نمایندگی اپل
اشتراک گذاری

تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در بین قطعات موجود در مدار و برد گوشی‌ها وجود دارد، آی سی تغذیه یا شارژ گوشی آیفون اپل است. IC شارژ انرژی لازم برای روشن شدن و استفاده از گوشی را تأمین می‌کند. عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود یک آی سی خراب شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل خرابی، مسائل جانبی و تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل بپردازیم.

تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل

تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل

آی سی شارژ از 3 تا 4 پین تشکیل شده است که به صورت مستقیم با باتری گوشی اپل در ارتباط هستند. ولتاژ از طریق قطب مثبت باتری وارد مدار محافظتی جریان آی سی می‌شود و سپس می‌تواند انرژی سایر بخش‌ها را تأمین کند. اگر جریان ورودی به آی سی بیش از حد مجاز باشد، باعث بروز مشکل شده و مدار محافظتی جریان گوشی را خاموش می‌کند. پیش از آنکه بخواهیم به راهنمای تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل بپردازیم، ابتدا می‌خواهیم به نشانه‌های خرابی و عواملی که منجر به خرابی یک IC شارژ آیفون می‌شود بپردازیم.

علائم خرابی ، پیش از تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل

از مهم‌ترین علائم خرابی آی سی شارژ آیفون، می‌تواند خاموش شدن به یکباره‌ی گوشی باشد. در واقع وقتی به IC آیفون آسیبی وارد شود، عملیات شارژدهی مجدد گوشی لغو شده و خاموش خواهد شد. حتی در گاهی اوقات، خراب شدن آی سی منبع تغذیه می‌تواند در میزان آنتن‌دهی گوشی آیفون نیز مؤثر باشد. با توجه به اهمیت بالایی که این قطعه‌ی سخت افزاری دارد، توصیه می‌کنیم به محض مشاهده‌ی چنین نشانه‌هایی، گوشی اپل خود را به تعمیرگاه‌های مجاز آیفون برسانید تا با رفع سریع مشکل، از هزینه‌های بیشتر بعدی جلوگیری شود.

فرآیند تعمیر آی سی شارژ اپل

فرآیند تعمیر آی سی شارژ اپل

تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ای است. IC قطعه‌ای بسیار مهم در گوشی‌های اپل است و اگر در طول تعمیر اشتباهی مرتکب شود، می‌تواند گوشی شما را به حالت بریک برده و برای همیشه خاموش کند. هرچه گوشی مدرن‌تر و به‌روزتر باشد، به طبع مهارت شما نیز در انجام این کار باید به‌روز باشد. علاوه بر این شما باید از ابزار به‌روز و مدرن استفاده کنید تا بتوانید در کنار تخصص خود به معمیر آی سی شارژ گوشی اپل بپردازید. اول از هرچیزی شما باید از خرابی آی سی تغذیه اطمینان پیدا کنید. این یعنی مطمئن شوید که مشکل از قطعه‌ی دیگری نیست. مواظب باشید قطعات دیگری به جز آی سی شارژ آیفون دستکاری نشود. خود قطعه را نیز نباید هیچگاه جابجا کنید. و در نهایت اطمینان حاصل کنید که قطعات سخت افزاری مورد نیاز را از مراکز معتبر خریداری کرده باشید.

هزینه تعمیر آی سی شارژ آیفون

خود قطعه‌ی آی سی شارژ گران قیمت نیست، بلکه این روند تعمیر آن است که با توجه به لزوم مهارت بالا، هزینه را افزایش می‌دهد. مخصوصاً وقتی که نیاز به تعویض IC باشد، چون ریسک این کار بسیار بالا است، به طبع هزینه‌ی انجام آن نیز بالا خواهد بود. اگرچه تعمیر آی سی شارژ گوشی اپل نسبت به مدل آیفون ‌ها یکسان نیست و هر چه گوشی جدیدتر باشد، به طبع هزینه‌ی این کار نیز افزیش پیدا می‌کند.

4.5/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *