اشتراک گذاری

آموزش حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون ، روش های متفاوتی وجود دارد که کاربران می توانند با توجه به لوازمی که در دسترس دارند به اجرای آنها پرداخته و مشکل ماندن آیفون در حالت هدفون را حل کنند. مشکل ماندن گوشی آیفون روی حالت هدفون می تواند به دلایل مختلف نرم افزاری یا سخت افزاری رخ دهد که هر یک راه حل متفاوتی دارند. در این مقاله قصد داریم انواع روش های حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون را توضیح دهیم تا در صورتی که کاربران عزیز با چنین مشکلی مواجه شدند بتوانند خود در منزل برای رفع آن اقدام کنند.

در صورتی که آیفون روی حالت هدفون مانده باشد، هیچ صدایی اعم از زنگ تماس، موسیقی یا حتی زنگ هشدار از بلندگوی خارجی آن شنیده نشده و گوشی در حالت بدون صدا باقی می ماند. این مشکل اگرچه می تواند مشکلاتی برای کاربر ایجاد کند، اما خبر خوب این است که در بیشتر موارد، این مساله با انجام راهکارهای گفته شده در این مقاله برطرف می شود. در صورتی که موفق به رفع این ایراد نشدید، می توانید به نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و از تکنسین های حاضر در این مرکز کمک بخواهید.

ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

بررسی دکمه ها برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

یکی از اولین مواردی که در صورت ماندن آیفون روی حالت هدفون باید بررسی کنید، دکمه های صدا و حالت خاموش است. دکمه silent mode در سمت چپ کنار گوشی قرار دارد. در صورتی که این دکمه به رنگ قرمز باشد، یعنی گوشی در حالت بی صدا قرار دارد. لازم است آن را از این حالت خارج کنید.

مورد بعدی که برای رفع ماندن آیفون در حالت هدفون باید انجام دهید این است که به سراغ دکمه های کم و زیاد کردن صدا رفته و با فشار دادن آن ها به صورت پشت سر هم مطمئن شوید که صدای گوشی قطع نشده و در حالت عادی قرار دارد.

رفع مشکل ماندن آیفون در حالت هدفون با استفاده از تنظیمات

برخی مواقع حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون به راحتی و با ایجاد تغییر در تنظیمات صدا انجام می شود. برای استفاده از این روش لازم است به قسمت تنظیمات یا همان settings رفته و از بخش sounds روی نوار لغزنده ringer and alerts به سمت راست بکشید. در این مورد، صدای آیفون به سمت بیشتر شدن رفته و میزان صدا روشن می شود.

حل ایراد ماندن آیفون در حالت هدفون با control panel

یکی دیگر از روش هایی که برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون می توان استفاده کرد تنظیم صدا به کمک بخش control panel است. برای استفاده از این روش کافی است به گالری گوشی آیفون خود رفته و یک ویدئوی معمولی را پخش کنید.

به جای این کار می توانید یک ویدیو در یکی از شبکه های اجتماعی، مانند اینستاگرام یا یوتیوب،را باز کرده و پخش کنید. حال پس از پخش ویدیو باید به قسمت کنترل پنل رفته و با استفاده از نوار لغزنده تنظیم صدا، گوشی را از حالت هدفون خارج کنید. برای این کار باید نوار لغزنده را بکشید تا در صورتی که صدای گوشی قبلا بسته شده به این روش فعال شود.

ری استارت کردن گوشی

یکی از روش های ساده و کارسازی که برای رفع بسیاری از باگ های نرم افزاری، مانند ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون به کمک کاربر می آید، ری استارت کردن گوشی است. خاموش و روشن کردن گوشی باعث می شود باگ های ساده ای که بعضا در نرم افزار گوشی ایجاد شده و برخی مشکلات ساده را ایجاد می کنند، برطرف شوند. برای استفاده از این روش لازم است دست خود را روی دکمه پاور آیفون گرفته و آن را فشار داده و همان طور نگه دارید تا زمانی که تصویر مربوط به خاموش شدن گوشی نمایان شود (خراب شدن دکمه پاور آیفون).

در این مرحله برای رفع مشکل ماندن آیفون روی حالت هدفون باید انگشت خود را روی نوار لغزنده نمایش داده شده بکشید تا گوشی خاموش شود. پس از آن لازم است چند دقیقه به گوشی زمان دهید و آن را مجددا روشن کنید. پس از روشن کردن گوشی به سراغ صدای آن رفته و چک کنید که آیا مساله ماندن روی حالت هدفون برطرف شده است یا خیر. در صورتی که کماکان با این اختلال مواجه شدید، برای رفع آن راه حل های بعدی را امتحان کنید.

خاموش کردن بلوتوث راهی برای رفع مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

خاموش کردن بلوتوث راهی برای رفع ماندن آیفون در حالت هدفون

در برخی مواقع راه حل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون را باید در بلوتوث جست و جو کرد؛ زیرا ممکن است کاربر آیفون خود را به هدست متصل کرده و این مساله را فراموش کرده باشد. در چنین مواردی، یکی از اقدامات موثر، خاموش کردن بلوتوث گوشی است. برای خاموش کردن بلوتوث می توانید از مسیر زیر پیش بروید:

Settings >> Bluetooth >> Off

اتصال دوباره هدفون

یک روش ساده اما کارآمد دیگر که می تواند در هنگام بروز چنین مواردی به کمک کاربر بیاید، وصل کردن مجدد هدفون است. گاهی مواقع مشکل ماندن آیفون در حالت هدفون، تنها با یک مرتبه اتصال مجدد به هدفون و خارج کردن آن حل می شود.

تمیز کردن جک برای حل مشکل ماندن آیفون در حالت هدفون

در مواردی ممکن است گیر کردن یک جسم خارجی یا حتی گرد و غبار، موجب ماندن گوشی در حالت هدفون شود. بنابراین یکی از روش های حل ایراد ماندن آیفون در حالت هدفون این است که با استفاده از یک ابزار مناسب، اقدام به تمیز کردن جک هدفون کنید. جک هدفون، بخش داخلی اسپیکر است و توصیه می شود که برای تمیز کردن آن از یک مسواک نرم و کوچک کمک بگیرید.

ریست تنظیمات گوشی و بروز رسانی سیستم عامل

راهکارهایی که پیشتر گفته شد، روش های ابتدایی برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون هستند و در بیش از نود درصد موارد می توانند اختلال به وجود آمده را رفع نمایند. اما مواردی نیز وجود دارند که علی رغم انجام تمامی روش های توضیح داده شده باز هم کاربر موفق به حل این مساله و رفع ایراد از گوشی آیفون خود نمی شود. در چنین مواردی دو راهکار نهایی پیشنهاد می شود که یکی ریست کردن تنظیمات و دیگری به روز رسانی سیستم عامل گوشی است (آموزش آپدیت iOS 15 در آیفون).

ریست کردن تنظیمات موجب می شود که تمامی تنظیماتی که پس از خرید گوشی بر روی آن انجام داده اید پاک شود. ریست کردن تنظیمات با ریست فکتوری متفاوت است و در ریست تنظیمات خدشه ای به اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی وارد نمی شود و تنها تنظیمات به حالت اول باز می گردد. برای ریست تنظیمات می توانید از روش زیر عمل کنید:

Settings >> General >> Reset >> Reset all settings

و در نهایت نیز در صورت حل نشدن مشکل می توانید از مسیر زیر برای بروز رسانی سیستم عامل آیفون خود اقدام کنید:

Settings >> General >> Software Update

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.