اشتراک گذاری

رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون

دیر شارژ شدن آیفون یکی از مشکلاتی است که ممکن است برخی از کاربران این گوشی های تلفن همراه با آن مواجه شوند. دیر شارژ شدن گوشی اپل، دغدغه ذهنی بسیاری از کاربران بوده و مشکلات فراوانی را برای آنها ایجاد می کند.

اگرچه مشکل کند شارژ شدن گوشی آیفون ممکن است برای کاربرانی که به تازگی گوشی خود را تعویض کرده اند و از گوشی نو استفاده می کنند پیش نیاید، اما باز هم این مساله یکی از رایج ترین مشکلات آیفون بوده و لازم است که کاربران در مورد آن اطلاع داشته باشند تا در مواقع لزوم، بهترین و عملی ترین راهکار را برای رفع این مساله اتخاذ کنند.

برای رفع مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون لازم است ابتدا عوامل بروز این مشکل شناسایی شده و پس از آن به رفع آن بپردازیم. کاربرانی که با هرگونه مشکلی در گوشی های آیفون خود مواجهند می توانند با مراجعه به نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های فنی حاضر در این مرکز جهت رفع مشکلات دستگاه خود کمک بگیرند.

دیر شارژ شدن آیفون

دلایل رایج دیر شارژ شدن آیفون

کند شارژ شدن آیفون به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد که در زیر به برخی از مهم ترین آنها می پردازیم.

1. ایراد در پریز برق

این دلیل ممکن است خنده دار به نظر برسد، اما باور کنید یا نه، یکی از مواردی که ممکن است منجر به دیر شارژ شدن آیفون شود، ایراد در پریز اتصالی است. گاهی ممکن است کاربر به جای پریز برق، شارژر خود را به درون پریز تلفن زده باشد و همین امر موجب دیر شارژ شدن گوشی آیفون شود. گاهی نیز ممکن است پریزی که شارژر به آن متصل شده است، پریز برق باشد اما کابل های درون آن پریز آسیب دیده باشند؛ به گونه ای که روند  برقراری جریان برق را با اختلال مواجه کند.

تمامی این موارد ممکن است موجب کند شدن شارژ آیفون شوند. بنابراین حتی در صورتی که با دیر شارژ شدن گوشی اپل مواجه شدید، در اولین قدم لازم است که پریز مورد استفاده را تغییر داده و سرعت شارژ شدن گوشی با استفاده از پریز جدید را بررسی کنید. اختلالات به وجود آمده در پریز برق ممکن است به تازگی به وجود آمده باشند، از همین رو حتی در صورتی که از پریز همیشگی برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید نیز بهتر است سعی کنید گوشی را با استفاده از یک پریز دیگر نیز شارژ کرده و سرعت آن را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر شارژر آیفون

2. وجود گرد و غبار و آلودگی در پورت شارژ

برخی مواقع ممکن است کاربران متوجه شوند که پس از زدن گوشی آیفون به شارژر، گوشی به درستی و با سرعت معمول شارژ نمی شود. این مساله که به کند شارژ شدن آیفون معروف است، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از رایج ترین آنها وجود عوامل مزاحم در پورت یو اس بی است. برای اطمینان از این مساله لازم است که داخل پورت شارژر را با دقت بررسی کنید تا بتوانید هرگونه عوامل مزاحم مانند گرد و غبار یا چربی های احتمالی را تشخیص دهید.

این عوامل مانند یک سد عمل کرده و اجازه برقراری جریان برق بین کانکتورهای یو اس بی و کابل شارژر را نمی دهند. برای رفع مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون در چنین مواردی لازم است که این عوامل مزاحم برداشته شوند. برای این کار با استفاده از یک شئ تیز مانند خلال دندان یا یک عدد سوزن به تمیز کردن ناحیه مورد نظر بپردازید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید نهایت دقت را به کار ببرید تا از وارد شدن آسیب های احتمالی به پورت شارژ جلوگیری شود.

3. سالم نبودن کابل رابط یکی از دلایل دیر شارژ شدن آیفون

کابل شارژ یکی از اصلی ترین مواردی است که می تواند منجر به بروز اختلال در فرآیند شارژ گوشی آیفون شود. خراب بودن یا حتی فرسوده بودن کابل می تواند موجب اختلال در برقراری جریان برق و در نتیجه کند شارژ شدن آیفون شده و کاربر را نگران کند.

در صورتی که احتمال می دهید دیر شارژ شدن گوشی آیفون شما ممکن است ناشی از پارگی یا فرسودگی کابل شارژ باشد، می توانید برای اطمینان از این مساله کابل شارژ خود را در صورت امکان با یک کابل دیگر تعویض کرده و یک مرتبه گوشی را با کابل جدید شارژ کنید.

چنانچه متوجه شدید که سرعت شارژ به حالت عادی بازگشت، می توان گفت ایراد از کابل شارژ بوده و لازم است نسبت به خرید یک کابل جدید اقدام کنید. اما در صورتی که مشکل کند شارژ شدن آیفون شما همچنان برقرار بود، بهتر است به سراغ موارد دیگری که در این مقاله گفته شده است رفته و آنها را نیز بررسی کنید.

رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون

4. ایراد در آداپتور

آداپتور اصلی ترین بخش در فرآیند شارژ گوشی آیفون است و از همین رو می توان گفت که یکی از موارد محتمل در دیر شارژ شدن آیفون می تواند وجود خرابی در آداپتور باشد. این مساله مخصوصا در شارژرهایی که کابل و آداپتور آنها جدا شدنی هستند، مانند آیفون 11 پرومکس، بیشتر رخ می دهد ( برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به مقاله تعمیر آیفون 11 پرومکس مراجعه نمایید) در چنین شارژرهایی کابل به دفعات زیادی از آداپتور جدا شده و مجددا به آن متصل می شود.

همین وصل شدن و جدا شدن های مکرر می تواند منجر به آسیب دیدن محل اتصال آداپتور با کابل رابط شده و در نتیجه دیر شارژ شدن گوشی آیفون را منجر شود. برای این که از سالم بودن آداپتور خود اطمینان حاصل کنید، می توانید در صورت امکان گوشی خود را با یک آداپتور دیگر شارژ کرده و بررسی کنید که آیا مشکل کند شارژ شدن آیفون با آداپتور جدید نیز برقرار است یا خیر.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون

5. ایراد در باتری، آخرین دلیل دیر شارژ شدن آیفون

در نهایت می توان گفت که یکی از مهم ترین دلایل دیر شارژ شدن آیفون، خرابی باتری گوشی است. اگرچه باتری های گوشی های آیفون بسیار با کیفیت بوده و از طول عمر خوبی برخوردار هستند، نمی توان منکر تاثیرات نحوه مراقبت از گوشی بر طول عمر باتری شد. باید توجه داشته باشید که باتری گوشی برای این که بتواند حداکثر عملکرد خود را داشته باشد، نیاز به مراقبت هایی دارد و در صورتی که این موارد رعایت نشوند، باتری گوشی خراب شده و در نتیجه کاربر با مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون مواجه می شود.

یکی از عواملی که می تواند منجر به کاهش طول عمر باتری شود، شارژ کردن گوشی در نواحی بسیار مرطوب یا مکان هایی با دمای بسیار پایین است. علاوه بر آن گفته می شود که برای سالم ماندن باتری گوشی لازم است که هنگامی که قصد شارژ کردن گوشی آیفون خود را دارید، صبر کنید تا باتری کامل پر شده یا به اصطلاح 100 درصد شارژ شده و پس از آن گوشی را از شارژر جدا کنید. گفته می شود که جدا کردن گوشی از شارژر در حالی که باتری هنوز 100 درصد شارژ نشده است، موجب کاهش طول عمر باتری و کند شدن شارژ آیفون می شود.

راهکارهای حل مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون

پیشتر برخی از مواردی که می تواند منجر به رفع مشکل دیر شارژ شدن آیفون شود را به طور خلاصه بیان کردیم. اما در ادامه قصد داریم به بیان دیگر راهکارهایی بپردازیم که می توانند منجر به افزایش سرعت شارژ گوشی شوند. اکثر این موارد توسط کاربر قابل اجرا بوده و با انجام آنها به راحتی می توان مشکل کند شارژ شدن آیفون را رفع کرد.

1. ری استارت کردن گوشی

یکی از موارد ابتدایی و ساده ای که به طرز شگفت انگیزی در افزایش سرعت شارژ آیفون موثر است، ری استارت کردن گوشی است. برخی مواقع دلیل دیر شارژ شدن آیفون به هیچ یک از موارد بالا مرتبط نبوده و تنها به دلیل برخی ناهماهنگی های نرم افزاری است.

در چنین مواردی ری استارت کردن گوشی موجب وارد شدن شک به گوشی و رفع این ناهماهنگی ها شده و در نتیجه اختلال دیر شارژ شدن گوشی آیفون برطرف می شود. برای ری استارت کردن گوشی کافی است دکمه پاور و دکمه هوم را به صورت همزمان به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا فرآیند ری استارت انجام شود.

دیر شارژ شدن آیفون

2. استفاده از شارژرهای اصل برای جلوگیری از دیر شارژ شدن آیفون

در صورتی که به هر دلیلی از شارژر اورجینال گوشی خود استفاده نمی کنید بهتر است بدانید که یکی از دلایل دیر شارژ شدن آیفون ممکن است همین مسئله باشد. بنابراین در صورتی که با چنین مشکلی مواجه هستید بهتر است سعی کنید که با شارژر اورجینال گوشی آن را شارژ کنید.

3. خارج کردن قاب گوشی

بسیاری از کاربران برای محافظت از گوشی خود در برابر ضربه و فشار از قاب های محافظ استفاده می کنند. برخی از این قاب ها حجیم بوده و اجازه عبور گرما را نمی دهند. از آنجا که باتری های مورد استفاده در گوشی های اپل از نوع لیتیومی هستند، این عدم انتقال گرمای تولید شده در هنگام شارژ می تواند منجر به کاهش عملکرد باتری و در نتیجه دیر شارژ شدن گوشی آیفون شود. بنابراین توصیه می شود که در هنگام شارژ گوشی، ابتدا قاب آن را جدا کرده و سپس گوشی را به شارژر وصل کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : گیر کردن آیفون روی لوگو

4. شارژ گوشی در حالت پرواز

وای فای و بلوتوث دو مورد از برنامه هایی هستند که مسئول بخش عظیمی از انرژی مصرفی دستگاه هستند. از همین رو قرار دادن گوشی در حالت پرواز که منجر به غیر فعال شدن این دو برنامه می شود می تواند یکی از راه های موثر برای رفع مساله دیر شارژ شدن آیفون باشد.

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *