اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

کار نکردن USB مک بوک

یکی از مشکلات رایج بین افرادی که از محصولات شرکت اپل نظیر مک بوک استفاده می‎کنند، کار نکردن USB است. اما چه عواملی باعث بروز اختلالات به این شکل در دستگاه شما می‎شود؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کار نکردن USB لپ تاپ اپل بپردازیم. با ما همراه باشید.

برطرف کردن مشکل  USB

مشکل کار نکردن یو اس بی مک بوک می‎تواند دو دلیل داشته باشد. این دو مشکل به دو دسته‎ی مشکل نرم افزاری و مشکل سخت افزاری تقسیم می‎شوند. اما چطور باید مشکلات موجود در دستگاه را شناسایی کرد و برای رفع آن اقدام کرد؟ در ادامه به توضیح ترفندها و راهکارهایی می‎پردازیم که شما را در ریشه یابی مشکلاتتان یاری می‎کند.

 Usb مخفف کلمه Universal Serial Bus است. این پورت به جرات از پرمصرف ترین پورت‎های موجود در ابزارهای هوشمند است. پورت usb دارای انواع مختلفی است که بنا به نیاز مورد استفاده قرار می‎گیرد. جالب است بدانید که درگاه‎های یو اس بی  دارای سرعت مختلفی نسبت به یکدیگر در جابجایی اطلاعات هستند. درگاه‎های usb  به شدت حساس می‎باشند. حساسیت بالای درگاه‎های usb باعث شده است که این درگاه‎ها وقتی مورد استفاده قرار نمی‎گیرند از کار می‎افتند. معمولا درگاه‎های usb وقتی از کار می‎افتند که توسط نرم افزار به آن‎ها دستوری داده شود. در ادامه به بررسی دقیق‎تر این موضوع می‎پردازیم.

کار نکردن usb مک بوک

مشکلات سخت افزاری کار نکردن usb مک بوک

در صورت مواجه با مشکل کار نکردن یو اس بی مک بوک، ابتدا مک بوک را از لحاظ سخت افزاری مورد بررسی قرار دهید. شما با انجام این بررسی به سلامت سخت افزار دستگاه مک بوک خود آگاه می‎شوید. در صورت منفی بودن نتیجه بررسی، متوجه می‎شوید که مشکل دستگاه شما، مشکل نرم افزاری است. اما چطور باید بخش سخت افزاری را مورد بررسی قرار دهیم؟

برای تست کردن سلامت سخت افزاری پورت  usb، از ابزار مشابه دیگری استفاده کنید. همچنین پورت‎های دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. پس از بررسی متوجه می‎شوید که تنها یک پورت مشکل دارد و یا سایر پورت‎ها نیز با مشکل روبرو هستند. اگر یکی از پورت‎های دستگاه شما با مشکل روبرو شده باشد، شما با یک خرابی فیزیکی کوچک مواجه هستید. تعمیر این پورت هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

مشکل نرم افزاری کار نکردن یواس بی لپ تاپ اپل

ابتدا روند ذکر شده در قسمت بالا را انجام دهید. ادامه روند بررسی کار نکردن usb مک بوک نیاز به اجرای قدم اول دارد. در صورتی که متوجه شدید که تمام پورت‎های یو اس بی دستگاه با مشکل روبرو هستند بهتر است SMC را از نو راه اندازی کنید.

در این قسمت قصد داریم تا به بررسی ریست کردن SMC بپردازیم. برای ریست کردن SMC باید نکات ذکر شده را قدم به قدم ماجرا کنید. ابتدا وارد Apple Menu شده و دستگاه را خاموش کنید. کابل برق را وصل کنید و ترکیب دکمه‎های شیفت سمت چپ، Option، Control و Power را به طور همزمان فشار دهید و رها کنید. پس از مدت کوتاهی سیستم شما خاموش می‎شود. پس از گذشت مدت کوتاهی سیستم شما دوباره روشن می‎شود و به احتمال زیاد مشکل کار نکردنی یو اس بی مک بوک شما نیز برطرف شده باشد.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *