اشتراک گذاری

تعمیر آیفون در خانه با برنامه Self Service Repair

تعمیر آیفون با برنامه Self Service Repair قابلیت جدیدی است که شرکت اپل برای کاربران این گوشی های تلفن همراه ارائه کرده است. تعمیر آیفون با برنامه Self Service Repair به کاربران این امکان را می دهد که برای مواردی نظیر تعویض باتری، تعویض صفحه نمایش و موارد این چنینی بدون مراجعه به مراکز خدماتی، خودشان به تعمیر موبایل اپل خود بپردازند.

این برنامه جدید به کاربران اجازه می دهد که به قطعات و ابزارهای اصلی مورد نیاز برای تعمیرات اپل دسترسی داشته باشند و خودشان به تعمیر آیفون در خانه بپردازند. لازم به ذکر است که این برنامه در مرحله اول برای آیفون های 12 و 13 در دسترس بوده و طبق گفته های خود شرکت قرار است در مرحله بعدی کامپیوترهای مک با تراشه های M1 نیز با این برنامه هماهنگ شوند.

این برنامه که قرار است در اوایل سال 2022 در دسترس کاربران قرار گیرد در ابتدا در آمریکا ارائه می شود و پس از آن در طول سال به دیگر کشورها گسترش می یابد. بر طبق این برنامه کاربران به بیش از 5000 ارائه دهنده مجاز خدمات اپل و 2800 ارائه دهنده تعمیرات مستقل متصل می شوند و از این طریق به قطعات و دستورالعمل های مورد نیاز دسترسی می یابند.

تعمیر آیفون با برنامه Self Service Repair

مراحل گسترش تعمیر آیفون با برنامه Self Service Repair

طبق اطلاعیه های خود شرکت اپل، تعمیر آیفون با برنامه Self Service Repair قرار است در فازهای متفاوتی اجرایی شود. به گفته مسئولین این شرکت، در فاز اول این طرح قرار است کاربران به متداول ترین ماژول های سرویس شده مانند صفحه نمایش، باتری و دوربین دسترسی پیدا کنند و پس از آن به تدریج و در فازهای بعدی تعمیرات بخش های دیگر نیز با این برنامه در اختیار کاربران قرار گیرد.

بر اساس این سیاست قرار است کاربران بتوانند قطعات مورد نیاز خود را همراه با دستورالعمل تعمیرات قطعه سفارش داده و با بازگرداندن قطعات معیوب نیز اعتبار خرید دریافت کنند. به گفته جف ویلیامز که مدیر ارشد اجرایی سیاست ارائه این برنامه این بوده که کاربران به انتخاب های بیشتری برای تعمیر دستگاه های خود دسترسی داشته باشند.

تا کنون سیاست شرکت اپل بر این اساس بود که هیچ گونه تعمیراتی برای دستگاه های تولید این شرکت در خانه انجام نشود، اما حال می توان گفت با ارائه این برنامه و تعمیر آیفون در خانه انقلاب بزرگی در سیاست های شرکت اپل رخ خواهد داد. جزئیات بیشتری در رابطه با این طرح ارائه نشده و کماکان باید منتظر اطلاعیه های بیشتری از این شرکت باشیم.

بیشتر بخوانید:فیلم آموزش ریست کردن یا تغییر دادن سوال امنیتی اپل آیدی
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *