اشتراک گذاری

آیا مک بوک ویروسی می شود؟

مطمئنا با توجه به امنیت فوق العاده ای که سیستم عامل مکینتاش دارد و نظریه های مختلفی که در رابطه با این موضوع و لپ تاپ های شرکت اپل( که از این سیستم عامل استفاده می کنند) ، وجود دارد ؛ قطعا این سوال هم برای شما به پیش آمده که آیا امکان ویروسی شدن مک بوک وجود دارد؟ یا خیر.

باید بدانید که ویروسی شدن سیستم عامل مکینتاش یا لپ تاپ های اپل موردی نیست که بتوان احتمال آن را صفر دانست. زیرا برای مک بوک ها هم دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند باعث ویروسی شدن آنها شود. برای تعمیر لپ تاپ اپل خود با ما تماس بگیرید.

ویروسی شدن مک بوک

عوامل موثر در ویروسی شدن مک بوک

برخی از این دلایل عبارتند از: افزونه ها و پلاگین ها ، تهدیدات امنیتی فضای مجازی که در ادامه نیز به آنها خواهیم پرداخت.

  • افزونه ها و پلاگین ها

علی رغم اینکه سیستم عامل مکینتاش از امنیتی بالایی برخوردار است اما باید بدانید که بسیاری از نرم افزارهای اضافی ، پلاگین ها و افزونه های مختلفی وجود دارند که می توانند عامل ویروسی شدن لپ تاپ اپل باشند. کارشناسان بر این باورند که بسیاری از کاربران ممکن است به دلایل مختلف ، پلاگین یا برنامه های متفرقه ای را روی مک بوک خود نصب کنند که همین کار ، ناخواسته منجر به ویروسی شدن مک بوک آنها می شود.
  • تهدیدات امنیتی فضای مجازی

یکی از خطرهای جدی فضای مجازی که در نهایت منجر به ویروسی شدن لپ تاپ اپل می شود ، مواردی مانند: اسب های تروجان ، کلاهبرداری های فیشینگ ، سایر کلاهبرداری های آنلاین است ؛ بنابراین همواره کارشناسان توصیه می کنند برای جلوگیری از بروز این موارد در ویروسی شدن مک بوک خودتان ، باید به نکات امنیتی مربوط به فضای مجازی توجه کرده و آنها را جدی بگیرید.

 همچنین باید گفت ، احتمال اینکه سیستم عامل مکینتاش توسط این موارد ویروسی شود خیلی بیشتر از احتمال ویروسی شدن سیستم عامل ویندوز است.

  • آپدیت نبودن مرورگرها

عامل دیگری که امکان ویروسی شدن مک بوک را افزایش می دهد ، آپدیت نبودن مرورگرهای مربوط به وب گردی و سرچ در اینترنت است. زیرا این عامل باعث می شود تا بدافزارها یا ویروس های مختلف از طریق مرورگر به سیستم مکینتاش نفوذ کرده و آن را آلوده کنند. بنابراین باید همیشه و به طور منظم به روز رسانی های مرورگر مک بوک خود را ، انجام دهید.

  • داشتن تفکر اشتباه نسبت به امنیت مک بوک

راجع به لپ تاپ های اپل نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری ، باورهای غلطی وجود دارد. درباره سیستم عامل مکینتاش و مک بوک ها نیز این باور اشتباه که ، به هیچ عنوان این سیستم ها ویروسی نمی شوند وجود دارد ؛ بسیاری از کاربرها با استناد به این تفکر اشتباه ، تمایلی به رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از مک بوک ، ندارند. باید بدانید که بسیاری دقیقا برای فروپاشی این باور غلط و پاسخ ” بله” به سوال” آیا مک بوک ویروسی می شود؟ ” ، اقدام به طراحی بدافزارهای مختلف می کنند تا از این طریق به سیستم عامل مکینتاش وارد شوند.

راه های جلوگیری از ورود ویروس به مک بوک

حال که با پاسخ های مشخص سوال” آیا امکان ویروسی شدن سیستم عامل مکینتاش وجود دارد؟ ” آشنا شدید ؛ بهتر است که با روش های جلوگیری از ویروسی شدن مک بوک یا همان لپ تاپ اپل نیز آشنا شوید. این روش ها عبارتند از:

  1. کمپانی اپل برای جلوگیری از ورود ویروس به سیستم های خود و یا جلوگیری از نصب بدافزارها یا پلاگین های غیر ضروری ، یک فروشگاه اینترنتی یعنی همان اپ استور را ایجاد کرده است. در واقع کاربران با مراجعه به اپ استور به راحتی می توانند ، هم برنامه های رایگان و هم پولی را از آنجا دانلود کرده و روی مک بوک خود نصب کنند.
  2. روش بعدی که کارشناسان برای جلوگیری از ویروسی شدن لپ تاپ اپل پیشنهاد می کنند ، نصب یک آنتی ویروس بسیار قوی بر روی سیستم است. که کاربران می توانند این آنتی ویروس ها را از شرکت های معتبر خریداری کنند.
  3. اگر به هر دلیلی نتوانستید برنامه خود را از اپ استور دانلود کنید ، راه حل بعدی این است که فقط به سایت های شرکت های معتبر و مورد تایید کمپانی اپل ، برای دانلود نرم افزار خود مراجعه کنید.
امتیاز دهید

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *