش شده داشته باشید. در واقع پس از تغییر اکولایزر صدا در گوشی اپل، آهنگ مورد نظر کاملا میکسی متفاوت از نسخه ی اورجینال خواهد داشت.

مراحل شخصی سازی اکولایزر صدا در آیفون

برای شخصی سازی اکولایزر صدا در آیفون به ترتیب زیر عمل کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با نمایندگی رسمی اپل تماس بگیرید.

  • به تنظیمات یا همان Settings بروید.
  • به سمت پایین اسکرول کنید و منویMusic را بیابید و وارد آن شوید.
  • در اینجا می‌بایست گزینه ی EQ را بیابید و آن را انتخاب کنید.
  • با اینکار وارد محیطی خواهید شد که امکان دستکاری و تنظیم فرکانس های آهنگ را مهیا می سازد. 23 نوع اکولایزر از قبل تعیین شده در ios اپل وجود دارد که عبارتند از: Acoustic، bass booster، bass reducer، classical، dance، Electronic، Flat، Hip Hop، Jazz، late night، Latin، Loudness، pop،R&B  و … .
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.