اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر تاچ آیپد

تبلت های تولیدی شرکت اپل نیز مانند سایر گجت های تولیدی این برند بسیار محبوب بوده و گوی رقابت را از سایر برندها دزدیده اند. این دستگاه ها عموما دستگاه های مقاومی بوده و طول عمر زیادی دارند. اما مانند هر دستگاه دیگری این آیپدها نیز ممکن است دچار مشکلات و آسیب دیدگی هایی بشوند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تبلت های اپل رخ دهد خراب شدن تاچ آیپد است.

از آن جا که بخش اعظم عملکرد این دستگاه با تاچ است در صورت خراب شدن تاچ می توان گفت که عملا دستگاه از کار خواهد افتاد و کاربر را با مشکلات فراوانی رو به رو خواهد کرد. بنابراین در صورت خرابی اقدام سریع و تعمیر تاچ آیپد از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است. در این مقاله به بررسی نکات پیرامون مشکلات این تبلت های اپل و همچنین تعمیر تاچ تبلت apple می پردازیم.

تعمیر تاچ آیپد

هزینه تعمیر تاچ آیپد

هزینه تعمیر تاچ تبلت اپل بسته به نوع آسیب دیدگی، مدل و راهکار تعمیراتی مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. همانند سایر دستگاه ها در این مورد نیز باید ابتدا تبلت اپل توسط تکنسین تعمیرات مجرب بررسی و عیب یابی شده تا میزان آسیب دیدگی تاچ دستگاه مشخص شود.

پس از آن با توجه به پیشنهاد تکنسین فنی و توافق مشتری راهکار مناسب جهت تعمیر تاچ تبلت اپل اتخاذ می شود و هزینه تعمیرات نیز در این مرحله مشخص می شود. کاربران محترم باید مد نظر داشته باشند که در صورتی که میزان آسیب وارده به تاچ تبلت اپل زیاد باشد به گونه ای که تعمیر تاچ آیپد مقرون به صرفه نبوده یا به طور کلی امکان پذیر نباشد قطعا راهکار تکنسین برای تعویض تاچ آیپد این است که این قطعه با یک قطعه جدید تعویض شود.

طبیعتا هزینه تعویض تاچ تبلت اپل بالا است، اما کاربران باید مدنظر داشته باشند که در صورت استفاده از تاچ اورجینال و با کیفیت، پس از تعویض این قطعه دستگاه دارای یک تاچ کاملا جدید با عمر مفید بالا و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی شده است و طبیعتا عمر آن نیز نسبت به زمانی که تاچ تعمیر می شود بسیار بالاتر است.

مشکلات تاچ آیپد

تاچ آیپد به دلایل مختلفی اعم از نرم افزاری یا سخت افزاری ممکن است دچار مشکل شوند و نیاز به تعمیر تاچ تبلت اپل احساس شود. یکی از معمول ترین مشکلاتی که کاربران تبلت apple با آن برخورد می کنند از کار افتادن تاچ تبلت نامیده می شود. اما این مشکل به این صورت تعریف می شود که ال سی دی دستگاه روشن بوده و تصاویر صفحه نمایش به صورت کامل نشان داده می شوند اما دستورات لمسی تبلت کار نمی کنند.

در مواردی اما ممکن است صفحه کیبورد در هنگام تایپ عمل نکند یا در حین اسکرول کردن صفحه دچار وقفه یا لرزش های خفیف شود. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران آیپد با آن ها مواجه شوند ghost touch است. این عبارت به این معنی است که بدون هیچگونه لمسی تاچ آیپد واکنش نشان داده و عملکردی را انجام می دهد.

زمانی که با مشکلات تاچ مواجه می شوید بهتر است قبل از اقدام به تعمیر تاچ آیپد ابتدا گوشی را خاموش کرده، شارژر را جدا کرده و به صورت کامل شیشه آیپد را تمیز کنید. اگر پس از تمیز کردن صفحه و بررسی نرم افزاری مشکل حل نشد سپس اقدام به تعمیر تاچ تبلت apple کنید.

نحوه صحیح نگهداری از تبلت جهت پیشگیری از خرابی تاچ

تاچ تبلت اپل قطعه ای بسیار حساس بوده و در اثر ضربه و فشار دچار ترک خوردگی یا شکستگی می شود. این ضربات و آسیب ها می تواند عملکرد تاچ را مختل کرده و نیاز به تعمیر تاچ آیپد احساس شود. نگهداری صحیح یکی از مواردی است که می تواند نیاز به تعمیر تاچ تبلت اپل را کم کرده و عمر مفید تاچ را نیز بالا ببرد.

بنابراین بسیار مهم است که از وارد شدن هرگونه ضربه یا فشار که باعث ایجاد ترک یا شکستن تاچ شود جلوگیری شود. یکی از نکات دیگری که در نگهداری از تبلت apple حائز اهمیت است عدم استفاده از محلول های شوینده ( به خصوص محلول های حاوی ذرات ساینده یا هیدروژن پراکسید) برای تمیز کردن ال سی دی است.

پس برای تمیز کردن تبلت کافی است پارچه میکرو فیبر تمیز را کمی نم دار کرده و با آن تاچ را تمیز کنید. در نهایت اما اگر به مشکلی در تاچ آیفون خود برخورد کردید سعی کنید حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر آیپد بوده و حضور تکنسین های مجرب، ضمانت کیفیت خدمات ارائه شده در این مرکز است.

تعویض تاچ آیپد

تاچ تبلت اپل جزو حساس ترین قطعات این دستگاه بوده و به راحتی و در اثر سهل انگاری ممکن است دچار آسیب های جدی شود. همان طور که در پاراگراف های ابتدایی مقاله گفته شد اگر میزان آسیب دیدگی ال سی دی تبلت اپل زیاد بوده باشد به نوعی که تعمیر آن به صرفه نباشد قطعا بهترین راه حل تعویض تاچ آیپد است.

در برخی موارد نیز حتی ممکن است تکنسین تعمیرات اقدام به تعمیر تاچ آیپد بنماید اما در نهایت مشخص شود که این تعمیرات جواب نداده و برای حل مشکل به وجود آمده به صورت اساسی حتما باید تاچ تبلت اپل تعویض شود. از آن جا که هزینه تعویض تاچ تبلت apple کمی بالا است ممکن است کاربران احساس کنند که تعویض تاچ بیهوده و اصرار زیادی بر تعمیر تاپ تبلت اپل داشته باشند.

باید توجه داشته باشید که با وجود آن که تعویض تاچ نسبت به تعمیر تاچ تبلت apple هزینه بالاتری دارد اما مزایای آن نیز بیشتر است و بهتر است کاربران محترم با بررسی همه جوانب و راهکارهای تعمیر تاچ تبلت اپل و مشورت با تکنسین های مجرب فنی و متخصص در زمینه تعمیر تاچ تبلت، راهکار مناسب را اتخاذ نمایند.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *